Bir Kadının Ortalama 111 Adet Çantası Oluyor

Konusu 'Çanta - Cüzdan - Kemer' forumundadır ve didosh tarafından 14 Eylül 2007 başlatılmıştır.

14 Eylül 2007
    Konu Sahibi : didosh
  1. didosh

didosh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    30 yaşlarında bir kadın en az 21 çantaya sahip ve her üç ayda bir yeni bir çanta satın alıyor. Bu demek oluyor ki, hayatı boyunca bir kadının 111 çantası oluyor. Sienna Miller gibi ünlüler de markaların popülerite kazanmasına yardımcı oluyor

Artık kadınlar için çanta, bir moda aksesuarından çıkıp, ‘hayat tarzı’ sembolü oldu.
    Haberin devamı

Bir kadının çanta sendromunu aşabilmesi için, sadece bir, iki, üç veya dört çantaya sahip olması yeterli değil. Yapılan bir araştırmada, 30 yaşlarında bir kadın en az 21 çantaya sahip ve her üç ayda bir yeni bir çanta satın alıyor.

Bu demek oluyor ki, hayat süresi boyunca bir kadının 111 çantası oluyor. Yapılan araştırmada kadınlardan yüzde 5’i, en az 100 çantaya sahip olduğunu itiraf ediyor.

Sienna Miller ve Lindsay Lohan’a benzer ünlüler, en parlak, pahalı ve markalı aksesuarları taşımalarıyla, markaların popülerite kazanmasına yardımcı oluyor.

Kadınlara “neden bu kadar çok sayıda çantaya gerek duyuyorsunuz” sorusunun sorulduğu araştırmada, 10 kadından 7’si “ne zaman hangi çantanın hangi kıyafete uyacağını bilemezsiniz” şeklinde cevap verdi.
    Nicole Richie ve Lindsay Lohan

Araştırmada, kadınlara en pahalı çantalarının hangisi ve ne kadar harcadıkları da soruldu. 30’lu yaşlardaki kadınların çanta için, 20’li yaşlardaki kadınlardan üç misli daha fazla para harcadıkları belirlendi. Kadınlar, en begendikleri ve sevdikleri markaların ise Mulberry ve Chloe olduğunu söylediler.

Aslında kadınların en fazla üç farklı çantayı kullandıkları, diğerlerini ise gerektiği olduğu zamanlarda dolaptan çıkardıkları ortaya çıktı.

İngiltere’de, çanta modasını popüler olmasını sağlayan ilk kişi, İngiltere eski Başkanı Margaret Thatcher. Bugün onun adımlarında ilerliyenler ünlü isimler ise Sienna Miller, Lindsay Lohan ve Nicole Richie..

2. 2 Mart 2009
  3. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Doğru valla. Şuan 30 civarı çantam var ve en fazla 3 tanesini sık kullanıyorum. Diğerleri 1- 2 kez anca kullanıldı.
    Ayrıca evet 20 li yaşlarda bu kadar çanta almazdım.

4. 11 Mart 2009
  5. D'arbanwille

D'arbanwille geliyorlar bazen Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    ben henüz 27 yaşındayım , 70 adetten fazla çantam var ..
    benim durumum daha vahim sanırsam :)

6. 11 Mart 2009
  7. Mikla

Mikla fashionist'anbuL. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :1shok: benim daha 35 tane bile yokken annem çıldırıyor dolaplar çanta doldu yeteeeeer diye :))

8. 8 Temmuz 2009
  9. flamingo2754

flamingo2754 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    o kadar çantayı nereye sığdırıyorsunuz. benim 10 tane falan var. 3 tanesini sık kullanıyorum.

10. 8 Temmuz 2009
  11. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Valla çanta takıntım hiç yoktur...
    O nedenle 5-6 çantam vardır...
    Krem beyaz ve siyah birer tane olsa yeter bence...