birileri yardımcı olsun lütfen???

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve epiktatos tarafından 27 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : epiktatos
  1. epiktatos

epiktatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam çok uzun zamandır siteyi takip ediyorum ama birgün kadın adayı olcağımı hiç düşünmemiştim:) şimdi yardıma ihtiyacım var. önce durumumu anlatayım ona göre birileri fikir versin ne yapcağımı bilmiyorum çünküsenağlama
    nişanlıyım ve temmuz 18inde düğünüm var.ilk üniversiteyi bitrdim mesleğim üzerine devlet dairesinde çalışıyorum memurum yani. bir taraftanda zorlu bi üniversitede inşaat mühendsliği okuyorum. nişanlımla 10 yıldır beraberizŞeniz 26 yaşındayım ve artık evlenelim dedik. ama okul bitene kadar hamile kalmamam gerekiyor. eğer kalırsam okul bitmez kesin atılırım. çünkü şimdiden okul uzamış durumda bide hamile kalırsam doğurdum büyüttüm diyene kadar yıl hakkımı doldurmuş olurum. okul daha önemli ama evlenmemde gerekiyordu. şimdi kesinlikle hamile kalmak istemiyorum okul bitene kadar. ama biter bitmezde anne olmak istiyorum çünkü emzirmek istiyorum. okurken hamile kalırsam yıllardır çabam boşa gitcek okulu bırakcam çünkü bebek benim için daha önemli olur. kürtaja karşıyım yani. yaaa özetle kesinlikle hamile kalmamak için ne yapmalıyım ve okul bitince hamile kalmak için ne yapmalıyım. anne olamazsam okul yüzünden kahrolurum. ama okul devam ederken hamile kalırsam 3/4 oranında kahrolurum. piff yardım edin yaa vallahi ağlıcamsenağlama

2. 27 Mayıs 2009
  3. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Hayatım ağlayıp kahrolacak bir şey yok. Bir sürü güvenilir doğum kontrol yöntemi var, tek yapman gereken şey bir kadın doğum uzmanına baş vurmak. O sana en uygun yöntemi zaten belirleyecektir. Aman kuzu tek derdin bu olsun. Şimdiden mutluluklar.

4. 27 Mayıs 2009
  5. epiktatos

epiktatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bide kondom benim için riskli, iğne düşünüyorum ama oda regl oldurmuyor diyorlar. benim reglim 1 hafta geçsin şişiyorum adım bile atamıyorum. hapıda unuturum kesin çünkü çok yoğun koşuşturmacalı bi hayatım var. ne kullancam şimdi. nişanlım kondom harici korunamaz mı acaba?

6. 27 Mayıs 2009
  7. en kesin yöntem doğum kontrol hapı.bıraktığın anda hamile kalabilirsin

8. 27 Mayıs 2009
  9. MonaPisa

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Korunamaz. Ama prezervatif de oldukça güvenli bir yöntemdir, neden riskli olsun ki senin için? İğne aslında çok pratik, 1 aylıkları var, 3 aylıkları var. Ama doğum yapmamış kadınlara pek önermediklerini duydum. Bunu doktoruma sormuştum aslında, alakası yok demişti. Sadece iğneyi bıraktıktan ancak bir kaç ay sonra hamile kalınabiliyormuş o kadar. Ben senelerce kullandım hiç bir problemim de olmadı. Bak bir de kola ufak bir operasyonla bir çubuk takıyorlar. O da çok güvenli bir yöntem.

10. 27 Mayıs 2009
  11. epiktatos

epiktatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iğne banada pratik geliyor aslında:1rolleyes: hergün ilacı unuttum riski olmaz hem. gece yatarken alayım die kendime diyorum ama yorgun olunca hep uyuyakalıyorum. hapı kesin unuturum. ama iğneyide doğum yapmayanlardan kullanan çok duymadım. piffff her güzelliğin bi sıkıntısı var işte. sen 10 yıl bekle ama beraber olmaya kork kaydirigubbakcemile3 yani ilk geceden falan korkum yok acı severim ama ya hamile kalırsam pfffffffkaydirigubbakcemile2

12. 27 Mayıs 2009
  13. epiktatos

epiktatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gerçi evlenince uyuyakalmam herhaldasırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

14. 27 Mayıs 2009
  15. MonaPisa

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Ben bir yıl kadar hap da kullanmıştım canım.
    Unutmamak için hapı yastığımın üzerinde bırakıyordum, ya da geceliğimin arasına koyuyordum katlarken, gece yatarken o kendini hatırlatıyordu :) Telefonumu da kurmuştum, her gün aynı saatte çalardı. ınsan bi saatten sonra alışıyor zaten.

16. 28 Mayıs 2009
  17. EU2

EU2 Guest

arkadaşlar ilişkiden sonra erkek dışa boşalsa yine de hamile kalma riski var mı?

18. 28 Mayıs 2009
  19. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    nereye bosaldigina bagli
    eger gidipte vajina baslangici bir bölgeye aktiysa spremler yolunu bulup yumurtaya ulasabilir..
    ama bu durumda hamile kalan cok az kisi var