bir sorum var..

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve eksibir tarafından 1 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : eksibir
  1. eksibir

eksibir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bişeyi merak ettim de arkadaşlar ;
    kadınlar evlenince vajinal hastalıkları artıyor mu ? yani iltihap enfeksiyon gibi hastalıklarda kızlık zarının koruyu oldugunu duymuştum.zar ortadan kalkınca hastalıklar çoğalır mı ?
    anlayışınız için teşekkürler:eek:

2. 1 Mayıs 2009
  3. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    çok net bilgim yok ama evlilikten hemen sonra idrar yolları enfeksiyonu yaşayan kadın sayısının çok olduğunu duymuştum. çok şiddetli olmamakla beraber ben de yaşamıştım.
    duymuşsunuzdur büyükler hep ilk haftalarda ayakları sıcak tutma konusunda uyarırlar. inanmak istemesek de vardır sanırım bir bildikleri.:)

4. 1 Mayıs 2009
  5. EU1

EU1 Guest

onun zarın ortadan kalkması ile pek ilgisi yok..
    vajinanın alışık olmadığı bir işlem gerçekleşyor cinsel ilişki ile.. vajinanın kendi doğal dengesi bazen değişebiliyor.. bende kimi zaman olur kimi zaman olmaz, neye göre olduğunu hala anlamış değilim..

6. 1 Mayıs 2009
  7. SueBelize

SueBelize Su Beliz'im.. Mucizem..! Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aslında evet hemen hemen her yeni evlenen yeni gelin hastalığı yada balayı hastalığı diye adlandırılan ama aslında idrar yolu enfeksiyonu + vajinal mantardan başka bişey olmayan o malum sorunu hafif yada yüksek şiddette yaşıyor... herkeste seyretmesi farklı ben yanlış tedavi yüzünden 1 sene tedavi oldum.... hiç geçmedi diyebilirim mahvetti beni.... ama dr. hatasıymış sonradan anlaşıldı tedavim eksikmiş.. ama vajina mukozasındaki doğal dengenin cinsel birleşme ile ve tanışılan yeni zararlı-zararsız bakteri yada mantarlar ile bozulması genelde başa gelen bişeydir..... vücutta buna bu tarz hastalıklarla tepki veriyor... çevremde olmayan yok diyebilirim.. kendimde dahil.. dikkatli olmak lazım... mesela en başta kişisel hijyene dikkat etmemek gibi , çok dikkat etmek bile bazen sorun yaratabiliyor...

8. 1 Mayıs 2009
  9. eksibir

eksibir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hmmmm dogruymuş demek ki teşekkürler cevaplayan arkadaşlara ama başka bilen varsa söyleyebilir

10. 1 Mayıs 2009
  11. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    evlendikten sonra bende de cok ayip olcak ama vajina ic dudaklarinda minik sivilce yada et benine benzer iki nokta türedi..önceden böyle bisey yoktu doktor önemli bisey degil dedi.kasinti kizariklik yok bana bir zarari yok ama rahatsiz edici.doktor yorumuna göre evlendikten sonra vajinayi koruyon salgilar esimden gelen salgilarla yada mikroplarla savasamadi ve sonuc bu:roflol:

12. 3 Mayıs 2009
  13. eksibir

eksibir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok tatlısın yaayerimseniben tşkler