birini sevdim ama ailem engel oldu:((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve erdogan tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

16 Mart 2010
    Konu Sahibi : erdogan
  1. erdogan

erdogan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 38 yasinda hayatinda hic mutlu olmamais biriyim..ilk defa mutlulugu yakaladim derken ailemin sayesinde elimden uctu gitti...biriyle tanistim ve cok sevdim karar aldik evlenecektik aileme söyledim asla kabul etmediler cunki ben almanyada calisiyorum ve sevdigim adam türkiyde sigortali bi isi olmadigi icin engel oldular babami ezip gecemedim ama simdide yine eski mutsuzluguma geri döndümm.. onlarin dedigi bu adam almanya icin geliyo seni birakacak..ben öyle düsünmüyorum benim her hayatima giren insan almanya icinmi giricek ben bunu kendim yasayip görmeyi isterdim..insanlar neden isiyle yargilaniyo kücümseniyo bunu anlamis deilim ...önemli olan mutluluk deilmi ? mesajlarinizi bekliyorum arkadaslar tsk ederim

2. 16 Mart 2010
  3. ailenin düşüncesi çok mantıksız değil. çünkü ne hikmetse bu yurtdışı sevdası var türk insanında.
    herşeye rağmen sevdiğin adam seni arıyor soruyor mu? sana sen gel burda yaşayalım diyor mu?
    sen emin olmalısın bundan. emin olduğunda aileninde karşısında dik durabilirsin. çocuk yaştada değilsin kararlarını kendin verebilirsin..

4. 16 Mart 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.147
    Ödül Puanları:
    463
    canım 40 a merdiven dayamışsın ailenin sözüyle hareket etme yılların çoooktaan gerilerde kalmış, anlıyorum babanı kırmak istemiyorsun ama bence konuşarak bu problemi çözebilirsin, ikna edebilirsin, belki tanışsalar periodik görüşseler fikirleri değişir, ikna konusunda sevgilinle beraber hareket edersiniz yani, sevgilinin ağzı laf yapıyosa bence babanın gönlünü kazanabilir

6. 16 Mart 2010
  7. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Her durumda aileye sırt çevirmeme taraftarıyım ben, sonuçta x ya da y şekerden bile olsa sonuçta el adamı, yarın öbürgün en ufak derdimiz, tribimizi, sıkıntımızı paylaşacağımız gerekirse geri döneceğimiz ve her ne olursa olsun bize kucak açacak kişiler ailemiz ve her konuda da mutlaka en azından deneyimleri sayesinde en doğruyu bildiklerini düşünüyorum.
    Aşk çok güzel birşey, kısa sürede olsa mutluluğu yakalamış olmanız güzel ama Türkiye'nin durumu da malum, bırakın Almanya'yı Anadolu'nun bir yerinde evi olan bir miktar da parası olan kadınlara bile koşan o kadar erkek var ki, Almanya'ya da gelmek için fırsat arayan kişiler elbetteki daha da fazla.Belki ailenizin içine sinmeyen, sizin aşktan dolayı göremediğiniz bazı detaylar olmuştur.Tamamen bitmediyse, babanızla ve ailenizle uzun uzun konuşsanız?Ne gibi detaylar yakalamışlar bir sorsanız?Erkek arkadaşınızı bir kaç kez-mümkünse- onlarla bir araya tekrar getirmeye çalışsanız? (Böylelikle para pul ya da yurtdışı fantazisi için değil, siz sizi ve ailenizi görmek için o kadar yolu defalarca gelebilecek kadar hem paraya hem ilgi ve sevgiye sahip olduğunu kanıtlayabilir.)Umarım mutlu olursunuz ve hayırlısı neyse -onunla ya da başka birisiyle-sonsuza dek aşık ve mutlu kalırsınız.

8. 16 Mart 2010
  9. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Canım burada okuduğumuz konuları şöyle bir gözden geçirirsek gerçekten Türkiye'den yurtdışına giden erkekler biraz değişik bir psikolojiye bürünüyorlar. işin içine sana bağlı olması girecek çünkü yeni bir kültüre,ülkeye hatta dile alışmak zorunda kalacak. bu durum da haliyle erkeğe bir aşağılık kompleksi getiriyor. bunun da evliliklere zararı dokunuyor. bence bu konuda ısrarcı olmadan önce bu durumları da enine böyuna düşün. çünkü sen Alamanya'da o Türkiye'de olduğuna göre beraber zaman geçirmeye, karşındaki insanı tanımaya pek fırsatın olmamış olsa gerek.
    ailenin tepkisine gelince, tabii normal şartlarda meslekler illa ki belirleyici olmamalı. ama sizin durum biraz değişik. Türkiye'de belirli bir işi olmayan insanın Avrupa'ya gitmek için evliliğe başvurması ihtimali yüksek. bence endişe etmekte haklılar. bence sen de kararını verirken ailenin görüşlerini kulak arkası etme.

sen Almanaya'ys gelme ben işi, gücü bırakıp senin yanına geleyim de bakalım ne diyecek?

Son düzenleme: 16 Mart 2010
  10. 16 Mart 2010
  11. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    bence ailen şüphe duymakta haklı
    neler duyuyoruz, dümenler döndüğüne kk da bu sayfalar sayesinde şahit oluyoruz.
    elbette karşındaki insanın tavrı önemli.
    yukardaki arkadaşın da dediği gibi karşındaki insan seninle her şeye hazır mı
    ne olursa olsun vazgeçmeyeceğini, gerekirse senin Türkiye'ye gelmeni sağlayabileceğini vs. söyleyebiliyor mu?
    bir de ne şartlarda tanıştığınız da önemli bence
    internetten filansa daha da şüpheyle bakardım ben.

12. 16 Mart 2010
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.147
    Ödül Puanları:
    463
    canım olgun bi yaştasın, 18 değilsinki sana öğüt verelim, ama netten falan tanıştıysanız hakketen hata olabilir:hulya:

14. 16 Mart 2010
  15. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Adamın yurt dışı meraklısı olup olmadığını ancak siz anlayabilirsiniz.

Size dedi mi sen gel Türkiye de yaşayalım diye eğer dedi ve siz kabul etmediyseniz orasını bilemem elbette ama direk sen gelme ben gelirim felan dediyse bence ailenizin de şüphe duyması mantıksız değil hani...

16. 16 Mart 2010
  17. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.470
    Ödül Puanları:
    238
    Ben çok duydum sizin durumunuzda olup evlenenleri, kız yurt dışında adam burdan oraya gidiyordu. hatta komşumuzun oğlu int. ortamında tanıştılar msn de flört ettiler bu şekilde evlenip Almanya ya gitti. Gayet mutlu evlilikleri var çocukları bile oldu sanırım. Nasip kısmet bu işler... Tr de yaşam şartları çok zor insanlar ünv. mezunu işsiz geziyor, sizin sevdiğiniz insanın iş durumunun böyle olması onun aylak boş gezen olduğunu göstermez ki , aileniz yanlış düşünüyor...

Madem siz de seviyorsunuz, aileniz de bu insanı daha iyi tanımaya çalışsın, bence şans vermek lazım

Son düzenleme: 16 Mart 2010
  18. 16 Mart 2010
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.147
    Ödül Puanları:
    463
    valla benim bu konuda kafamı karıştıran mevzuu, bu eş adayının orta yaşa gelmek üzere olup hala bir sigortasının olmaması, böyle insanlar genelde hayatları konusunda pek ciddiyet sahibi olmuyor
    yanlış anlama mesleğini yargılamak değil bu, yani mesleğinide yazmamışsın gerçi, müzisyen falan mı acaba