Bir Sorunla Daha Karşınızdayım, Yardım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xxDerinxx tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : xxDerinxx
  1. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar merhaba...
    Bu sefer sorun kayınbabamla ilgili...
    Kayınbabamla bugüne kadar öyle büyük sorunlar yaşamadık...
    Yaşadığımız sorunları da konuşarak halledebildik hep...
    Dediğim gibi kayınbabam o ailede en sevdiğim kişilerin başında geliyor...

Neyse konuya geleyim. Şuan ben benim memleketim olan Çanakkale'de yaşıyorum üniversite gereği...
    Kayınbabamla da ta Batman'da 26 saatlik mesafede oturuyorlar.
    Bu arada benim kendi ailem de şu anda Almanya'da yaşıyorlar...

Dün kayınbabam eşimi aradı. Ona iş bulduğunu söyledi. Ama benim eşim zaten çalışıyor :bbo:
    Bulduğu iş de ta Batman'dan nasıl bulduğuna zaten hayret ediyorum Çanakkale'nin bir ilçesinde ve bize 2 saat mesafede. Eşimden işini bırakıp bu işe girmesini istedi. ben her gün 4 saat yol çekemezsin hem işinden de memnunsun ama sen bilirsin dedim. Eşim de pek istemedi. Sonra 4 saat yol çekemem deyip o işi bırakırsa buradaki işinden de olur...
    Bugün adam görüşmeye gelecekmiş ama eşim istemiyor... Tabi babasına da söyleyemiyor nedense...
    Neden eşim 5 dakika mesafedeki gül gibi işini bırakıp 2 saat mesafedeki bir işe gitsin ki maaşı biraz daha fazla diye? O biraz daha fazla olan miktardan daha fazlası yol masrafına gidicek zaten...
    Bir türlü anlayamadım. Kötü bir niyeti olmadığını tahmin ediyorum eminim de ama biraz mantıksız değil mi arkadaşlar?

Bir de kayınbabam benle konuştuğunda hiç hiç anlayamadığım bir konuşma daha gerçekleştirdi...
    ışte diyor ki: senin ailen Çanakkaleli. Eşin bilmem ne kadar işsiz kaldı. Senin ailen damadımıza bir iş bulalım demedi.
    Tamam da benim babam 15 yaşından beri Almanya'da yaşıyor burda kimseyi tanımıyor etmiyor. Ta Almanya'dan Çanakkale'de iş nasıl bulsun ki?
    Bir de: ben olsam konuşmazdım onlarla sen de konuşma diyor.
    Ben neden Almanya'da otururken Çanakkale'de eşime iş bulamadı diye ailemle konuşmayayım ki? Eşimin ağzı dili yok mu eli ayağı yok mu? Kendisi aratıp iş bulamıyor muydu ki şimdi bulduğu halde siz işten çık diyorsunuz?

Şimdi bazılarınız sinir halinde söylemiştir diyeceksiniz. Ama aileme sinirlenmesini gerektirecek bir durum yok ortada ve bunu ilk defa söylemiyor...
    Batman'dayken kayınvalidem de baban senle konuşmuyor sen de kız kardeşinle konuşma. Yok annene küs bilmem ne derdi bana...
    Neden böyle birşey yapayım arkadaşlar?
    Yorumlarınızı bekliyorum...

2. 4 Şubat 2010
  3. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    en ıyısı daha cok mesafe . herseylerıne burnunu sokmaya calısıyorlar bence .....
    kaynanayı hadı anlarım kıskanclık derım ama kayınbaba ne oyle herseye karısmaz oturur kosede ....
    ıyıce sınır oldum esının aılesıne heeee. onalr kımkı senı aılene karsı kıskırtıyorlar. (hemde arada hıcbırsey yokken) bence sen almanyaya tasın

4. 4 Şubat 2010
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Kayınpederinin iyi bir insan olduğuna eminmisin. ?
    Bu zamana kadar sorunlarınızı konuşarak çözebildiğinize göre bunu da konuşmanızı tavsiye ederim.
    Hoşlanmadığınızı anlatın. Eşinizde babasıyla istemediğini açıkca konuşsun.
    Hayatınıza bu derece müdahale ettirmeyin.
    Ettirmiyorum diyeceksiniz ama yaşanan tüm sorunlar aksini gösteriyor.

6. 4 Şubat 2010
  7. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    evet hayatınıza cok fazla mudahale edıyorlar , ızın vermeyın bır bıter ardından yenısı baslar.

8. 4 Şubat 2010
  9. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    diablo Türkiye'nin iki farklı ucundayken bile bu kadar meraklı iseler burun sokmaya Almanya'ya da gitsem burunlarını sokarlar Avustralya'ya da...

ırem&Özge ben her zaman mesafemi korumaya, hayatıma müdahale ettirmemeye çalıştım. Ama eşim onların hayatımıza karışması için elinden geleni yapıyor. O böyle yapınca ben de saygısızlık olmasın diye susuyorum. Ama durumu kabullendiğimden değil. Konuşup konuşup susarlar diyorum ama öyle bir niyetleri de yok gibi...
    Eninde sonunda patlarım...

10. 4 Şubat 2010
  11. bahar07

bahar07 duru'm güzel kızım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kesınle canım araya mesefa koyucaksınız herseyınıze karısmıycaklar bır kere ck mantıksız guzelım ısını bırakıp neden o kadar uzak bır yere gıtsınkı..bunuda acık bır sekılde soylemel bence...hem bır kere senın aılen almanyada nasıl ıs bulsunlar sacmalık ...senınle bu sekılde konsmalarına ızın verme onlar senın aılen ne demek konusmamk

12. 4 Şubat 2010
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    iş eşinizde biter. babasınının hayatınıza karşımasına izin veren o; 1-2 kere baba yeter lütfen dese belki adam çeker elini eteğinizi sizin üzerinizden.

14. 4 Şubat 2010
  15. cemilee

cemilee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşin adam akıllı konusmalı babasıylaa :KK43:

16. 4 Şubat 2010
  17. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Bahar'cım ne kadar mantıksız bir durum olduğunun farkındayım...

Eşim babasına yeter deyince saygısızlık olacağını düşünür eminim. Ama ben eşimle konuşucam. Benim ailem böyle yapsa hoşuna gider mi dicem...

18. 4 Şubat 2010
  19. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188

Sen müdahaleye engellesende eşinin engellememesi onlara bu şansı veriyor. Zaten bence senin değil oğullarının ne düşündüğü önemli onlar için. Eşinle kesin konuş ailesiyle konuşsun bunun başka çözümü yok bence.