Biraz moral ne olur!!!

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve EU1 tarafından 20 Aralık 2008 başlatılmıştır.

20 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

merhaba arkadaslar pazartesı gunu32 haftam bıtecek ve nasıpse bır kızım ve bır oglum olacak. fakat benım cok kasılmam var ve 3 saat arayla pre par kullanıyorum erken dogumu engellemek ıcın :çok üzgünüm::çok üzgünüm: aradada kasılmalarım cok sıklastımı endol fıtıl kullanıyorum o bıraz rahatlatıyo ve sureklı yatak ıstırahatı benım yasadıklarımı yasayıpta 36 haftayı goren varmı acaba:çok üzgünüm: bebıslerım henuz 1502 ve 1620 kg lar hıc olmazsa 34 ü bıtırebılsek ne olur dua edın bıze:a015::a015:

2. 20 Aralık 2008
  3. mehlika10

mehlika10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım güçlü ol kendine güven.Bişi olmaz Allahın izniyle.Strese de girme, stres bizim düşmanımız.Allah yardımcın olsun

4. 20 Aralık 2008
  5. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    selam canım, öncelikle kızını ve oğlunu sağlıcakla kucağına almanı diliyorum..
    gerçekten stresden uzak dur.. netde erken doğumla ilgili şeyleri muhakkak okumuşundur bunların üzerinde pek durma ve ikizler erken olur diyede kendini şartlandırma..
    sen ne kadar rahat olursan bebişlerde içerde o kadar uzun süre kalıyorlar buna inan.. bende 36 haftaları göremedim 33 de doğum yaptım ama benimki tamamen strese bağlı yüksek tansiyondan dolayıydı.. çok stresliydim şimdi düşününce herşey olacağına varıyor önceden kafaya takıp stres yapmaya değmiyormuş...
    senin için herşeyin yolunda gitmesi dileğiyle.. Allah yardımcın olsun..

6. 20 Aralık 2008
  7. EU1

EU1 Guest

dogru dıyorsunuz arkadaslar bıseyı kafaya taktıgım zaman kasılmalarım sıklasıyor henuz tansıyon problemım yok saderce sekerım yuksek sınır 140 benımkı ıse185 ınsallah hersey yolunda gıder . nazlımelek senın bebısler neden erken dogdular kac kıloydular ve kuvez olayı oldumu?

8. 20 Aralık 2008
  9. EU1

EU1 Guest

:1rolleyes:allahım darda kalan kım varsa yardımcısı olsun ınsallah benımde:1rolleyes:

10. 20 Aralık 2008
  11. EU1

EU1 Guest

Canım benimde bir kızım bir oğlum oldu 5 ay önce ben de senin gibi prepar kullandım endol kullandım o şekilde sancılarım durmadı hastanede 1buçuk ay yattım veee 35 haftalık doğum yaptım. Allaha şükür bebişlerim kuvöze bile girmedi şu anda gayet iyiler kiloları da iyi korkma bebişler geleceği zamanı biliyor annesiiii. Allah yardımcın olsun sağ salim bebişlerine kavuşursun inş.

12. 20 Aralık 2008
  13. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben, 32. haftamda kontrole gittim ve tansiyonum 16-9 çıkmıştı 3 kere ölçülüp yine yüksek çıkınca beni acil yatışa aldılar 5 gün yattım tansiyonum düzene girmedi tabi bende çabalamamışım her gün kendime bişeyler bulup kafama takıyordum tansiyıon fırlıyordu.. 5. gün bebişimin birinin nefes alması zorlaşınca acil doğuma alındım( yüksek tansiyon preklemsia teşhisiyle) 33+2 de bebişlerim 1550 ve 1520 kg ile doğdular tabi hemen küvöze 15 gün küvözde kaldılar 1700 1800 de çıktık hastaneden şimdi ise 3700 4200 kilosundalar..
    sana yine söylüyorum hiç bir şeyi kafana takma, oluruna bırak olayları...

14. 20 Aralık 2008
  15. EU2

EU2 Guest

cnm benim moralini yüksek tutmaya bak dualarim senin ve bebislerin icin ins. tam zamaninda gelir yavrucuklarin dünyaya ve sende saglikli bi sekilde onlarla eve dönersin
    dualarimla senin ve tüm yardim bekleyenlerin yanindayim :))

16. 21 Aralık 2008
  17. EU1

EU1 Guest

hepınıze ayrı ayrı tesekkur ederım arkadaslar ınanın umıdımı kaybetmıyordum ama sımdı daha bı umıtlıyım allah hepınızden razı olsun kezbancay benımagrılarım kah duruyor kah sıklasıyor yanı duzensız en son kontrolum 31 haftanın sonuydu ve rahım boynu 29,5 mm yanı sınırdaymıs insallah bısey olmayacak .bu arada senın bebısler kac kılo dogdu ve kuveze cıger gelısımlerı ıyı oldugu ıcınmı gırmedıler?

18. 21 Aralık 2008
  19. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm senin gibi değilim ama gebeliğimin ilk ayından bu yana sıkıntım var
    6 haftamda kusmalar başladı ........hala devam ediyor dudaklarım batlıyor burnum kanıyor ağzımdan kan geliyor hee 3 ay bittikten sonra bu kadar sık olmadı ama oldumu tam oluyor ....16 haftama şakır şakır kanamam oldu ki ben hiç iş güç yapmadım......rahim boyum normal ...ama hala yatıyorum kanamam yok lekem yok....mide ekşimelerim hat safhada başından beri......ben daha 18 haftadayım önümde uzun bir yol var ...böyle zorlumu geçecek ....yatma durumu yüzümden kayınvalidemdeyim
    ama çok sıkıldım kaynanam çok iyi bakıyor ama sürekli konuşuyor hiç susmuyor bir anlatttığını 5 kere anlatıyor...diğer tarafta tv.seyretse son ses dinliyor..kendi kendine yüksek sesle konuşuyor
    kendi izlediği şeyleri izlememi istiyor ...üstelik hijjen problemi yaşıyoruz çok bunaldım yaşadığım bu sıkıntılar ve artı bu etkenler ağlıyorum sinirimden ..annem çalışıyor gidemiyorum
    annem gel ben kahvaltını koyarım. öğlen halan gelir diyor halam anneme yakın ama eşim götürmüyor ayağa kalkarım diyee............