Bir sorum varrrrr

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve basketchi tarafından 6 Eylül 2008 başlatılmıştır.

6 Eylül 2008
    Konu Sahibi : basketchi
  1. basketchi

basketchi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    Arkadaşlar,kızım bugun 5 günlük oldu,fakat bir problemimiz var oda uyku...Cok fazla uyuyor,uyuduğu içinde emmiyor,aslında ac hanımefendi ama uykusundan ayılamadıgından memeyi es geciyor...Yarımm saatte zor uyandırıyorum hiç kendisi uyanmıyor sürekli ben uyandırmak zorunda kalıyorum,uyanıyor memeyi emerken tekrar uyku moduna geciyor bu durum beni fazlasıyla üzüyor senağlama Sizce bu bir sorun mu yoksa ben mi fazla vesvese yapıyorum???:sm_confused:

2. 6 Eylül 2008
  3. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    canım sarılık testi yaptırdınız mı?
    bizimki sarılık oldugu için çok fazla uyuyordu
    emzirmek için burnunu sıkar,ayağının altına vurur ancak ölee uyandırırdık
    memeyi ağzına alır almaz uyurdu tekrar

4. 6 Eylül 2008
  5. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    canım vesvese yapıyorsun hiç korkma o daha çok küçük, benim oğlum erken doğdu ve o 3 haftayı tamamen uyuyarak geçirdi, şimdi 2 aylık ve keşke uyusa modundayım, dr demiştiki yenidoğan bebek ilk ay günde 20 saat uyumalıymış öyle büyücek, ama azla aç kalmasına izin verme tansiyonları düşüyo ve uyudukları için riskli olabilir, zorla uyandır en geç 3 saaate bir emmeli çünkü, dr tavsiyesiyle biz burnunu kaşıyarak hafif yada ayağını sıkarsan uyanır, memede emerken uyuya kalıncada hafif ayağını sıkıyorum ben devam ediyo, Allah analı babalı büyütsün canım

6. 6 Eylül 2008
  7. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet bencede sarılıktan olabilir. birde bebekler ilk zamanlar bol bol uyurlar boşuna uyusunda büyüsün dememişler...dr na sordunmu bizim dr 3 saatten fazla uyutma uyanıdr emzir tekrar uyusun demişti.ben ayaklarının altını kaşır gibi yaparak ve altını açarak bezini falan değiştirirdim böyle uyandırırdım.. melek gibi uyuyan bebişlerimizi uyandırmaya kıyamıyor ama aç kalmalarınada gönlümüz razı olmuyor değilmi? annelik böyle birşey...

8. 6 Eylül 2008
  9. basketchi

basketchi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    Sarılık testi dün yapıldı cok düşük cıktı bi problem yokmuş yani...bende uyandırmak için şekilden şekile giriyorum ayağını yanagını sıkıyorum bakıyorum olmuyor altını acıyorum epey zaman sonra uyanıyor...3-4 saatte bir 10 dk. emiyor sonra yine uyuyoruz...3 kişinin yazmasıyla bile olsa içim rahatladı sağolun arkadaşlar...Onu o tatlı uykusundan uyandırmak,emmediği zamanlarda gercekten insanın içi gidiyor annelik bambaska birşeymişş...

10. 6 Eylül 2008
  11. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Hayırlı olsun.Uyuyarak da emer o.10 dakka az gibi,uyanık oldugu anı yazdınız herhalde,uyuyunca devam ediyordur.

12. 6 Eylül 2008
  13. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim oğlum da aynı durumdaydı,sürekli uyuodu emmek istemiyodu...4. gün sarılıktan hastaneye yatırdık,2 gün tedavi gördü...ama sen sarılık değil demişsin...yine de çok dikkat et,2-3 saate bir uyandır mutlaka emzir...ben anlamamıştım sonra çok üzüldüm
    geçmiş olsun

14. 6 Eylül 2008
  15. zoyo

zoyo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım merhaba... benim bebeğimde uyanmazorluk çekerdi... ben bir tülbenti ıslatıp hafifçe yüzünü siler öyle uyandırırdım:)

16. 6 Eylül 2008
  17. zullall

zullall Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    457
    Ödül Puanları:
    93
    hiç merak etme çok normal. yeni doğanlar günün büyük çoğunluğunu uyuyarak geçiriyor. benim bebeğim normal ağırlıkta doğdu, hiç sarılığı da olmadı ama uyanıkken yüzünü göremiyordu babası. ama sen uyuyor diye bakma 2 saatte bir emzir. uyandırmak için;
    - altını değiştirebilirsin
    - gıdısını, kulağını, topuğunu uyarabilirsin.
    azcık emdiğini sanıp üzülme, mideleri çok küçük çünkü.

18. 6 Eylül 2008
  19. Limondalimon

Limondalimon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayırlı olsun canım ben ilk bebeğimi böyle büyütmüştüm uyuyarak hiç bir sorun olmaz fakat sen genede sürekli doyur.aç bırakmamaya özen göster daha çok küçük olduğundn sarılık olabilir ve en iyi tedaviside sık sık doyurmak. bebişinle sağlıklı mutlu yıllar. aynı zamanda uyurken emer hemen çekme kendini