biri bana düzensiz yumurtlama hakkında bilgi verebilir mi?LÜTFEEEEEN

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve ESTER tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

8 Şubat 2010
    Konu Sahibi : ESTER
  1. ESTER

ESTER gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar...bende bebek özlemi çeken bir kadınım 2. kez dr değiştirdim şimdiye kadar da 2 kez klomifen verdi dr. ama sonuç malum, sebebimin bilinmediğini söylemişti ilk doktorum...ankara'da başka bir dr a gittim bana düzensiz yumurtlama deyip aşılamaya almak istedi, kendimi hazır hissetmediğim için aşılama yaptırmadım...ne demek bu düzensiz yumurtlama anlamıyorum(!) adet günlerim düzenlidir yani ;1 veya 2 gün önce ya da sonra olurum ama düzenlidir diye biliyorum...bu nasıl bir şey lütfen bilgisi olan ya da aynı tanı konmuş arkadaşlarım birbirimize yardımcı olalım,şimdiden çok teşekkür ediyorum allah tez zamanda bebeklerimizi kucağımıza almayı kısmet etsin:KK46:

2. 9 Şubat 2010
  3. iklim

iklim iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    başka bir dr daha git bakalım geçmiş olsun canım

4. 10 Şubat 2010
  5. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    slm..aynı sorun bendede var.bunu ben farkettim.benimde adetlerim çok düzenlidir.ama adet düzeni ovülasyon mükemmel oluyo anlamına gelmiyo.ovülasyon testleriyle riskli günleri öğrenelim dedik,2 ay arka arkaya negatif çıktı.sonraki ay pozitif.dr.a gittim.adetin 21.günü progesteron bakılarak o ay yumurtlama olmuşmu olmamışmı anlaşılıyor.5 in altında çıkarsa ovülasyon olmamış anlamına geliyo,benim iki ay 7 çıktı,ama gebelik olmadı.bi sonraki ay 2 çıktı ve hemen klomen verdi doktor.7 çıkması olumlu gibi görünsede verimli olmadığını gösterir dedi.iyi bi yumurlama olduğunda bu sayı 20lerde falan oluyo.neticede verilen klomenler bende kist yaptı,doğum kontrol hapı verildi,onlar eridi.bu ay tekrar klomen kullandım,1 tane yumurta oluşmuş o da çok erken büyümüş ve öylede kaldı.çatlatma iğnesine rağmen çatlamadı,çünkü progesteron tahlilim 2 çıktı yine.ve yumurta kist olarak kalmış olabilirmiş....artık bıktım.klomen-kist-doğum kontrol hapı olayından.3 doktor değiştirdim bende.kapıdan girip anlatınca dayadılar klomeni.nedenini araştırmak falan yok.iyi bi doktor bul.sıkı takip edilmek lazım.ayrıca ovülasyon testleri çok ucuz,onlarla erken yada geç oluyosa farkedersin..ben artık nisanda aşılamaya gideceğim.başka doktora gitmiycem.

Son düzenleme: 10 Şubat 2010
  6. 10 Şubat 2010
  7. ESTER

ESTER gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iklimcim inan dr lara artık güvenemiyorum gulemin de dediği gibi dayıyorlar ilacı sonra kist var bilmem ne var diye seni alt üst ediyorlar...bu iş biraz paraya dönüşmüş kızlar allah yardımcımız olsun...evet gulemcim bu ay derece aldım soğan kürünü yaptım 7 gün yaptım ve şimdi adet dönemimin 2. gününde incire başlayacağım...kızlar bugün bize apartman komşumuz olan iki yaşlı teyze geldi birtanesinin 10 sene çocuğu olmamış sonra tanıdığı bir kadının kendisine verdiği kocakarı ilacını denemiş o ay hamile kalmış içeriğini tam bilmiyorum ama bir otun adını verdi hayatımda ilk kez bu otun o niyetle kullanıldığını duydum otun ismini şimdi vermiyim yan etkisi filan olur sizlere zarar etmiyim bakalım ben bu adet döneminde başlıyorum allah utandırmasın eğer iyi bir sonuç elde edersem sizlerle paylaşırım allah dualarımızı kabul etsin ve tez zamanda bebişlerimizi kucağımıza versin :)

8. 11 Şubat 2010
  9. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    canım bence derecen önce ovülasyon testi al.içinde çok sayıda oluyo.şu otuda merak ettim

10. 11 Şubat 2010
  11. ESTER

ESTER gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim canım peki alacağım ama benim düzensiz yumurtlamam var diye ne zaman uygulamam gerektiğini bilmiyorumbilmiyorumkismile...aslında otun ismini vermek istemezdim ama seni merakta bırakmakta istemiyorum (gelincik otu ve bal karışımı) sabah akşam aç karnına 1 tatlı kaşığı almış bu teyze allahın işi işte...ama ben bugün 2 aktarda sordum yok dediler gelincik otu için nerde bulurum bilmiyorum artık ama merakta kaldım onuda deneyeceğim:kedi: allahım kısmet etsinde burdan birbirimize bebek haberlerini verelim:KK46:

12. 13 Şubat 2010
  13. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    canım internetten alırsan içinde sayı olarak fazla olanları seç.normal ovülasyon zamanı 12-16.günler denir ya..sen adet bitiminden bidahaki adete kadar bi kullan bence.belki geç yada erken olursan yakalarsın.pozitif çıktığı andan 32 saat sonra ilişki öneriliyo.bellimi olur tutturursun belki:) bu arada dediğin otu deneyemem zaten korkma:) mide rahatsızlığı geçirdim.endoskopi,biyopsi falan..diyet uyguluyorum,öle herşeyi yiyip içemiyorum..yinede merakımı giderdiğin için sağol.zaten benim eşimde morfoloji sorunu var.ben bi şekilde yumurtlasamda ondaki sorundan dolayı yine olmaz.nisanda aşılamaya gidiyoruz..

14. 14 Şubat 2010
  15. MelegimveAskim

MelegimveAskim cennette meleğim var Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    148
    Gelincik otu - gelincik, gelincik bitkisi, gelincik otu, gelincik faydaları
    burdan bakın hamılelıkle ılgısı yok otun sadece adet kanı duzenleyıcı

16. 15 Şubat 2010
  17. ESTER

ESTER gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ne yani meleğim ve aşkım gelincik otunu kullanmayayım mı? zaten hiçbir ot bu hamile bırakır diye bir özelliği olduğunu zannetmiyorum...kısmet ya birbirimize dua edelim kızlar allah tez zamanda hamiş olmamıza izin versin