Birbuçuk yaşındaki kızım aşırı sinirli :( sizin cocuklarınız nasıl

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve eeesss tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : eeesss
  1. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba arkadaşlar 19 aylık kız çok sinirli bişeye kızınca saçlarını yonuyor,ellerini ısırıyor,kafasını yerlere vuruyor,yumruklarınısıkıpp ölebi sıkıyoki kendinii büyük insan gibi kendine zarar veriyor,yada bana vuruyor,ısırıyor.neden bu kadar sinirli olabilir yanında kavga tartısma yaşamıyoruz bu kadar küçük bi cocugun böyle sinirli olması normal değil ne yapmam gerekir..

2. 23 Ocak 2010
  3. kntszmlgm

kntszmlgm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nelere kızıyoda böyl yapıyo eline istedi bişeyi vermeyincemi?burcu ne?konuşmaya çalış o kızınca ona kızarak cevap verme severek başını okşayarak cevap ver

4. 23 Ocak 2010
  5. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    elinden bişeyi alınca şunu yapma bunu yapma deyince bazende durup dururken yaptıgı oluyo

6. 23 Ocak 2010
  7. kntszmlgm

kntszmlgm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    serbest bırak o zamanla dogruyu yanlışı anlar benim 10 aylık kızım var bazen oda diretir istedini almak için ama ben hemen veririm sinirli yapısı olmasın diye çocuk yetiştirmek çok zor

8. 28 Ocak 2010
  9. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin durumunda birsürü kişi var.bir zamanlar bizde yaşadık.araştırdık.çözüm bulduk.özerklik dönemi diye birşey varmış.internetten biraz araştır.daha çok küçük herşeyi ögrenmek keşfetmek istiyor.
    mesela sen bir vazonun ne olduğunu biliyorsun ama o bilmiyor kırılacağını da bilmiyor.
    o yüzden sürekli hayır yapma demek yerine o vazoyu oradan kaldırmak gerekiyor.
    yapmasını istemediğimiz bişey yaptıgında hemen dikkatini başka birşeye çekmek gerekiyormuş.
    mümkün oldugunca hayır demeyin.
    2 hafta da düzeliyor.bu hareketleri yapması çocugun yogun stres altında olması demekmiş.
    dikkat edin .mesela empati yapalım.
    mutfaktan bardak alacağını düşün elini uzatıyorsun biri sana hayır diyor.
    tekrar uzatıyorsun yine hayır alma diyor.
    bence stresli bir durum.biz hareketlerimizi değiştirdik oğlumuz da ısırmayı kafa atmayı bıraktı.
    darısı sizin başınıza.sorunuz olursa cevaplarım...

yayaya bunu beğendi.
  10. 28 Ocak 2010
  11. gamur

gamur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı şeyleri 14 aylık oğlumda yaklaşık 2-3 aydır yapıyo ara ara kafasını duvarlara yerlere vuruyo bizlere kafa atıyo kendini sıkıyo kızarana kadar saç desen kafamda kalmadı zaten dudağım çoğunlukla yara kendini yerlere atıp dövünerek ağlamalar daha ne diyim bunu gibi bir çok şey daha şimdiden bol bol dayak yiyoruz ama sanırım bu bir geçiş dönemi ben olabildiğince serbest bırakmaya çalışıyorum ama aynı bekliyorum sabırla düzelmesini elimden geldiğince kendine zarar vermemesine çalışıyorum secosele katılıyorum inşallah düzelirler

12. 1 Şubat 2010
  13. yxixldan74

yxixldan74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum birbuçuk iki yaşlarında yapardı böyle hareketleri araştırdık e dikkatini başka yöne çekin onunla inatlaşmayın dendi ama kıım 9 aylık yapmaya başladı :KK43: normalmi bilmiyorum...

14. 3 Şubat 2010
  15. gizmo51

gizmo51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    78
    arkadaşlar özellikle saç çekme ve yere kafasını vurmayla ilgili söylüyorum.kesinlikle hayır ve yapma demeyin.yoksa ilginizi çektiğini düşünüp devam eder,tek yapılacak zor olsa da görmezden gelme ve başka şeylerle oyalamaya çalışmak.bunu yaşamış bir anne ve bir anaokulu öğretmeni olarak söylüyorum.oğlumda kafasını yere vururdu.sonra geçti..

16. 3 Şubat 2010
  17. txixlsxixm72

txixlsxixm72 Kuzusuna ve kocasına Aşık Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Secosel arkadaşımız çok güzel anlatmış.. Uygulayıp sonucunu da almış..En kortuğum şey sinirli olması o nedenden çok dikkatli ve özenli davranıyorum çocuğuma..

18. 6 Şubat 2010
  19. zeynep.ipek

zeynep.ipek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    o dönemlerde benimde kızım öyle idieyvahedigeldismile şimdi 23 aylık.
    Bu işin doğrusu ne bilmiyorum ama ben şöyle başettim
    Kendi kendine zarar verdiğinde,yere attığında ağladığında hiiiiiç bakmadım hatta odadan şarkı söyleye söyleye çıktım.adeta görmüyormuş gibi yaptım.evet gücenip daha fazla ağlamaya başlıyor ağlıyor ağlıyor sonra bi sessizlik .:lepi:naniknanik
    onunla ağlarken değilde gülerken ilgilen ayyy benim kızım oyun oynuyormuş falan filan.
    ama zor bşr dönem bizim şimdi 2 yaş sendromlarımız başlayacak Allah ım orkuyorumeyvahedigeldismile