bir şikayet sitesindeki milupa mamalar ile ilgili şikayetler hakkında!!1

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Saruboceq tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    3.5 aylık bir kızım var.demin araştırırken bir sitede milupa ile ilgili şkayetlere rastladım.aptamil ar kullanıcısı olarak inanılmaz rahatsız olsum.sizinlede paylaşmak istiyorum.

-Bebeğimiz için satın aldığımız Milupa sabah kahvaltı mamasından 2 tane siyah, fare pisliği olduğunu tahmin ettiğimiz madde bulduk. Bu maddeleri mama biterken yani kutunun en sonuna geldiğimizde farkettik. Belki de daha fazla vardı ve bebeğimize bunu farkında olmadan yedirdik.
    Bu konu ile ilgili olarak Milupa tüketici hizmetlerini aradık ve onlarda kurye gönderdi ve maddeyi tahlile gönderip bilgi vereceklerini söylediler. Biz de bir parçasını aldık ve biz de kendi tahlilimizi yaptıracağız.
    Biz bu mamayı 1 yıldır kullanıyoruz. Acaba bu bir yılda bebeğimiz kaç tane bu şekilde yabancı ve/veya pislik içeren madde yedi. Bu skandalın hesabını kim verecek. Ya bebeğimize bir şey olsaydı ne olacaktı.
    Bütün tüketiciler sizde dikkatli olun. Kaliteli düşündüğümüz markanın hali buysa diğerleri kim bilir nasıldır. Herkes bebeğine verdiği besinlere dikkat etsin. Bu işinde takipçisi olacağız.**

-Ankara Keçiören Tansaş'tan 29.08.08 tarihinde Milupa Aptamil 2 bebek maması aldık. Açtığımızda içerisinde küçük sinekler olduğunu gördük. Milupa kalitesine güvenerek aldığımız mamadan sinek çıkması korkunç bir şey. Üstelik piyasanın en pahalı maması.
    Bebeklerimizin sağlığının tehlikeye atıldığını düşünüyoruz. Ayrıca böylesine önemli bir sektörde hijyen konusunda çok daha dikkatli olunmalı diye düşünüyoruz. %

ne düşündünüz sizler?

2. 28 Mayıs 2009
  3. bursasu

bursasu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende 1.5 aylık bebeğime milupanın mamasını veriyorum
    ama bu bir karalama da olabilir
    şikayette diyoki fare pisliğine benzer şeyler bulduk kimbilir kaçtane yedirdik bilmeden diyor
    fare pisliği siyah olur mama ise beyaz görmemesi mümkünmü
    ben hiç karşılaşmadım kötü bir süprizle

4. 28 Mayıs 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    karalama olamaz.güvenilir bir şikayet sitesi bahsettiğim site.
    zaten milupa açıklama yapıyor bu sitede her şikayete
    .

6. 28 Mayıs 2009
  7. thymus20

thymus20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    peki sonuç neymiş tahlil sonucu
    ben kızma mama vermedim ama şimdi ek gidaya geçtiğimz için bebelcın devam sütünü kullanıyorum

8. 28 Mayıs 2009
  9. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    biz de bir kere parçacıklara rastlamıştık.geri götürdük markete meyve parçacığı dediler !

10. 28 Mayıs 2009
  11. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    sitenin linkini alabilirmiyim merak ettim de

12. 28 Mayıs 2009
  13. kiyymet

kiyymet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu çok kötü bir durum yaa
    kızım 4.5 aylık ilk aylarda sütüm yetmediğinden biberon maması verdim ama şimdi vermiyorum
    çok güvenilir bir marka olduğunu düşünüyordumki açıkçası güvenim sarsıldı
    bu arada elif_06 milupa şikayet olarak arattığında çıkıyo ben öyle yaptım ve buldum rapor da çıkmış ama malesef ki türkçe değil

14. 28 Mayıs 2009
  15. peda

peda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben sadece milupa için değil kapalı aldığımız her ürün için endişeleniyorum.Benim zamanında şekercide ve bir mandırada çalışan akrabam var söylediklerini duysanız o sütlere fareler çıpır çıpır girer çıkar sonra bi güzel süzer yoğurt peynir yaparlarmış.Şekercidede öyle şeker kazanlarına ya fare ya hamam böcekleri muhakkak düşermiş.Bir keresinde eşim bir meyve suyu fabrikasına gitmişti adam ogün bugün içmez görmediğim böcek, hayvan,pislik kalmadı der.Bence mümkün olduğunca kendimiz yapmalıyız yiyeceklerimizi hele bebeklerimize yavrularımıza evde hazırlamalıyız gıdalarını.

16. 29 Mayıs 2009
  17. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    peki canım milupa buna bi acıklama yapmamışmı gerekçesini belirtmemişmi:uhm:

18. 29 Mayıs 2009
  19. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ayyy çok şaşkınım şu an yaa
    hazır mama kullanmadık biz ama kavanozlardan falan yolculkta veriyorum
    hepsi bir tarafa bu kadar güvenilir dediğimiz ve en hassas noktamız olan bebeklerimiz
    için üretim yapan bir markada böyle bir durum yaşanması beni de çok tedirgin etti
    şule sizin meyve parçacıklarına da çok güldüm yanlız
    mama meyveli bile olsa meyve parçacığı olur mu yaa, hayret walla