Biraz dert,biraz akıl...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Mev*Can tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

26 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Mev*Can
  1. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    7 senelik evliliğim boyunca eşimle hep tartışıp kavga ettiğim konudur beraber gezmeye gitmeler.daha 3 gün önce eşim aradı kayınbabamın 7.göbekten akrabası gelmiş.kaynımgilde oraya gidecekmiş bizde gidelimmi dedi.bende yorgunum gelmek istemiyorum sen git dedim.7 senedir yaptığı gibi şaçmalama sensiz gitmem dedi.o sırada arkadan kaynım ( bu arada eşim kaynımla beraber çalışıyor)artislik yapmasın gelsin canımı sıkmasın dedi.bende bunu duyunca ağbinin aklıyla yaşıyacak halim yok bence sende öyle yap, ister git ister gitme diyip tel kapadım.tabii bu tepkiyi kaynıma olan öfkemden verdim.
    neyse eşim gitmemiş eve geldi.tabbii her zamanki gibi beş karış surat.dedimki surat asma biz karı kocayız yapışık ikiz deiliz.senin gittiğin heryere ben gitmek zorunda deilim.beni deiştirmekten vazgeç.7 yıldır hep aynı şeyi tartışıyoruz dedim.tabii eşimin eve gelip kavga etmesinin en büyük sebebi kaynım ve kayınbabam çünkü ikiside karısını adamdan sayıp fikirlerini sormadan herşeyi kendi başlarına karar vermeleri ve eşiminde onlar gibi olmasını istemeleri..hatta bi keresinde kayınbabam bana eşimin yanında oğlumun tasmasını sıkı tut kaçmasın elinden ha demişti:KK43:(eşimde onların dırdırnı bildiği için baskı kuruyor üstümde.
    neyse eşime dedimki surat asman sadece hayatımızdan kavgalı bi gün,sevgimizden de alır bi parça götürür.nasıl ben kardeşlerime canım isteyince kendim gidip geliyorsan sende öyle ol beni rahat bırak dedim.sadece pekii tamam dedii.hatta dün geç saatti komşular toplanmış bizi çağırdılar.eşimde gelirim dedi çünkü tavla,okey muhabbetleri var.bende kızımızın uykusu var ben gidemem peki bu yüzden sen gidemezsin diye bi şey yok.git aşkım dedim.sadece güldü haklısın hayatım dedi..
    umarım eşim hep böyle devam eder.umarım ağbisi ve babasına uyup yine benimle kavga etmez.
    şimdi size soruyorum.yaptığım ve düşündüğüm şey sizce çok doğalmı.yoksa eşimle beraber herşeyi ortak yapmak zorundamıyım..

2. 26 Aralık 2009
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    aslinda ozunde dogru. ama erkekler isi kararinda birakmayabiliyor. yani bir gun gelip ben yalniz basima suraya tatile gidiyorum. bitisik ikiz degiliz ya sen de annenlere gidiver demez diyorsaniz, bence gayet mantikli..

4. 26 Aralık 2009
  5. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    olurmu olur dimi.işin şakası tatil olayı ile aile gezmeleri aynı kefeye konmaz tabii.herkesin fikrine göre deişir ama ben eşimsiz asla tatile çıkmam oda bebeğimizi ve beni yanlız bırakıp tatile gitmez.dışarıda güzel bi yemek yiyip aklına biz gelip paket yaptıracak kadar düşünceli bi adam tatil gibi sosyal bi aktivitede bizsiz zevk alamayacağı için.

6. 26 Aralık 2009
  7. cicibisi

cicibisi http://ygtnblogu.blogspot Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bazı yerler vardır evet beraber gitmek gerekir eşle,bazı yerlerde de yalnız gidilebilir tabiki..
    Bence gayet haklısın..gidip-gitmemen gereken yeri sn zaten biliyosundur eş olarak..Zaten eşinde farkına varmış..Umarım değişmez fikirleri..a.s

8. 26 Aralık 2009
  9. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    canım dediğim gibi 7 senedir bu böyle.gitmek istemiyorum dediğim an iş kavgayla bitiyor.küslük felan derken eşim bi kaç sefer tamam diyip kendi başına bi şeyler yapıyor.ee sonra kaynım başlıyor karın nerde,kayınbabam başlıyor karına bi söz geçiremedim.eşimin ailesine karşı pısırık olmasından bıktım.ilk kez bu kadar kulak vererek dinledi beni.umarım ki anlar bundan sonra beni.

10. 26 Aralık 2009
  11. periwinkle

periwinkle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence eşinin bu davranışından rahatsız değil mutlu olmalısın
    ne erkekler var karısını koluna takıpta sokağa çıkmayan
    benim bir ara kayınvalidemle aram açılmıştı gitmiyordum yanına
    eşim gidelim dediğinde sen git diyordum senin annen ama oda gitmiyordu
    sensiz ne işim var orda diye bence bu hoş bi davranış adı üstünde eşsin.
    eşin bu şekilde alışıpta sana hadi ben çıkıyorum hayatım hoşçakal deyip gitse
    o zaman mutsuz olmazmısın

12. 26 Aralık 2009
  13. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    elbette ne eşler var ama benim burda bahsettiğim eşimin ısrarcı ve kavgacı olması.elbette ben eşime ayrı takılalım bi ömür demiyorum.birlikte gidilmesi gereken her yere zaten beraber gidiyoruz.yanlız benim olmamın çokta önemli olmadığı yerlere kaynım eşini zorla götürüyor,yada kayınbabam kızar diye beni zorla kavgayla götürmesi.derdim bu anlıyacağın.

14. 26 Aralık 2009
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.623
    Ödül Puanları:
    463
    valla canım böyle bi problemin olduğunu bilmiyordum üzüldüm ama bence sen haklısın, yani hem senin hem onun yedi göbek öteden akrabalarını hiç bir ortak noktanız olmamasına, sohbet edecek bişeyiniz olmamasına rağmen sürekli ziyarete zorlanmanız, (eşin yada diğer aile fertleri tarafından) çok can sıkıcı bence, bu birazda karakterle alakalı, herkes rahatsız olmaz, herkes her insanla bi ortak nokta muhabbet tutturabilir ama bazı insanda kendi oluşturduğu çevreyi sever, o çevreyle görüşmek ister, aynen dediğin gibi eşinin yaptığı karakterini değiştirmeye çalışmak bu da aranızda gerilime neden oluyor ama sanırım hatasını anlamış biraz
    herkesin algıladığı gibi evlilik 2 ayrı bedenin bir olması yada 2 elmanın yarısının birleşip tek elma olması falan değildir, belki biriniz elma biriniz nar ve evlendikten sonra biriniz elma biriniz nar olarak kalmalı, zaten böyle olmazsa ilk evlediğiniz kişilerde olmaz karşınızda, sadece dönüştürüldüğünüz mutand insanlar olur

16. 26 Aralık 2009
  17. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

bu düşünceden düşünceye kişiden kişiye deişir
    ben onun yanında olmak isterim her an nerdeyse
    oda benim yanımda olmak ister...
    ama dediğin gibi bazı yerler vardır gitmek istemem kafam kaldırmaz
    ben gitmiorum diye eşimde kalıp oturucak benmle diye bişe yok
    yada o gitmiyor diye ben oturup kalmam..
    burda asıl sorun eşinizin ailesinn gazına gelip zorlaması sizi
    gitmek istemiyorsam ve gidiceğim kişi 7 göbek uzaktansa
    zorlanmak benmde hoşuma gitmes açıkcası...
    inşallah dediniz gibi sizi anlamıştır ve bundan sonra zorlamaz ...

18. 26 Aralık 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Aslina bakarsan esinin düsüncesinde kötü birsey yok.

Aile ziyaretlerini esi ile yapmak istemesi gayet güzel, bazi erkekler misafirligi birak alisverise bile esleri ile gitmiyor.

Fakat isin icine zorlama emirvaki girdigi vakit insanin migdesi bulanir tabikide.
    Ben gelmek istemiyorum sen git keyfine bak dediginde tamam sen bilirsin baska zaman beraber gideriz demeli....teklif var israr yok hesabi.

Bende sevmem öyle asiri israri...gitmek istemiyorsam vardir bir sebebi ve kimseninde beni zorlmasina veya bu konuda bana tavir yapmasina gelemem....
    Ve bu israrlar esimin gönlünden geldigi icin degil baskalarini memnun etmek icin yapiliyorsa dahada cok tepem atar.

Umarim esin anlamistir.