Bir yardım portalı eski elbiseleriniz ihtiyacı olanlara gitsin)

Konusu 'Yardım Melekleri' forumundadır ve EU1 tarafından 10 Haziran 2008 başlatılmıştır.

10 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar öncellikle hepinize merhaba
    burada yani diyarbakırda böyle bir dernek var eski elbiseleri ihtiyaç sahiplerine iletiyor
    hatta bende cevremden topladıklarımı bizzat kendim götürüp dağıtıyorum onlarca ihtiyaç sahipleri var ki 1 haftadır başlamışım ve şuana kadar 52 adet eski elbise ihtiyaç sahiplerine ilettim sizde kendi bulunduğunuz ildeki ihtiyaç sahiplerini belirleyin ve küçükte olsa yüzleri güldürün kullanmadığınız elbiselerinizi çocuk oyuncaklarını kitapları ayakkabı çanta vs.ne varsa herkesin yüreğine sağlık :1hug::1hug:

2. 10 Haziran 2008
  3. hatay-yozgat

hatay-yozgat Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    aslında bu işler için aracı dernekler vakıflar olmalı. ama dernekler kullanılmış eşya yada elbise kabul etmiyor. dernek prensibine aykırıymış. geçenlerde DENİZ FENERİ ne götürdüm bi sürü şey bakmadılar bile. anlamıyorum bu dernekler neden bu işle ilgilenmiyorlar. insanların giymedikleri kıyafetleri oluyor. eski olmasa bile giyilmeyen şeyler eminim hepinizde vardır. bunları ihtiyaç sahiplerine nasıl ulaştıracağız. yani ben nasıl ihtiyaç sahibi belirleyebilirim ki tanıdığım hiçkimse yok. dernekler vakıflarda bu işi yapmazsa kim yapacak. öyle çok kıyafet varki evde hala bekliyor verecek kimseyi bulamadım.

4. 10 Haziran 2008
  5. EU1

EU1 Guest

canım valla bizde böyle bi vakıf var büyükşehir belediyesi tarafından
    eski dediksek herhalde kullanılmayacak derecede olanlar değil yani haklısın şimdi ne yapabilirsin
    konyada yaşıyosun ya muhakkak ki fakir yoksul mahalleleri vardır oranın muhtarını bul onlar kimin ihtiyacı olur kim yoksul bilirler bu yöntemi dene kapı kapı dolaşamazsın ya benim alıpta bi kere bile giyinmediğim o kadar çok kıyafetim vardı ki çok şükür ihtiyacı olanlara gittiii

6. 10 Haziran 2008
  7. SKartanesi

SKartanesi Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    73
    ben önceden denizfenerinin deposuna kullanılmışların geldiğini oraya yardıma giden bir arkadaşımdan duymuştum ama demekki birsürü yeni kıyafet bulunca bu işten vazgeçtiler ben de genelde anneme veriyorum o hallediyor ama öyle bir toplama yeri olsa çok iyi olur muhakkak ki vardır ankarada ama umarım ben de ulaşabilirim :)

8. 10 Haziran 2008
  9. hatay-yozgat

hatay-yozgat Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    aslında belediyelerin ilgilenmesi daha iyi olur. mesela böyle mağaza gibi bir yer olacak herkes oraya giymediği kıyafetlerini yıkayıp ütüleyip götürecek. ihtiyacı olanlarda ordan istediğini beğendiğini alacak süper olur aslında. daha önce bir ilde vardı sanırım böyle bir yer. benimde hiç giymediğim çok kıyafetim var. ve çalıştığım için ayıracak hiç vaktim yok. ama araştırıcam bu işi

10. 10 Haziran 2008
  11. EN-FUR-TU

EN-FUR-TU furkan'ın annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    esmerkuş seni tebrik ediyorum bende d.bakırlıyım.belediyenin derneği nerde bende yakınlarıma söyleyeyimde oraya götürsünler

12. 10 Haziran 2008
  13. EU1

EU1 Guest

muhakkak ki vardır ya da olması gerekir canım bende senin gibi yıllarca cuval cuval yepyeni elbiseleri babaanneme veriyordum baktım ki eşe dostta ihtiyacı olmayanlara gidiyor eniyisi dedim kendi işimi kendim halledeyim ayrıca elbise atölyem vardı ordanda iyi kötü yeni elbiseler veriyordum kapattım şuanda ikinci el ama temiz kullanılmış ne bulsam ne getirseler dağıtıyorum
    annemlerin en son oturma gruplarını verdim ama ihtiyacı olanlara çünkü öyle bir zamanda yaşıyoruz ki iyi ve yardım sever insan pek kalmamış gecenlerde kapı kapı dilenen kadın istedi benden elbise verdim tesadüfen kadını bi ziyaretin bahçesinde gördüm topladığı elbiseleri bir kaç ytlye satıyordu çok utandım valla bir iki ytl için değmezz beeee

14. 10 Haziran 2008
  15. EU1

EU1 Guest

canımmm büyükşehir belediyesinden sorsalar yardımcı olurlar çoktan var bu dernek
    inanki şuan yerini bilmiyorum belediyedekiler bilirler
    artık kendi işimi kendim görüyorum arkadaşlarımla istersen vaktin olursa topla kıyafetleri gel beraber verelim

16. 10 Haziran 2008
  17. EU1

EU1 Guest

haklısın ama kimi zaman iyi niyetimizi suistimal ediyorlar bu yönden ben çok dolandırıldım
    muhim olan para değil önemli olan iyi niyetimin kötüye kullanılması yeni bi prensip edinmişim kendi işini ne olursa olsun kendin gör

18. 10 Haziran 2008
  19. EU1

EU1 Guest

ayrıca teşekkür ediyorum güzel yorumlarınız ve ilgisiz kalmadığınız için