Birkaç defa tüpbebek deneyip doğal şekilde hamile kalanlar.

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve canende tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

22 Ocak 2010
    Konu Sahibi : canende
  1. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tüp bebek yöntemi ile başarısız olup sonra doğal şekilde hamile kalan varsa paylaşımlarınızı almak isterim

2. 22 Ocak 2010
  3. cennet kokulum

cennet kokulum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allahın böyle şanslı kulları varsa paylaşımlarını okumayı bende isterim..bence bu imkansız...

4. 23 Ocak 2010
  5. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim başıma geldiği için bunu başka yaşayanlar var mı diye bilmek istedim, üç defa tüp bebek denedim ilk ikisi tamamen başarısız, üçüncüde ise bebeğimin kalp atışları duyulmadı , iki gün önce adetim geciktiği için gebelik testi yaptım ve sonuç pozitif, eşim de buna inanamadı, henüz doktora gitmedim umarım geçen seferki gibi olmaz. Bence bu hiç te imkansız değil arkadaşlar.

6. 23 Ocak 2010
  7. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bu çok güzel bir haber canende bende heyecanlandım valla
    inşallah herşey yolunda gider doktora ne zaman gideceksiniz
    benimde 1 normal yolla gebelik kaybı var 2 tüp bebek denemem var
    2. de yinekalp atımları olmadığı için kaybettim
    bende normal yolla deneyeceğim biraz sonra yine gidicem tedavi için

8. 23 Ocak 2010
  9. justing76

justing76 canım Defnem.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benimde daha önce bir aşılamam ve bir negatif tüp bebek deneyimim oldu.bir sonraki ay hemen hamile kaldım....bizim başka topiktede momi diye bir arkadaş var..oda geçen aylarda negatif sonucunu aldı ama hemen sonraki ay kendiliğinden kaldı..şimdi bebeğinin cinsiyeti bile belli oldu..allahın izniyle kızı olucak..tedavi ilaçlarının etkisi bir sonraki aylardada devam edebiliyormuş..bence bununda etkisi büyük..

10. 23 Ocak 2010
  11. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bazen Dr'ların gözden kaçırdığı bir şeyler olabiliyor bende polikistik over var bu da adet düzensizliğine sebebep oluyor son yıllardaki araştırmalar şeker dengeleyici ilaçların polikistik overlilerde yumurtlamayı düzenlemeye yardımcı olduğu şeklinde. İlk iki denememde bu konuyla ilgili hiç bir şey yapmamıştı dr'um, sonra hastaneyi ve dr'u değiştirdim yeni dr'um şeker hastası olmadığım halde şeker dengeleyici çok basit bir ilaç verdi. Tüp bebek tedavisinden sonra da bu ilacı kullanmaya devam ettim, sonucun olumlu olmasını buna bağlıyorum.

12. 23 Ocak 2010
  13. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Normal yoldan hamile kalma ihtimalini hiç gözden çıkarmayın, hem bu şekildeki gebeliklerin sürmesi şansı da daha fazla, sakın moralinizi bozmayın moral çok önemli bence.Önümüzdeki hafta iki gün arayla kan tahlili yaptıracağım. Dr'a yedinci haftada gitmeyi düşünüyorum.

14. 23 Ocak 2010
  15. justing76

justing76 canım Defnem.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bazı şeylerin birbirini tetiklediği gerçek...şu soğan kürleri bal çörek otu..bunlarıda bilinçsizce yapmamak gerek diye düşünüyorum..ben geçen ay hariç uzun süre bunları yaptım ama geçtiğimiz ay yapmadığım halde hamile kaldım...

16. 23 Ocak 2010
  17. nurten74

nurten74 esrarlı gözler Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende bir kez tüp bebek yaptırdım olmadı ve hemen o ay hamile kaldım dikkat etmediğim için de düştü ve sonrasında 1 yıl içinde 3 kez hamile kaldım ve onlarda düştü şimdi tekrar tüp bebeğe gideceğim allahın izniyle

Son düzenleme: 23 Ocak 2010
  18. 23 Ocak 2010
  19. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hamile kalabilmenizde problem yok demekki, neden düştüğünü bulmak lazım, eğer genetik problemse pgt denemek en iyisi, bir de kansulandırıcılar düşüğü engelliyor, acaba onu denedimi doktorunuz.