bir tavsiyesi olan varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve melek_ada tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

10 Ocak 2009
    Konu Sahibi : melek_ada
  1. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 32 haftalık hamileyim çok şiddetli öksürüyorum.nefes alamıyorum.geceleri öksürmekten uyuyamıyorum aile hekimi bir ilaç verdi ama hiçbir işe yaramadı.hafta sonundayızda.bir tavsiyesi olan varsa lütfen yardım edin.

2. 10 Ocak 2009
  3. live_flower

live_flower Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben hiç ilaç kullanmadım ama soğanın suyu öksürüge birebir bi de ıhlamur içebilirsin

4. 10 Ocak 2009
  5. EU3

EU3 Guest

geçmiş olsun melek
    ilk tavsiyem viks (vaporub) sür döşüne/gerdanına sonra ütüyle ısıttığın havluyu üstüne koy
    bu bronşlarını açacaktır
    mutlaka ama mutlaka ballı ıhlamur iç
    ve son olarak bildiğimiz balı gerdanına sür ve üstüne ister bez koy ister gazete
    öksürüğün geçecektir büyük ihtimal
    hayırlı doğumlar

6. 10 Ocak 2009
  7. siribron48

siribron48 ACIBADEM SEKERİM:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gecmiş olsun canım...
    balın içine karabıber ıı gelıor....lımon yalayabılırsın yada...ılık su iç lımonlu...
    bırde bır cay var nbana ıı gelmiştı grıp olduumda oksuruk we bogazım için...
    tarcın,zencefıl.yarım elma,yarım lımon ,bıraz ıhlamur guselce kaynat...sonra suz içine bıraz karabıber at içerken yaksın bogazını...ılıkken bıraz bal atabılırsın içine gunde 1 bardak iç bana ii gelmişti sanada ii gelır umarım...
    gecmiş olsun canım....optum meleınıde:))

8. 10 Ocak 2009
  9. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Aman arkadaşım yukarıda bir arkadaş soğan suyu demiş sakın soğan suyu içme gebelikte riski fazlaymış...

Sıcak sıvılar tüket, havluyu ısıtıp boynuna göğüs kafesine koy....

Ballı süt içebilirsin birde.... geçmiş olsun....

10. 10 Ocak 2009
  11. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Canım ballı limonlu ıhlamur falan içsen belki iyi gelir ciğerlerini yumuşaatır en azından

12. 10 Ocak 2009
  13. live_flower

live_flower Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tamam soğanın suyu hamilelere pek tavsiye edilmez fakat çok kötü öksürdüğü için aradaşımızın günde 1 bardak içmesi doğru bence zaten en fazla 3 günde geçer diye düşünüyorum ablama doktor önermiş benim bir kızım var ben de içtim soğan suyu şuan bir arkadaşım 8 aylık hamile beyaz akıntıya çok iyi geldiği için o da içeceğini söylemişti tercih senin karar senin

14. 10 Ocak 2009
  15. walla benim hiçbir fikrim yok eğer hamile olmasaydın tavsiyelerim olurdu çok geçmiş olsun pazartesi mutlaka git dr'a ama özelliklede kadın doğuma sor kullanabiliceyin ilaçları o sana tavsiye edera.s.