Bir ocuun ehit Babasna mektubu, ok ac Allah sabr versin.

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU2 tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

9 Eylül 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Yine seni özledim.Yine aklım karıştı baba..Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana.

Bugün benim doğum günüm.Şimdi sekiz yaşımdayım.büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba.Önlük bana çok yakıştı. Senin hep görmek istediğin gibi pırıl pırıl bir öğrenci oldum ama sen göremedin üzgünüm çok üzgünüm baba...Karlı bir kış günüydü.seni bir tabutun içine koymuşlardı.Yine çok yakışıklıydın. Derin bir uykuya dalmıştın.Çağırdım defalarca seslendim sana,cevap vermedin küstüm sonra.Hani söz vermiştin. Kartopu oynayacaktık ilk kar yağdığında. Hava çok soğuktu ama babannem ağlarken ''oooyyy ciğerim yanıyor'' diyordu.

İnsanın ciğeri nasıl yanar baba?

Çok büyük bir kalabalık vardı.Herkes ama herkes ağlıyordu.Hep bir ağızdan ''ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ'' diyorlardı.Sen şehitsen ölmüş olamazsın.

Ölmediysen nerdesin baba?

Kocaman bir Türk bayrağına sarmışlardı tabutunu.Sen onu hep göklerde görmek isterdin.''Kutsal sevdam bayrağım'' derdin ya hani. Nedense biraz da kıskandım o zaman seni. Affet baba.Peki neden anlamıyorum hala.

Şimdi sen öldün mü? O zaman vatan bölündü mü?

Çok karıştı aklım baba.Vatanı kim bölmek ister ki.Bu büyük günah değil mi? Dedem anlatırdı ya hep ''benim dedem Çanakkale’de şehit oldu vatanı kurtarmak için'' derdi ya...O zaman büyük büyük dedem yok yere mi öldü? neden tekrar vatanı bölmek istiyorlar baba? Hani okula gidince her şeyi öğrenecektim.Bunları neden öğretmiyorlar baba? Bildiğim tek şey var.

O da sen yoksun yanımda.

Annem çok özlüyor seni biliyorum. Babanla gurur duyuyorum diyor. İnsan gurur duyunca ağlar mı? Özleme alışır mı baba?

Peki gurur senin yerine kardeşimi koklar mı? Beni maça götürür mü acaba?

Biliyor musun baba,benim ciğerim yanmıyor elledim sıcak değildi fazla. Hem duman da çıkmıyor. Ama içimde bir yer var. Seni her düşündüğümde orası çok acıyor,sızlıyor,sanki kopacakmış gibi oluyor.Sanki birileri devamlı kalbimi sıkıyor.Galiba sen yokken hep hasta oluyorum baba.

Bu acı nasıl diner? Ellerin ellerimi nerde bekler? Koşabilmek için seninle yollar bizi nasıl özler? Vatanı hangi canavar böler? Onlara senden başka kim dur der?

Gel de anlat bana.Anlat, öğret ki bende şehit olayım baba..senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Eylül 2009
  2. 9 Eylül 2009
  3. EU2

EU2 Guest

ÇOK acı allah sabır versin bi asker karısı olarak sehitlerimize allahtan rahmet sevdiklerne sabır diliyorum ve diyorumki bu vatanı kimse bölemez buna kimsenin gücü yetmeycekturkbayragiturkbayragiturkbayragiturkbayragiturkbayragiturkbayragiturkbayragi

4. 9 Eylül 2009
  5. montesori

montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    içim parcalandı okurken allah ailelerine sabır versin

6. 9 Eylül 2009
  7. EU2

EU2 Guest

amin allahım sabır versin ates düştü ocaklara allahım sen sabır ver onlara

8. 10 Eylül 2009
  9. EU2

EU2 Guest

bugün haberlerde izledigim sehit karısına cok üzüldüm allah sabır versin cok üzücü coooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooksenağlamasenağlamasenağlama

10. 10 Eylül 2009
  11. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ınsanın ciğeri nasıl yanar baba? .......

Rabbim sabir versin ...

Vatani Bölmeye calisanlarin Cani Ciksin........

12. 10 Eylül 2009
  13. EU2

EU2 Guest

canım yazı inanıyorumki cok guzeldir ben okumadım ....
    okumayacagımda ...
    nedeni ise ben bu tarz yazıların etkisinden cıkamıyorum o denli içime saplanıyor ...

bu yuzden okumayacagım ...

emegine saglık ....

anladıgım kadarı ile şehitlerimizle ilgili bir yazı bir mektup ...

allahım onların yardımcısı olsun ...
    allah şehit ailelerine sabır versin ....

tum şehitlerimizin mekanı cennet olsun ....

14. 10 Eylül 2009
  15. EU2

EU2 Guest

canım allah razı olsun dogru söylüyosun bizim içimiz bu kaadar yanarken ailerine allahım sabır ve dayanma gücü versin

16. 10 Eylül 2009
  17. EU2

EU2 Guest

Peki gurur senin yerine kardeşimi koklar mı? Beni maça götürür mü acaba?senağlamasenağlama

18. 11 Eylül 2009
  19. selens

selens Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ay arkadaşım ağlattın beni gece gece her şehit haberi bizler için bir sancı ve büyük acı her seferinde bu son olsun desekte hiç sonu gelmiyor ve bu olanlar karşısında gelmeyecek daha kötü şeyler olacak diye ödüm kopuyor sen tüm şehit ailelerine sabır ver rabbim...