birkaç soru...????

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nickminkenari tarafından 8 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : nickminkenari
  1. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar size birkaç sorun var yardımcı olursanız çok sevinirim...
    4 aydır yogun çalışmalarımıza ragmen bebişimiz olmuyor biliyorum endişelenmem için henüz çok erken ama yinede bir dr a gidelim diyoruz eşimle birlikde.sorum şu ben şuan adetim dr nezaman gitsem daha dogru olur. (birkaç kişiye sordum kimi adetin başlamadan kimi biter bitmez kimi adetliyken dedi ve kafam karışdı..) birde eşim hangi dr a gitmeli ben üroloji diye tahmin ediyorum ama sizinde bir fikrinizi almak istedim..:uhm:

2. 10 Ağustos 2008
  3. kelebek41

kelebek41 Kalbinurum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    adetlıykende gıdebılırsın adetıne yakınken gıtmenı tavsıye ederım
    adetıne 2-3 gun kala gıt
    ama su var kı 4 ay cok erken bır sure
    yasınız 35 i gecmedı ıse erken
    gectı ıse de en az 6 ay olmalı
    benımde 11 y olmadı
    normal bır sey bu..
    ayrıca urolojıye gıtmeden ıkınızde ınferlıte uzmanına gıdebılrısınız

4. 10 Ağustos 2008
  5. tuxgxra

tuxgxra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım peki sen 11 ayın sonunda normal yollamı hamile kaldın.benim 6. ayım ve yine olmadı.bende dr a gitmeyi düşünüyorum ama kararszm.sen dra gittinmi ve hamile kalabilmek için negibi yöntemler uyguladın?CADIARZU

6. 11 Ağustos 2008
  7. gizemx

gizemx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    seherjik eğer yaşin 30-35 in altindaysa doktor seni geri gönderecektir bir de üstüne firça yiyebilirsin.1 seneden önce gittiğinde bunun erken olduğunu söylerler daima.ama illaki gidelim dersen adetten birkaç gün önce git adetin 2 günü hormon testi isteyebilir.eşinden spermiogam isteyebilir.ve tabi bunlarin sonucunda adetten 2,3 gün sonra da rahim filmi çektirebilirsin.fakat tüm bu dediklerim 1 seneyi geçmiş gebe kalamayanlar için yine de bilgin olsun

8. 11 Ağustos 2008
  9. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle cvb için teşekkürler..:enbuyukkk:zaten endişelendiğim için gitmicez sadece dr kontrolünden geçmek istiyoruz kullanmam gerken vitamin veya başka şeyler varsa onları kullanmak açısından.. inferlite uzmanııııı:uhm::uhm: hangi bölüme ait acaba o açıklarsan sevinirim daha önce duymadım çünküü

10. 11 Ağustos 2008
  11. naz&pxixtxixrcxixk

naz&pxixtxixrcxixk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba seher konusmanın ortasında konusmaya dahil olmus gibi olucam ama bence de infertilite servisine gitmelisin ya da bu konuda uzman bi doktora...infertilite kadın dogum hastanelerinde olan bir servis, senin sorunun ve benzeri sorunlarda(gebe kalamama sürecinde sorunun kaynağını tespit, tüp bebek tedavisi, aşılama..) kısa zamanda etkili sonuclar almak için ideal..
    evet erken gibi gelebilir ama kafandaki sorunları konusmak ve ideal döllenme zamanlarının tespiti için önemli..
    Allah kolaylıklar ve tez zamanda bebişler versinhihoyyyt

12. 11 Ağustos 2008
  13. kelebek41

kelebek41 Kalbinurum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86

gebe kalmak için ya da gebelik düşünüyorsan kullanabileceğin ilaç folik asittir.
    İnferlitilite uzmanı demek ya da infertilite demek "zor gebe kalan anlamında kullanılır ya da İnfertilite ("kısırlık") 12 siklus (siklus: kadında bir adetin ilk gününden, sonraki adetin ilk gününe kadar geçen süre yani adet döngüsüdür) boyunca, korunmadan ve yeterli sayıda cinsel ilişkide bulunulmasına karşın gebelik oluşmamasıdır.Türkçe'de "kısırlık" olarak tabir edilir.

14. 11 Ağustos 2008
  15. kelebek41

kelebek41 Kalbinurum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    evet 11 ayın sonunda normal yolla kendiliğinden hamile kaldım şu anda da hamileliğimin 14.haftası bitmek üzere,hamile kalmak için yaptığım en iyi şey bebek düşüncesinden kendimi uzaklaştırmak oldu...günleri hesaplamadım,ilişkiden sonra uzun uzun yatmadım ,yani bir çaba sarf etmedğim bir ayda oldu açıkcası,demekki önemli olan bu kadar üstüne düşmemek,dra gidebilirsin ama erken canım..1 sene dolmadan gitme yaşın 35 i geçmedi ise.

16. 11 Ağustos 2008
  17. tuanna23

tuanna23 Guest

mahaşallah rabbim kolay dogum nasip etsin bende 3 aydır korunmuyo ama ilk ayda dr gitti galiba baya erken gitmişim doktor normal dedi ama ben istiom die catlatma iğnesi verdi bakalım inş buay olur:Saruboceq:

18. 11 Ağustos 2008
  19. kelebek41

kelebek41 Kalbinurum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    çok erken gitmişsin 3 ay ne ki...
    umarım olur bebişin
    tavsiyem önce aklında bebeği takıntı yapmaktan vazgeç olur mu