Bir kayınvalide sorunu:(Siz olsanız ne yaparsınız??

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve flowersgarden tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : flowersgarden
  1. flowersgarden

flowersgarden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar. Benim kayınvalidemde nedense bizi hiç rahat bırakmayanlardan. kayınvalidemin kendi eşiyle maddi ve manevi bir sürü problemleri var. Eşi kendisine para vermiyormuş. Kayınpederimde onun müsrif oluşundan şikayet ediyodu bazen. Eşimde tek erkek ama kız kardeşide var. biri şimdi çalısıyo. ama kendine bile hayrı yok. kayınvalidem maddi manevi tüm problemlerini eşimin üstüne yıkmış durumda. ben nişanlandığımızdan beri aynı hikayeleri dinlemekten vallahi bıktım usandım. bu konular eşimi o kadar rahatsız ediyoki .ama annesi sesinide çıkaramıyor. babası annesine para vermiyor diye okulu bitiripte çalışmaya başladığından beri annesine para vermeye öyle alışmışki hala bu alışkanlığı sürüyo:KK43:( kayınvalidemde hala eşimden para almaya hatta çoğu zaman istemeye devam ediyo. ben hamileyim. yakında bir bebeğimiz olacak. bir sürü hastane masrafımız oluyo. ben nerden kıssam da az para harcasam diye düşünürken bir bakıyorum kayınvalideme yine para verilmiş. kayınvalidem sadece kendisi için değil kızı için kendi erkek kardeşi içiin annesi babası içinde eşimden para isteyen bir kadın. Allah aşkına siz olsanız ne yaparsınız?? vallahi acayip bunalıyorum. eşimle konusuyorum kendi geleceğimizi bebeğimizin geleceğini düşünmemiz lazım diye ama ben kimseyle konusamam diyor. ben üzülüuyorum ama o annesini üzmemek için beni üzüyor. şimdide ANNESİNE HESAP AÇTI. HER AY DÜZENLİ PARA YATIRACAKMIŞ. DAYISI SÖYLEMİŞ:KK43:( KAYINVALİDEMİN KARDEŞİ annenle babanın arasındaki bu problem düzelmez biz el atalım demiş. hesap açtır sen 200 ben 200 yatırayım demiş. bunun kavgasını ettik ama yine ben üzüldüğümle kaldım. SİZ OLSANIZ NE YAPARSINIZ? BÖYLE BİR DURUMDA OLAN VARMI? çok canım sıkılıyooo:KK43:

2. 17 Ağustos 2009
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Annesi,kardeşi aç değil açıkta değil ,öyle değil mi ?
    Ne güzel sırtlarını oğullarına dayamışlar.
    Feryadınız da haklısınız.Ekonomik durumunuz çok çok iyi olsa ne var yardım etsin derdim,ama durum farklı.fisfisfis

4. 17 Ağustos 2009
  5. papatyammmm

papatyammmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşinizin kendisini bu yaşına kadar getirmiş olan annesine hesap açtırıp her ay 200 TL yatırmasını niye dert ettiğinizi açıkcası anlayamadım. Siz de sanırım annesiniz,olaya bir de bu boyutuyla bakınız.

6. 17 Ağustos 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    alkisalkisalkisalkisalkisalkis

8. 17 Ağustos 2009
  9. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    belki 200 tl onlar için önemli bir meblağ, ayrıca kayınvalidesinin başka çocukları ve eşi de var öyle değil mi? neden tek kişiye yıkılsın.

10. 17 Ağustos 2009
  11. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    istenen paranın ne için kullanıldığı önemli.eğer gerçekten ihtiyaçsa tabii ki destek olunmalı ama sadece alışkanlık olduysa nasıl olsa verecek diye bakılıyorsa düşünmek lazım

12. 17 Ağustos 2009
  13. flowersgarden

flowersgarden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aslında olay 200 lirada değil. bu olay sadece bu miktarla kalımıyoki çoğu zaman. bende anne olucam inşallah ama ben çocuklarımdan birşey bekliyeceğimi hiç sanmıyorum. benim etrafımdaki insanlarda akrabalarımda erkek evlat diye onları para makinesi olarak görmüyorlar. ihtiyacı olsa anlayıcam ama bu birazda hazırcılık ve alışkanlık meselesi:KK43:

14. 17 Ağustos 2009
  15. yagmursimla

yagmursimla canım çok sıkılıyooor!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oglu evlenmiş artık onlarında bi evi yuvası var durumu iyiyse neden olmasın ama bu devirde 200 milyonda iyi para.bebiş bi dünyaya gelsinde bezi maması kıyafeti bakalım verebilecekmi??

16. 17 Ağustos 2009
  17. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    yanı senınde cocugun olcak polyanacılık oynamaya gerek yok herkesın colugu ccugu war dusunseymıs bu yasa kadar bırıkım yapsaymıss hatunn sızın ayrı bı aılenız war artık bıde bebegınız olckk kolay mı bu dewırdee

18. 17 Ağustos 2009
  19. Elis

Elis Guest

birak yardimini yapsin annesine,sizin ekmeginizi aliyosa sorun yokki,,ha size yokluk gosterirde annesine alir haklisin derim o zaman,,,,,,,,,

sevaptir bosver,bu sevap size mutlu gunler olarak geri doneryerimseniben