bir türlü uyumuyor, napıcam ben...

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve deniz74 tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : deniz74
  1. deniz74

deniz74 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar,

Bu çocuk uyumaz oldu.
    15-20 gundur gece 12 de yatıyor. gündüz uykusu da bazı gün hic yok bazı gunde hiçe yakın.Üstelik bütün uyutma yöntemleri iflas etti. hicbiri ise yaramıyor.
    kendi halinde uyumayı ögretmek icin 8. ayda biraz ugrasmıstım ama cok kısa süre basarılı olmustum sonra yine uyumaz olmustu. Daha sonra kararşı bir sekilde devam edemedim cunku hayatımızda bizi altüst eden gelismeler oldu. simdi de gec kaldım sanırım. artık imkansızdır heralde kedi kendine uyumayı ogretmek.
    gecen hafta biraz ugrastım. uyuttumda kendi kendine. Ama bu hafta bir kıyamet kopuyor. boyle sanki diş agrısı yüzünden falan bagırırlar ya acı acı oyle bagırıp aglıyor. uyumuyor uyumuyor.
    Aksam isten gelmememiz 8leri buluyor falan. sanırım buyuzden böyle oldu. yani acısını cıkarıyor bizden.
    yazın evdeydim ozaman uyutmak boyle zor degildi.

ne önerirsiniz arrkadaslar. ne yapayım. neler deniyoruz uyutmak icin. nafile.

2. 1 Ocak 2009
  3. destina82

destina82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı dertle boğuşuyorum hatta bugün bende konu açtım ama konuyu bulamıyorum çok ilginç.benimki gecede gündüzde uyumuyor gece saat başı uyanıyor yorgunluktan asabi oldum iyice.ne yapmalı bilmiyorum

4. 3 Ocak 2009
  5. destina82

destina82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bi bizim başımızdamı var bu sorun önerisi olan yokmu kızlar

6. 3 Ocak 2009
  7. deniz74

deniz74 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence tam tersi herkes uyutma cabasından yorulmus galiba, duymak bile istemior.

8. 3 Ocak 2009
  9. destina82

destina82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla enterasan yahu bitane bile yorum yok

10. 6 Ocak 2009
  11. ahsev

ahsev Guest

arkadaşlar biliyorum çok zor bir durum . çocuklarınız kaç yaşında bilmiyorum ama bende ilk çocuğumla aynı sıkıntıları yaşadım 1.5 yaşlarında eşimle saatlerce çarşafla sallıyorduk.bırakınca yine uyanıyordu kızım doğdu yine aynı.eve slıncak kurduk ilk başlar uyudu sonra yine aynı.sabah 7 de kalkıp akşama kadar uyumuyordu.2 yaşına kadar devam etti uykusuzluktan ağlıyr gözler kıpkırmızı kafasını yere koysa uyuycak ama inat koymuyor neyse şu an 3 yaşında baya düzeldi.artık kendisi yatıp uyuyor.nasıl mı bi gün eşim isyan etti bırak ne hali varsa görsün diye ve bir daha uyuması için ilgilenmedik.ilk zamanlar saat 2 lere kadar uyumadı .sabah yine de erken kakıyor.1 hafta sabrettik yavaş yavaş düzeldi bence üzerine düşmeyin biz inat ettikçe onlar daha da inatlaşıyor.kızımda 1.5 yaşında onuda uyuması için zorlamıyorum o daha iyi tabi diş çıkartıyorsa rahatsızsa biraz bozuluyo.tavsiye olrak uyumadan önce banyo yaptırmakta işe yarıyor.ballı ılık süt,bebekler için papatya ,rezene çayı biraz rahatlatıyor. ha bide çok sık uyanması yatağın darlığından olabilir.inşallah faydalı olur.Allah yardımcınız olsun.

12. 6 Ocak 2009
  13. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    benim kızım 3 yaşında bildim bileli uyku sevmez...alıştım artık...
    şuan oda yanımda,düşünün!!!

14. 18 Ocak 2009
  15. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    benimki 4 yaşında hala uyumuyor...bende artık ne zaman uyursa diyorum...bebekken denemediğimiz yöntem kalmadı...uykusuz dünyaya geldi benim oğluşum....öyle de devam ediyor...

16. 24 Ocak 2009
  17. erencem

erencem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arakadaslar
    benim oglum 9 yasinda ,bu erken uyumama sorununa hic bir cözüm bulaladim,cocuk dünyaya geldigi zaman yani birkac aylik bebek,günde en fazla 5 saat yatiyordu.Yurt disinda yasiyorum.cocugu erken kaldiriyorum hafat sonlari da dahil,disarida geziriyorum,yorusun diye diasrida arkadaslari ile,sicak dus ve yatmadan ilik süt ,banamisin demiyor.

18. 24 Ocak 2009
  19. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    benimde kızım uyku sevmez,ilk yıllarda gece iki saat gündüz bir saat gibi uyuyordu,şimdi büyüdü erişkin bir insandan daha az uyur.bir kaç defa dışında gündüz uuykusu hiç uyumadı.
    inan şimdi yedi yaşında müdahale etmesem bütün geceyi uykusuz geçirir.bebekken doktoruna uykusunu getirecek şurup filan veremezmisiniz demiştim,hayır cevabını aldım.yapabilecek bişey yok ihtiyacı okadar demişti.