Birkaç soru

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve jade_06 tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

5 Nisan 2010
    Konu Sahibi : jade_06
  1. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    artık bebişleri oturtuyomusunuz.vede ne kadar süre oturtuyosunuz.

mama sandalyesınni ne zaman kullanmaya baslayabiliriz.

vede beslenme tablonuz neler bende yavas yavas baslamak istıyorum ama nereden baslasam bilemıyorum. once yogurtmu corbamı meyvemi yoksa aynı gün içinde hepsini birden versem fazlamı olur.

birde bebişleriniz emeklemeye basladımı

2. 5 Nisan 2010
  3. ZuZuu

ZuZuu kelebeğimm koynumda Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    beslenme tablosunu ben de mrk ediyodum ,topic açıym diodum ii olmuş burdan takip ederim..

mama sandalyesinde kısa süreli oturtuyorum..zaten 10 dkdan sonra kendi sıkılıp kalkmak istiyo..emeklemiyo ama dün yüzüstündn sırtüstüne geri döndü ilk kez..artık bi o yana bi buyana yuwarlanıp duruyo..

4. 5 Nisan 2010
  5. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben daha hiç oturtmaıdm kucakta oturur pozisyonda sadece
    kızımda dönüyo ama emekleme tarzı gitmıyo geri geri gidiyo:)
    geçende sebzeleri hasladım rondodan geçirdim tadına baktım kötü kızda yemedi:KK70: ama haklı tussuz da hiç hoş olmuyo ama snaırım sekersiz ve tuzsuz verilmesi gerekıyomus

6. 5 Nisan 2010
  7. gulican

gulican Küçük Yumurtam... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben oturtuyorum, kendi oturmak istediği kadar ama zaten hemen ayaklarını yemek yada yakındaki şeylere uzanmak için bozuyo duruşunu. Yüzüstü sırtüstü dönüyo solucan gibi ilerlemeye çalışıyo çoğunlukla geri geri...
    Mama sandalyesini kullanıyorum, kemerleri falan destekliyo onun için rahatça oturuyo. Süre tutmadım ama 20-30 dk. oturuyodur.
    Beslenme tablomuz yok. ama daha önce bişey vermediysen, biz bi kaç haftadır saat 11-12 de emzirdikten yarım saat sonra falan bir besin denetmeye çalışıyoruz. verdiğim besini tek başına ve iki gün deneyerek gittim hep. 1-2 çay kaşığı kadar (beğendiği şeyler 1-2 yemek kaşığı olmuştur tabiii :kedi: ) Şimdilik bişeye alerjisi olmadı gibi. Denediklerim patates, havuç, kabak, pırasa, karnıbahar, kereviz, balkabağı, yoğurt, elma, ayva,muz, yoğurtlu çorba, bebe bisküisi. Hee bi de diş kaşımak için soğuk kaşar peyniri :)
    Perşembe dr.a gidince artık öğünlerimizi söylicek. Ben de merak ediyorum, heralde birden 4-5 öğün vermez CADIARZU

8. 5 Nisan 2010
  9. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım 6. ayda başlanacak ek gıda listemiz saat saat şöyle:

saat 7-8(sabah uyandığında) bir tatlı kaşığı(metal kaşık) üzüm pekmezi(2-3 damla limon sıkılacak) ardından labne light peynir

saat 10-10:30 meyve..muz,elma,armut,havuç suyu (her gün bir tanesi ve dönüşümlü olarak ve silikon ya da plastik kaşıkla verilecek,meyveler karıştırılmayacak) elma,armut yarımla başlanıp 2-3 günde tama geçilicek,cam rende kullanılacak,muz için plastik süzgü kullanılacak..yine yarım muzla başlanıp 2-3 günde tama geçilecek,havuç suyu ise haftada 1-2 kez (katı meyve sıkacağı kullanılacak)yarım çay bardağı,sonra tam bardak verilecek..

saat 11-12 ve
    13-14
    arası anne sütü

saat 15:30-16 da ev yapımı sade yoğurt (bir kahve fincanıyla başlanıp 1 ayda 1 su bardağına çıkarılacak,bebek yemek istemezse biraz pekmez eklenebilir..meyve konmıycak..

saat 17 de anne sütü

saat 18 de 1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi (yine 2-3 damla limon sıkılıcak)

saat 20-21 arası bebeğin isteğine göre kaşık maması verilicek(120 cc. suya 3 ölçek mama,3 tatlı kaşığı pirinç unu ve vanilya eklenip pişirilerek hazırlanacak)

yatarken ve gece uyandığında: anne sütü

umarım yardımcı olabilmişimdir..listeyi doktor hazırlamış..her ayın listesi farklı..bize izin vermemişti ama ben yavaştan başladım.bu listeye tam olarak uyamıyorum..6.ayımızı doldurduktan sonra uymaya çalışıcaz inşallah..bi de liste de yok ama ben öğlen sebze püresine başladım,cadım severek yiyo:))

oturma işini kızım seviyo..sıkılana kadar oturuyoz tabi destekle...dönme işlerini tam beceremiyoz daha..henüz mama sandalyemiz yok:))ona sıra gelmedi malesef:))

başka soru:)))

10. 5 Nisan 2010
  11. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tşkler :)
    liste iyi gibi baslangıç için hafif şeyler .yani biz yemek yerken cok istiyo yemek biz yerken onada vermek için bişeyler istiyorum tabi 6 aya kadar düzensiz tadımlık olcak inş 6 aydan sonra düzene girdiricez.

12. 5 Nisan 2010
  13. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    6. ay zaten daha çok bebeğin midesini açmaya yönelik canım..birden yüklenmemek gerekiyomuş..ama bizimkiler pek meraklı kızma bişeyler vermeye..mesela geçen akşam annem enginar verdi:))sevdi cadım ama gece gaz yaptı:KK43:( dikkatli olmak lazım..mümkün olduğunca ona uygun şeyleri çok vermesek de tattırıyoruz sofradan:)