Bireysel emekliliği olan var mı?

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve fxuxsfxuxs tarafından 20 Aralık 2008 başlatılmıştır.

20 Aralık 2008
    Konu Sahibi : fxuxsfxuxs
  1. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    eşim dün bireysel emeklilik yaptırmış
    bana sormadan yaptırmaz böyle şeyler ama bankadakiler her gidişinde yapalım deyip duruyorlarmış
    ayda 106 ytl ödnecekmiş
    bir de memurlar vergi dilimine giriyor ya bize vergi indirimi olacakmış ve aslında 80 küsür ödüyor gibi olacakmışız
    sizlerden yaptıran var mı
    iyi birşey mi bu?

2. 20 Aralık 2008
  3. FURKANCA

FURKANCA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    108
    benim var 4 sene önümüzdeki şubatta bitiyor 5ci seneye giriyor ayda 120 ytl ödüyoruz bunun 15 ytl sini vergiden düşüyor işyeri özel şirket maaşla bereber bize geri veriyor ama 10sene sonunda ne gibi faydası var onu bilmiyorum

4. 20 Aralık 2008
  5. _eZeL_

_eZeL_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu bireysel emeklilik kaç yıl ödeniyor bilgisi olan var mı kızlar ben sigortalıyım acaba yatırım amaçlı aynı zamanda bireysel emeklilikten yararlanabilir miyim çünkü bir arkadaşımız daha önce isternirse emekli olduktan sonra toplu para alınabilineceğini yazmıştı

6. 20 Aralık 2008
  7. ndh1903

ndh1903 evli:)mutlu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    benim çalıştığım kurumda ayda 64ytl 10 yıl sonra emeklisin..buna ekstra kesintilerde yapılıyor..10 yıl sonrası hakkında inanın hiç bir fikrim yok ama öğrenirim isterseniz.

8. 20 Aralık 2008
  9. kulitta

kulitta İlahi Adalet Pro Üye

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Kutlarım canım önemli bir konuya değinmişsin.
    25 yıl kadar önce - özel emeklilik veya toplu para alabilmek için ödeme yapanlar vardı.
    O günlerdeki araştırmalarım neticesinde bu konuya sıcak bakmamıştım. Hatta babası
    çocuklarımızın ikisine de hesap açmış - ilk primlerini yatırmıştı. Ama devam etmedik.
    Zaman zaman yanlış mı yaptım - devam ettirseydik ikiside çoktan emekli olacaktı.
    diye düşünürüm. Bu güne kadar da - bu şekilde emekli olmuş birine rastlayamadım.
    O yıllardaki özel emeklilik süresini tamamlayıp - emekli olan veya toplu para almış olan
    yakınlarınız varsa paylaşmanızı rica ederim. Bu konuyu hep merak etmişimdir.
    a.s.

10. 20 Aralık 2008
  11. _eZeL_

_eZeL_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

canım öğrenebilirsen ben çok mutlu olurum a.s.

12. 20 Aralık 2008
  13. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bizimki 10 yıllıkmış
    10 yıl sonra emekli olunuyormuş (iş bankası bu arada)

14. 20 Aralık 2008
  15. darkblue

darkblue Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben kendime yaptırmıştım seneler evvel işten ayrılınca zora düştüğümde ordaki birikmiş meblağıyı çekmiştim sonra o sigortamı sonlandırmıştım bir başkasına girdim hala devam ediyor havuzda para birikiyor ferdi emeklilik uniflex di sanırım adı ben bu sene zaten normal SSK dan emekli oldum ama yatırım acısından iyi oluyor para atamıyordum bence eşiniz güzel düşünmüş dara düşersenizde orda biriken para zaten sizin onu alırsınız ve ödemelerinizi de kesersiniz...

16. 20 Aralık 2008
  17. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    benim ssk pirimlerim ödeniyor.ondan bağımsız bunu yaptırabilirmiyim?birde kızım var ilkokula başladı onun için olabilirmi?

18. 21 Aralık 2008
  19. darkblue

darkblue Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    elbette bu emekliliğin ssk lı olması ile bir ilgisi yok sigortacınızdan size uygun bir plan yapmasını isteyebilirsiniz çpcuğunuz içinde olabilir bu sigorta hangi ödeme ve emeklilik planı uyuyorsa onu tercih edersiniz sigortanın havuzunda biriken bir para eğer ödeyemeyecek durumda olursanızda sigortanızı dondurabilir orda biriken parayı çekebilirsiniz...