Bir Kere İçiyormuşsun Karnın Gidiyormuş

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve nurx tarafından 31 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : nurx
  1. nurx

nurx Guest

1 enginar
    1 soğan
    2 diş sarimsak
    bi tutam dere otu

suda haşla blander dan geçir iç.

1 kere içiliyormuş, kayinvalidem 3 kilo verdim dedi

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Eylül 2008
  2. 31 Mayıs 2007
  3. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    nurx niye bir kerelikmiş onu sordun mu?Yani insan bunu günde iki öğün içerse noolur?Ya da hergün içerse noolurkine?

4. 31 Mayıs 2007
  5. BenSvgl

BenSvgl gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kizlar Siz Bunu Denediniz Mi?işe Yariyo Mu?

6. 31 Mayıs 2007
  7. nurx

nurx Guest

KONUMUZ ÇOK TAZE HENÜZ. BUGÜN VEYA YARIN DENERİZ ÇÜNKÜ ENGİNARI BULMAK SORUN:1rolleyes:

8. 1 Haziran 2007
  9. compass_rose

compass_rose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim anlamadığın sadece bunu mu içiosun bi gün boyunca yoksa yanında başka şeyler de yiyebiliyormusun?
    bir de bu baya çok bişey olacak tek seferde yemek zor olmaz mı?

10. 1 Haziran 2007
  11. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Kerevizi tek başına malesef çok lezzetli değil. Ama kereviz salatası ki yoğurt mayonez ceviz ve sarımsakla yapılır bu salatayı yiyen durmak bilmez benden garanti.

Ayrıca zeytinyağlı pırasanın içine kereviz ekleyerek pişirip o şekilde tüketebilirsiniz. İnanın anlamayacaksınız bile kokusunu.

Kerevize ööög böööh diyen arkadaşlar aşağıdaki yazıyı okuyun lütfen. Bu kadar faydalı bir sebzeyi es geçmeyin derim.

KEREVİZ ( APİUM GRAVEOLENS )

Kereviz maydonozgiller ailesinden çok özel bir sebzedir. Gövdesi şekilsiz yumru yumrudur. İçinde nasıl bir lezzet gizlediğini hiç göstermez. Yaprakları ise estetiktir, maydonoza benzer.

Eski Yunanlılar Kerevizden elde ettikleri bir çeşit içeceği atletizm yarışmalarına katılanlara güç vermesi için kullanırlardı. Bugün sofralarımızda salata çorba ve zeytinyağlı yemek şeklinde kullandığımız kereviz yüksek lif içerdiğinden dolayı diyetisyenlerin gözdesidir. Besin değerinin kaybolmaması için kerevizin az suyla, buharlı tencere veya toprak güveç kaplarında zeytin yağı ile pişirilmesi önerilmektedir. Kendine has kokusundan dolayı kereviz yaprakları turşu ve çorbalara konur. B ve C vitaminleri, demir , kalsiyum, fosfat, iyot ve manganez içermektedir. Yine içerdiği “Sedanoik Anhidrat, Sedanolin, palmitik asit” gibi maddeler sayesinde unutkanlık ve zihin yorgunluğunun giderilmesine iyi geliyor.

Kereviz yaprakları 15 dakika kaynatılır. Soğuyunca süzülüp saç diplerine masaj yapılırsa kepeği önler. Avrupa ve Amerika’da 450 mg’lık kereviz kapsülleri ticari olarak satılmaktadır.

Hamile bayanlar ve emziren anneler kereviz kapsüllerini kullanmamalıdır. Hassas kişilerde allerjik reaksiyon ve deride iltihaplanmaya yol açabilen kerevizin faydaları oldukça fazladır.

Kerevizin Faydaları ;

· Artrit (Eklem iltihabı )

· Hazmettirmeyi kolaylaştırıcı

· Gaz sancısı

· Sedatif ( Rahatlatıcı )

· Afrodizyak ( Cinsi gücü artırıcı )

· Bronşit

· Astım

· Öksürük, Ateş

· Başağrısı ( Özellikle Tansiyona bağlı başağrısı )

· Hıçkırık

· Adet bozukluğu

· Karaciğer, Dalak Rahatsızlığı

· Kas spazmını çözücü

· Sinirleri yatıştırıcı, yorgunluk giderici

· Romatizma

· Diş Ağrısı

· İdrar yolları temizleyicisi

· Kusma

· Kepek

gata.edu.tr

12. 3 Haziran 2007
  13. EU1

EU1 Guest

marketlerde kereviz sapı var paketlenmiş şekilde genelde organik ürünlerin bulunduğu yerde görüyorum ben
    lahana çorbası diyetini yapmıştım önceden. kereviz sapı vardı malzeme listesinde ... o zaman bi yerlerde okumuştum. kereviz sapının yağ yakıcı özelliği varmış

kereviz yerine sapı da kullanılabilir sanırımyerimseniben

14. 4 Haziran 2007
  15. korkmaz

korkmaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    arkadasim lahana diyeti yaptigini yazmissin bende su anda yapiyorum ama tam olarak anlamiyorum mesela sebze ve meyva serbestti bugün amma ne kadar yiyecegimi tam olarak yazmamislar valla bende buldugum gördügüm meyveleri yedim miktar olarak yazip yardim edrmisin birde günde kac defa corba yemek lazim yazarsan sevinirim simdiden allah razi olsun

16. 5 Haziran 2007
  17. bedef

bedef Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar pazarda varmıdır acaba kereviz yarın gidicemde varsa alıp bende yapıcam.ve bişi sorucam netten kerevizin faydalarını okudum.vucuddaki suyu atıyomuş ve zayıflatıcı etkisi varmış öle yazıyo.sizce vucudun birden su atması doğrumu bilmiyorum.bence bu kaynanalar doğru söylüyo.koca karı lafı derlerama ben çoğuna inanırım inanmayın derler ama eskiden insanlar çareyi bitikilerde bulurdu ki şimdi yapılan ilaçlarda bitkilerden yapılıyo öle değilmi.ben yarın bulursam kesin yapıcam...ertesi gün size yazarım durumu....

18. 5 Haziran 2007
  19. bedef

bedef Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    olsun nurcum bence işimize geldi en azınan kerevizi nasıl bulacağımızı bilmiyorduk gerçi enginarıda nasıl bulacağımız şüpheli.ama netten kerevizi buldum zayıflatıyomuş ayrıca vucuttaki fazla suyu dışarı atıyomuş sanırsam oda işe yarıyo du bi enginarada bakim