Bir yıl önce tüp bebek tedavisi olduk eşime tese yapıldı 23 yumurtamız döllendi...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve serpilyurt tarafından 13 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Mart 2010
    Konu Sahibi : serpilyurt
  1. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hocam merhaba biz bir yıl önce tüp bebek tedavisi olduk eşime tese yapıldı 23 yumurtamız döllendi 3 tane 1.kalite emriyo transfer edildi bende hiç bi sorun olmamasına rağmen tutmadı dr lar sipermden kaynaklanabilir dediler ama bana neden tutmadığına dair testler yapılacağını söylediler eğer tutmaması benden kaynaklanıyorsa ne gibi bi sebebi olabilir yani sorunumuzu daha zorlaştırırmı bişey daha var çok fazla yumurta ürettiğim için karnım su topladı çok rahatsızlandım o şekilde transfer yapıldı bu da bi sebep olurmu tutmaması için cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

2. 14 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar gebe kalamaman acisindan bircok sebeb soz konusu olabilir fakat ondan once bana bir takim bilgiler verirsen sana daha yardimci olabilirim 23 yumurtada kac tanesi dollendi verilen 3 tana 1. kalite embryonun disinda kaliteli embryon varmi bunlar donduruldumu esinin dondurulmus tese parcasi var mi bunlar esinin sperm kalitesi acisindan bize oncu bilgiler verebilir sana gelince asiri cevap vermen ve karninin su toplamasi gebelige engel teskil edebilir fakat mutlak sebeb degildir bazen asiri cevaplar yumurtada kalitesizlige sebeb olabilir bunlari onleyebilmek doktorunun elindedir neden gebe kalamadiginla ilgili bakilacak genel anlamda cok sey vardir bunlari hastaya uygun ve ona ozel hale getirebilmek icin detayli bir muayene ve hikayeye bagli olarak kisiye ozel bir takim testler istenerek cozulebilir yoksa neden gebe kalamiyor diye tum tetkikleri istemek hem zaman hem de maddi israftan oteye gecmez burada en onemli sey cifte uygun teshis ve tedavi seceneklerini olusturabilmektir zaten farkliliklar buradan kaynaklanmaktadir sevgiler iyi pazarlar

4. 14 Mart 2010
  5. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cevabınız için teşekkürler sorunuza şöyle yanıt vereyim benim 42 yumurtam toplandı 23 döllendi 3 tane birinci kalite transfer edildi 7 tanede birinci kalitede dondurulması gereken vardı ancak dondurmadık çünkü birbuçuk yıl önce tedavi olduğumuzda bizden dondurulması için bir buçuk bin tl istediler bizde maddi açıdan çok yıpranmıştık bulamadık o parayı bi kaç gün sonra gönderelim siz dondurun dedik ama kabul etmediler boş yere gitti

6. 14 Mart 2010
  7. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hocam inşallah allah kısmet ederse ikinci için istanbula gelecez orda yaptıracaz tedavimizi ilaçlara ve tedaviye sigortanın katkısı varmı biz ilk tedavimizde sigortamız yoktu ve çok yıprandık bi yıllık sigortalıyız teşekkürler

8. 15 Mart 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    evet var ama senin sigorta süren rapor alabilmek için yeterli şartları taşımıyor sanırım keşke embryolarını dondursalarmış biz burada dondurulmuş embryo ücretini hasta transfere geldiği zaman alıyoruz yazık olmuş neyse dondurulacak kalite de embryolarını olması sevindirici haber bu gebe kalabilme olasılığını çok kuvvetlendiriyor gönlünü ferah tut

10. 2 Nisan 2010
  11. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hocam merhaba

biz bir yıl önce tüp bebek tedavisi olmuştuk bende hiç bi sorun yok eşim azosperm ancak bende sorun olmamasına rağmen direk tüp bebeğe geçildi benim sorunum sadece polikistik over sendromu ancak bunun önemli bir sorun olmadığını biliyorum size sorum bende sorun olmamasına rağmen direk tüp bebeğe geçilmesi doğrumu aşılamada şansımız düşükmü olurdu biz ilk muayenemizi olduğumuz hastane aşılama yapacaktı ancak bazı kişisel nedenlerden dolayı hastaneyi değiştirdik diğier gittiğimiz hastanede direk tüp bebek dediler bişey daha var ilki tüp bebek denedikten sonra ikinciyi aşılama yaptırabilirmiyiz.birde hocam bende polikistik over sendromu olduğu için haliyle vücudum kıllı ben bundan çok rahatsız oluyorum kadın doğuma gittim bana DUPHASTON ve GYNELLE adında ilaçlar verdi ve bu sorunun biteceğini söyledi ama ben bi kaç kez bu haplardan birinin yan etkisi olduğunu duydum tersine kıllanma daha çok olurmuş sizce bunların öyle bi yan etkisi varmı gerçekten şimdiden çok teşekkürler

12. 2 Nisan 2010
  13. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hocam size bi sorum daha olacak eşim askerde varikosel ameliyatı olmuş azospermi ondan ortaya çıkmış yani biyopsi ameliyatında bile sperm bulunuyo gittigim kadın doğumcu bi doktora gitmesini ve bu sorunun hallolacağını söyledi aceba gerçekten fazydalı olurmu ameliyet olmasının kanal tıkalı veya inmemiş testis olabilir dedi çok teşekkürler

14. 6 Nisan 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar eger esin azoosperi ise tup bebekten baska sansi yok azoospermi demek meniden hic sperm cikmiyor demek yani asilama sansi sifir esinin azoospermi nedenini senin anlatmandan pek anlayamadim raporlarini gormemde fayda var senin pcos sorunun icin farkli birtakim tahlilerin yapilip hikayenle birlikte degerlendirilip bir tedavi duzenlenmesi gerekiyor sana verilen ilaclar siradan bir tedavi olmus sevgiler gecmis olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.