Birinciden sonra ikinci çocuk için ne düşünüyorsunuz?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve mersel tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : mersel
  1. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşlar, benim kızım 5 ayını doldurdu. Çocukların kolay büyütülmediği doğru.
    Birinciden sonra asla ikinciyi yapmam diyenlerdenmisiniz?
    Yoksa 2 -3 allah nasip ederse diyenlerden mi?
    Ben allah nasip ederse kızıma bir kardeş istiyorum.
    Tabi ki hemen değil ama yinede yalnız büyümesini istemiyorum.
    Çevremde birinciden sonra asla diyenler var ikinciye. Siz ne düşünüyorsunuz?

2. 23 Ocak 2010
  3. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    benim kardeşlerim var ve çok severiz birbirimizi,bu yüzden bebeğiminde kardeşi olsun kardeşlik duygusunu tatsın isterdim..
    işimi çok sever ve inanılmaz derecede keyif alarak çalışırdım bebeğim için izne ayrıldım.
    şimdi 4 ayı bitirdi bebeğim 6 ayından sonra işe başlıcam..
    neyse bebeğimle tek başıma ilgileniyorum,ve çok zorlanıyorum,bunalıma girdim resmen..
    tamam anne olmak çok güzel ama hayatımın tamamen değişmesi beni mahvetti..
    rahatça yemek yiyemiyorum banyoya giremiyorum hiçbir yere gidemiyorum evde çok titiz olmama rağmen evde iş yapamıyorum sürekli bebekle ilgileniyorum 24 saatimi ona vermiş durumdayım..
    çok bunaldım ben şuan için kesinlikle 2.bebeği istemiyorum düşünmüyorum
    ama belki ileride isteyip düşüneceğim bilemem.
    eşim çok istiyor hatta sen doğur yeter bakıcı buluruz diyor ya bakalım zaman ne gösterecek..

pofuduk18 bunu beğendi.
  4. 23 Ocak 2010
  5. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    o birazda dogumun zorlugu ile alakali sanirim zemuszemus
    mesela kendimden pay biciyorum oglumu 27 saat sanci cekerek dünyaya getirdim
    zaten zor hamile kalmistim bide dogumu zor olunca asla dedim
    ama aradan 6 ay gecmeden tekrar bebek düsüncesi sardi beni biliyordum yine uzun bekleyis olacagini
    ve 18. ayda geldi 2 melegim
    allah herkese gönlüne göre versin
    ayrica evet nasip olursa 3. de istiyorum
    tabi sagligimiz el verirse

6. 23 Ocak 2010
  7. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğimde 4.ayını doldurdu ve şuan bende bebeğime yalnız başıma baktığım için yorulmuş yıpranmış hissediyorum kendimi..bir oğlum var kızım olmasını da Allah nasip ederse çok isterim tabi..hem kardeşsiz kalmasını da istemem ama bilemiyorum bu biraz zor bir karar..ayrıca ben bebeğim için işimi kariyerimi feda ettim..etmişken ikinciyi de düşünürüm diyorum ama zor yani..bi istiyorum bi istemiyorum kararsızım kaydirigubbakcemile2

8. 24 Ocak 2010
  9. 1zeynep1

1zeynep1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benim de iki buçuk aylık bir oğlum var Allah nasip ederse ona bir kardeş istiyorum zamanı gelince...tabiiki çok zor çocuk yetiştirmek ama tek çocuğun zorluklarını da iyi bilenlerdenim.oğlumun yalnız kalmasını istemiyorum..kısmet artık..

10. 25 Ocak 2010
  11. mobidik

mobidik keremin annesiii Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    asla demiyorum ama hiç düşünmüyorum,biraz yaştan dolayı yaşım 33.birazda kötü geçti hamileligim,dogumum,ve sonrası...bu yüzden allah isteyen herkeze nasip etsin,ama ben 2.düşünmüyorum zaaten kerem daha çok küçük,7 aylık..belki yıllar geçeince yaparım belki????

12. 25 Ocak 2010
  13. nazobxuxlo

nazobxuxlo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ah ne süper bi konu benim şu ara kafamı kurcalayan bi mevzu bu
    kızım 13 aylık hamilelik ve doüum rahattı ama süt problemi yşadım ilk zaman aman yok bana bitane yeter derken 6 aydan sonra düşünmeye başladım şimdi ciddi ciddi düşünüyorum defne 2 yaşındayekn kalsam 3 yaş araları olur sanırım buda ideal bi yaş işi tamamen bırakmışken üstelik ona kardeş olucaksa çok uzamamalı bazen tamam diyorum ama onun yalnız büyümesinide istemiyorum bi kızkardeş fena olmaz 30u geçmeden bitane daha yapıp bu defteri kapamalı sanırım

14. 27 Ocak 2010
  15. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Benim güzel kızım Defne'm şu anda 9 aylık. Evlendiği ay hamile kalmış, çok keyifli bir hamilelik ve çok rahat bir sezaryen doğum geçirmiş biri olarak bıraksalar hemen hamile kalırım kaydirigubbakcemile3 Fena özledim hamile olmayı ya zemuszemus

Ama eşimle konuşmalarımızda her zaman erken olduğunu karar veriyoruz. Kısmetse 2011'de kızım 2 yaşını dolduruğunda hamile kalıp o 3 yaşına geldiğinde ona bir kardeş vermek istiyorum. Kızım için işimi bıraktım ve kardeşide olsun büyüsün hemen kendime bir iş kurmak istiyorum a.s.

16. 27 Ocak 2010
  17. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    hmmm güzel soru:))benım kızım da bugün 7.ayını bıtırdı.ilk doğum yaptığımda kesınlıkle 2.yi yaparım dıyodum gerçi hala dıyorum ama buyudukçe 2.bebek fıkrınden uzaklaşıyorum sankı.ben de tek başıma bakıyorum 1 yıl ızne ayrıldım ama çalışıyorum sonuçta.yenı yenı yukü hafıflemeye başladı.tam ohh demeue başlarken yenıden cesaret edebılır mıyım bilmiyorum.ama yaşta 30 pek vaktım yok yanı düşünmek için.

18. 27 Ocak 2010
  19. rapunzel26

rapunzel26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    oğlum bır yaşında eşim e kalsa hemen bır tane daha yapacak ama ben kıyamıyorum kuzuma
    evet kardeşı olsun istıyorum ama zaman ının bır turlu belırlıyemıyorum