Bir Mucize Daha Yaşıyoruz :)

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve EU2 tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Merhaba arkadaşlar..
    Bu gün yumurta toplama işlemim vardı..
    Beni bu gün çok mutlu eden bir olay var..
    O da sperm tahlilinde eşimin sperm sayısının beklemediğimiz kadar artması...:lepi::nazar:
    Daha önceden yazdığım mesajlardan bilir arkadaşlar,benim eşimde hiç sperm bulunamıyordu..Ancak yıkama sonrası 4-5 sperm hücresi bulundu yazıyordu raporlarda..Bu duruma kriptozospermi deniliyormuş..Yani normal tahlilde hiç sperm bulunamayıp anca yıkama sonrası çok az sperm bulunması..

Daha sonra eşime keçi boynuzu,ginseng,çakşır kökü gibi bitkiseller içirdik,yedirdik..Bu kez de eşimin sperm sayısı 600.000 e ulaşmış..Yani eşimin sperm durumu oligoozospermiye yükselmişti..

ılk gittiğimiz dr eşimde varikosel sorunu olduğunu teşhis edememişti..Bu yüzden biraz zaman kayına uğramıştık..Ve mikro için girişimlere başladık..Biz tam tedavi sırasındayken eşimin çift taraflı varikoseli olduğunu öğrendik..Buna rağmen mikro tedavisine devam ettik..Nasılsa 600.000 spermi var diye üstünde durmadık ,sürekli erteledik ameliyatı..1 denemede ikizlere hamile kaldım..Rahim ağzı yetmezliği nedeniyle bebeklerimi kaybettim..Şu aralar tekrar mikro enjeksiyon deniyoruz..Eşim bu arada varikosel ameliyatı oldu..Çift taraflı varikoseli varmış..1 hafta sonra 3 ay anca dolucak..Eşime ilk 3 ay sayı daha da azalabiliyormuş,sakın bozma moralini demiştim..Eşim yumurta toplama işleminden sonra kendime geldiğimde bana sperm sayısının 9,600.000 e yükseldiğini söyledi,inanamadım..delikafadulden Olsa olsa ya 1 buçuk milyara çıkar ya da daha az azalır sayı diye geçiyordu çünkü içimden...Hastaneden çıkmadan önce tahlil kağıdını istedim gidip..

Sonuçlar aynen şöyle çıktı...:asigim:

Volüm :......................... 2,4 cc

Renk : ...........................Gri-Opak

Likefaskiyon süresi:.......25 dakika

Viskozite:.....................Normal

Sperm sayısı:...............9000.000

Molilite (&#37:KK66: :..................% 56

Progresyon:...................%44 ( %5 +4 ) (%39 +3) ( bunun ne olduğu pek anlayamadım)

Aglütinasyon:.................yok

Yuvarlak Hücre:..............300.000

Morfolojik analiz :............boş bırakılmış burası

Toplam ileri hareketli Sperm sayısı :.............9.600.000

Morfolojik analizi yapmamışlar nedeni de bilmiyorum ama gerek duymadılar sanırım...Bana sonuç fena değil gibi geldi,gerçi ben pek anlamıyorum ama anlayan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim...Sonuçta zaten mikro tedavisindeyim..

Eşimin kullandığı ilaçları ve bitkiselleri de yazayım...:asigim:

Mone tablet (Ginseng),

Tamoksifen (günde 10 mg ),

L-arginine tablet (günde 6 gr)

L'Carnitine (günde 1 gr )

Çinko kapsül,

Selenyum tablet,

Arı sütü,

Polen,

Tribulus terrestris ekstresi ,

Horny goad (azgın teke otu ),

Omega 3,

Fobiol,

Ceviz,

Marincap omega 3 balık yağı,

Dhea,

Likopen kapsülü...

ışte böyle arkadaşlar...ınşallah diğer arkadaşların da mucizelerine tanık oluruz..:1hug:a.s.

2. 16 Haziran 2009
  3. minos

minos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    canim cok guzel bir haber bu
    havalara ucmussunuzdur sevincten
    iki bucuk hafta sonra insallah dahada mutlu haberlerle sevindirsin Allah sizi
    :Saruboceq: :Saruboceq:

4. 16 Haziran 2009
  5. EU2

EU2 Guest

İnşallah canım inşallah..:1hug: :Saruboceq:

6. 16 Haziran 2009
  7. espoir_fr

espoir_fr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    badem sizin adiniza çok sevindim. Insallah tedaviniz mutlu bir sonuçla biter.
    Benim esim azosper menide hiç sperm çimadi. 1 aydir yükseltmeye çalisiyorum.
    Esine verdigin ilaçlari ve bitkiseleri okudum baya varmis.
    Benim sana soracagim soru bunlarin hepsini ayni günde mi içirdin, ve ne kadar süreyle ?
    cevap verirsen çok sevinirim.
    Tekrardan hayirli olsun diyorum hersey gönlünüzce olsun. Sizin adiniza çok sevindim. Darisa bizlere.

8. 16 Haziran 2009
  9. EU2

EU2 Guest

gercekten masallah ya cok guzel artmis ins iyice articak allah yardimciniz olsun

10. 16 Haziran 2009
  11. kokulusabun

kokulusabun üçüzlerim... Üye

Beğenildi:
    1.430
    Ödül Puanları:
    163
    bademiiimm canım çok güzel bi haber inan çok sevindim senin adına, sizin sonuçlarda bizim ameliyattan sonraki sonuçlar gibi yükselmiş benim dr nerdeyse aşılamayı iptal bile edecekti gerek yok diye, :) zaman geçtikçe dahada yükselir inşallah, hadi hayırlısı rabbim meleklerini biran evvel gönderir inşallah tatlım

12. 16 Haziran 2009
  13. EU2

EU2 Guest

Teşekkür ederim arkadaşlar..opuyorumnanaktan

Evet eşim hepsini aynı gün içinde kendisi yuttu,yedi,içti..Bunları kullanmadan önce uzun süre araştırma yaptı..Eşimin kendisi de doktor..

İnşallah diğer arkadaşlar da faydalanırlar bunlardan...:Saruboceq:

14. 16 Haziran 2009
  15. canzi3445

canzi3445 ALLAHIM ŞÜKÜRLER OLSUN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım gerçekten çokk güzel bir haber gözünüz aydın canım :nazar::nazar:

16. 16 Haziran 2009
  17. EU2

EU2 Guest

Eşim bütün bunları geçen sene de kullanıyordu..Ama ben hamile kalınca gerek yok diye bırakmıştı..ben 4 ay evvel bebekleri kaybedince yeniden başladı..yaklaşık 3 buçuk aydır kullanıyor..Tamoksifene 2 aydır devam ediyor...Varikosel ameliyatı 1 hafta sonra 3 ay dolucak..

Eşimde ilk tahlillerde hiç sperm yok yani azospermi çıkıyordu..anca yıkama sonrası bazı yerlerde 4-5 adet sperm hücresine rastlanmıştır diye geliyordu tahlil sonucu...Yani yıkama sonrası sperm bulununca kriptoozspermi deniliyormuş...

18. 16 Haziran 2009
  19. caneylom

caneylom 2 mayıs hedef 63 (: Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    bademcim gözünüz aydın canım inşallah tedavininde iyi gider bebeğinize kavuşursunuz bununda moraliyle eşinin spermleri daha düzelir inşallah .. belki ikinci bebeğiniz doğal yoldan gelir allah büyüktür......