bir yemek tarifinden zenginliğe giden yol

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve DERYAYILMAZ tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  19 Eylül 2009
  Konu Sahibi : DERYAYILMAZ
 1. DERYAYILMAZ

  DERYAYILMAZ Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Ocak 2009
  Mesajlar:
  101
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  bir ulusun dama tadını değiştiren ve kurduğu imparatorluk sayesinde milyoner olmayı başaran albay Sander'i tanıyor musunuz?

  işe ilk başladığında bir kızarmış tavuk tarifinden başka sermayesi olmayan yaşlı bir emekliydi. hepsi bu kadar.
  otoyol başka bir yere taşındığından iflas edecek olan küçük bir lokantanın dışında başka birşeye sahip değildi. ilk sosyal güvenlik çekini aldığında, kızarmış piliç tarifini satarak para kazanıp kazanamayacağını görmeye karar verdi. aklına gelen ilk çare, lokanta sahiplerine tarifini satarak onlardan piliç başına prim almaktı.
  bir işe başlamak için bu yöntemin uygun olduğu söylenemez. başlangıçtaki gelişmeler onu hemen yıldız yapmadı. geceleri arabasında yatarak kendisine destek olabilcek birilerini bulabilmek için tüm ülkeyi dolaştı. fikirlerini değiştirerek kapıları çalmaya devam etti.
  tam 1009 kez ters yüz edildikten sonra mucizevi bir şey oldu.
  birisi 'evet' dedi. artık albay işindeydi. böylece Kentucky Fried Chicken doğdu.

  kaçınız bir tarife sahipsiniz? kaçınız beyaaz elbiseler içinde kısa boylu, yaşlı adamın fiziksel gücüne ve karizmasına sahipsiniz?
  Albay Sander bir servet elde etti, çünkü eyleme geçebilecek kararlılığa sahipti. en çok istediği sonuçları oluşturabilecek kişisel gücü vardı. bin kez 'hayır' cevabını almasına karşın, bir gün birisinin 'evet' diyeceğine olan mutlak inancı ve kendisini bir sonraki kapıyı çalmaya yöneltecek, iç iletişimini sağlama yeteneği vardı.

  alıntıdır


  { Hazırlıklı olarak fırsatla karşılaşmak, şans dediğimiz sıçrama tahtasıdır}
  anthony robbins