biri bana anlatsın..bu nasıl pko??

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve sansee tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

14 Eylül 2010
    Konu Sahibi : sansee
  1. sansee

sansee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    bilmiyorumkismile meraba arkadaşlar ,geçn ay gittiğim doktorum bana yumurtalarımın olduğunu ama adetin bitiminden sonra 10 gün geçmesine rağmen çatlama ,veya çatladığına dair herhangi bir belirti görmediği için polikistik over sin dedi ,bende hemen başka bi doktora geldim istanbulda(diğer doktor malatyadan)bu doktor ise daha önceden 2 gebelik yaşadığım için(1. sinde kürtaj olmak zorundaydım,bilmeden röntken çektirdğiim için ,diğeri sadece bi kaçgünlük gün geçmesi ardndan düşük)6 ay denemelere devam etmemizi önerdi,2 yıldır evliyim ve 2 aydır bebek istemeye başladık eşimle,bende ne kilo ,ne tüylenme,nede adet düzensizliği sorunu var (28 gün )bitek bu ay stresten olsa gerek 2 gün erken oldum:KK43:((şimdi ben ne yapmalıyım??bu konu hakkında çok bilgim olmadığı için ne kürü uygulayayım karar veremedim ,geçen ay 10 gün soğan kürü denedim ,hiç bi etkisini görmedim ,ha bide biraz enfeksiyon görüldüğü için ,ve bebek düşündüğümden hafif bi antibiyotik verdi doktorum ,ve ben hep bu enfeksiyon sorununu yaşarım...çok uzun oldu:KK43:,bana bulunduğum durumu kısa ve net bi şekilde anlatabilir vede önerilerde bulunursanız çoooook sevinirim...:kedi:

2. 14 Eylül 2010
  3. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    cnm düznli adet oluyorsan yumurtaların çatlıyor demektir. çatlamasa nasıl adet görceksin ki?? bence de güvenme başka doktora git. benimde adetten 2 gün önce gelen kahverengi akıntım vardı herkes normal dedi ama daha önce olmadığı için doktora gittim banada yumurta temebbliği dedi hormon testi yaptı.
    benimde hiç şikayetim yok düzenli adet olurum 5 tane doktora gösterdim sonucumu emin olmak için temiz çıktı.
    sanırım bazen sallamıyor doktorlar bizi. emin olmak için mutlaka başka doktora görünmeliyiz.
    kür neden uygulamak istiyosun onuda anlamadımki adetlerin düzenliymiş şikayetinde yokmuş. önce doktora git bence hormon testi falan yaptır.
    allah şifa versin

4. 14 Eylül 2010
  5. _DeReN_

_DeReN_ _Mucizem'sin Oğlum_ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Valla Doktor Banada Pkosun Dedi
    Hatta Eliyle Gösterip Baak Bunlar Kistleşmiş Yumurtaların Dedi :çok üzgünüm:
    Vücuduma Baktı Herhangi Bir Kıllanma Filanda Mevcut Değildi
    Bazı İnsanlarda Olmayadabilir Eminim Sende Pko Var Dedi :1shok:
    Dediği Günden 5 Gün Sonra Hamile Olduğumu Öğrendim :KK46:
    Meğerse O Gördükleri Kist Değil Yumurtaymış :KK1:
    Bence Birkaç Ay Bekle Hiçbir Kür Uygulama Rabbim OL Derse Ne Pko Kalır Ne Başka Bişey Rabbim Yardımcın Olsun İnşallah :Saruboceq:

6. 14 Eylül 2010
  7. sansee

sansee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    teşekkür ederim iyi dilekleriniz için ...:teselli: bi kür denemek isiyorum çünkü azcı araştırma yaptım ,pko yumurtaların üzerinde ploşan minik kistlermiş ve çatlamaları engelliyomuş,soğansuyu içersen belki kistler gider ,yada tarçın ,çörekotu,bal yersem ,çatlaması kolaylaşır diye düşünüyorum ,adet olmak çatlamayla değil ,yumurtlamayla ilgili değilmi,benmi yanlış biliyorum???

8. 14 Eylül 2010
  9. TATLICIK

TATLICIK Evrenim&Berenim.herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    evet doğru yumurta çatlamasada adet olabiliyosun....

soğan kürünü tavsiye ederim ben yararını gördüm.....

10. 15 Eylül 2010
  11. aysegulyildiz

aysegulyildiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    süpermiş:) neler görücez daha bakalım, hayırlısı :) benim doktorumda iki yumrtalığımda da bir sürü minik kist görüyor ama yumurtlamamda sorun olmadığnı söyledi...bütün belirtlieri gösteriyorum çünkü...28 günde bir adet görme, yumurtlama akıntısı ve yumurtladığım tarafta sancı vs vs.. yumurtlama günüme 2 gün kala ultrasonda baktı, ymurtamın yeterli büyüklüğe ulaştığını da söyledi. zaten sonra yumurtlama akıntısını gördü, %99 yumurtluyosun, sorun yok dedi...ben de sordum o zaman nasıl kistler görünüyo diye, o da yapısal durumlar olabilir, bazı kadınlar gayet saglıklı oldukları halde yumurtalıkları kistik bir görünüme sahip olabilir dedi, öyle görünüyo diye PKO lu olmak zorunda değilsin, hiç bi sorunun yok muhtmelen dedi...daha bebek denemesi yapmadım ama bakalım yapınca anlıycaz:))ama demek istediğim hemen telaşlanmayalım, kistik görünüm dışında bir belirti yoksa birinci derecede önnemli saymayalım,stres yapmayalım:))

12. 15 Eylül 2010
  13. sansee

sansee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    hayret bişey yaaa..özele gidiyorum ama bunlarda bi tuhaf kardeşim ,ben kafaya koydum zeynep kamil e gitcem ,en azından adamlar daha çok vaka görüyolar ,güvenirim onlara..ama burdan gitgel çok uğraşmıyım ,hangi gün gitsem uygun olur acaba?? hormon testlerini adetkenmi yapıyolar ,yada kesin bi teşh,z koymaları için adet öncesimi sonrasımı uygundur???:sm_confused:

14. 15 Eylül 2010
  15. estamp

estamp sonunda... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bence başka bir doktora da git,eğer kesin pko lu isen bebek sahibi olmakta zorlanabilirsin,benim evliliğimde 5. yılım,ha bügün ha yarın derken mecburen aşılamayla bebişim oldu,şimdi keşke hiç vakit kaybetmeseymişim diorum ama nasip işte.Pkolu olupta hemen hamile kalan da var,kalamayanda var,zaman ise çok kıymetli...

16. 15 Eylül 2010
  17. aysegulyildiz

aysegulyildiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    yumurtlamayla ilgili hormon testlerini adetinin 2. gününde falan yapıyolar. Sen adet görmeden önce git bence bi, ya da telefonda öğrenebiliyosan önce öğren boşuna bi kaç kere gitmemiş olursun...