Bir Ömür boyu kabusu

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve destina_04 tarafından 4 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : destina_04
  1. destina_04

destina_04 Kül kedisi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Geçenlerde ofisime bir arkadaşım geldi, aile ilişkileri evlilik gücücü usulü aşk evliği derken konu eltisine geldi, eltisi 18 kaynı 30 yaşlarında aradaki ilişkiden ve eltisini karakterinden bahsetti... Kaynıyla eltisi hep kavga ediyormuş bir sürü sebepten her konuşmanın sunu kavgayla bitiyor... Aradaki yaş farkı adam olgunlaşmış kız ise daha yeni karakteri oturuyor yani daha toy... Hiç anlaşamıyorlar kaynı severek hayran kaldığı eşinden şimdi nefret ediyormuş görmek bile istemiyor... Tabi kızda ilk etapta kendini çok olgun biri olarak yani hanım kız ayakları... Evlendikten sonra farklı bir kişi çocuksu hareketler nerde nasıl davranacağını bilmiyor çocuklarla konuşuyor, herkesle(kadın erkek) bir dost muhabbeti buda eşini sinirlendiriyor ve bu insanla bir ömür boyu evlilik işkence gibi sevmediğin biriyle nasıl beraber olunur…

Çok üzüldüm daha üç ay önce evlen iki kişi nasıl olurda bu seviyeye gelirler... Adam 36 ve kız 25 -28 olsaydı bence bu kadar sorun çıkmazdı kişiliği oturmuş ne istediğini bilen bir bayan bu kadar hata yapmazdı... Çoğu haberlerde çıkıyor 40 yaşındaki adam 19 yaşındaki bir kızla evleniyor bu bayandan ne beklersin karşındaki baban yaşında kişilik çatışması beraberinde bir sürü sorun evlilik bir ömür boyu onun için eş seçiminde iyi düşünmek lazım ve burada ailelerinde bilinçli olması lazım bunu kız bu evliği yürütürümü... Canım cicim ayları çok çabuk bitiyor etkileniyorsun ama gerçekten bu kişi seni mutlu ederimi ya da sen o kişiyi mutlu edecek misin evliğin ilk ayları çok güzel geçer… Arkadaş çevremden görüyorum... Daha sonra ben bununla niye beraberim sorusu gelir burada karakter devreye girer kişilik çok önemli evlenince sen ve eşin olmuyorsun bir ailen daha oluyor ve bir evin bütün sorumluğun senin özerinde(erkek ve kadın ) oluyor eş oluyorsun anne oluyorsun gelin oluyorsun yenge bu görevi yerine getirecek misin ya da karşındaki insan getirecek mi? duyguların yanında mantıklıda hareket etmek lazım… herkes dengiyle evlenmeli diyorum… sonra vay ben bununla neden evlendim olmasın…evlenen boşana çitlerin sayısı çoğalıyor evliliğe çocuk oyunu gibi bakıyorlar…

2. 6 Ağustos 2010
  3. Ultraviyole

Ultraviyole Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Bencede çiftelerin yaş farkı fazla olmamalı!

Her yaşın enerjisi farklı ve bu enerjiyi paylaşmanın en iyi yolu yaş farkının olmaması ya

da min.düzeyde olması.Aynı frekansı yakalama şansı için dikkate alınması gereken bir nokta.

4. 9 Ağustos 2010
  5. destina_04

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Ne eski nesil nede yeni nesil evlilik konusunda tam başarılı olamadı... Bir evlilikte kültürlü olmak yetmiyor eskiden hep cehaletten bahsederlerdi ya şimdiki geçlik hepsi okumuş bilinçli insanlar... Evlilik fedakârlık ister fedakâr olmak içinde kişilik ister kişilikte aileden gelir...aileleri bu konuda pekte başarılı bulmuyorum...

6. 9 Ağustos 2010
  7. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim eşimle 5 yaş var aramızda ama gerçekten çok iyi anlaşıyoruz. ikimizinde aklından aynı şeyler geçiyor hatta gülüyoruz bende onu düşünüyordum şimdi diyerek. bence çiftlerin anlaşamaması diye bişey yok. ama her iki tarafta fedakarlık göstermeli sabırlı olmalı. birisi sinirliyse diğeri alttan almalı. karşılıklı saygı yoksa zaten sevgi bir süre sonra biter. bazı erkekler ne kadar olgun görünselerde katlanılamaz davranışalrı oluyor, bazı bayanalrda çok kaprisli gıcık tavırlar şımarık hareketler vıcık vıcık konuşmalar felan. her iki tarafta evlendiğine göre ne yapacağını bilecek.

8. 10 Ağustos 2010
  9. destina_04

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Ama şu bir gerçek küçük yaşta evlenince illaki hata yapılıyor daha yeni yeni bir şeyler öğrenmeye başlıyor hadi kocaya senin yaşın geldi... Evlilik için 20 özeri diyorum geç olsun güzel olsun diyenlerdeyim... Bazı hataların telafisi olmaz...