Birkaç tıkla kendi fotoğraf albümünü hazırla

Konusu 'Faydalı Linkler' forumundadır ve 1BukeT tarafından 31 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

  31 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 1. 1BukeT

  1BukeT Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.454
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  106
  Artık kendi özel fotoğraf albümünüzü tasarlıyor ve resim başına değil, sayfa başına bir ücret ödeyerek fotoğraflı albümünüzü bastırabiliyorsunuz.
  Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un daha önce duyurusunu yaptığı, Türkiye’deki iş ortaklarından Dijital Düşler firmasının kurduğu www.fotografsiparis.com sitesi hizmete açıldı. Kişiye özel fotoğraf albümünü oluşturmak isteyenlerin ilk olarak sitedeki ücretsiz ve sınırsız kullanımlı fotoğraf albümü oluşturma programını bilgisayarlarına indirmeleri gerekiyor.

  Daha sonra indirilen albüm programının yönlendirmeleri takip edilerek, albümde yer alması istenilen dijital resimler, istenilen boyutlarda ve tasarım şekillerinde albüme yerleştiriliyor. Hazırlanan albüm ister internet üzerinden, istenirse bir CD’ye kaydedilerek posta yolu ile İnternet sitesinde belirtilen adreslere gönderiliyor. Gönderimi yapılan fotoğraf albümleri 24 saat içinde basılıp ciltleniyor, ücretsiz kargoyla istenen adrese gönderiliyor.

  Kişisel fotoğraf albümü oluşturma işlemi, “İndir, Oluştur ve Yolla” adımları ile tanımlanıyor. Bilgisayara indirilen albüm oluşturma programı açılarak, yeni albüm seçeneğine giriliyor. Kullanıcıdan albüme bir isim vermesi isteniyor. Bundan sonra adım adım süreci tanımlayan talimatlar ekrana geliyor. Bu talimatlara göre, birinci adımda albümde görünecek resimler seçiliyor. İkinci adımda albüm tipine, boyutuna ve kapak türüne karar veriliyor. Bu işlem sırasında albüm için A4, A5, dikey ve yatay olmak üzere 4 farklı boyutlarda seçenekler sunuluyor.

  Sonraki aşamada albümün kaç sayfa olacağı ve sayfaların arka planının ne olacağı belirleniyor. Beşinci adımda ise fotoğraf çerçeveleri, efektler ve çeşitli arka plan süsleri eklenerek albüm sayfalarının tasarımı yapılıyor. Bu aşamada resimler ve sayfalar eklenip kaldırılabiliyor, resimler kesilebiliyor, sayfanın düzeninde yazılı metin eklemeleri yapılabiliyor. Tasarım düzenlemelerinden sonraki adımda, albümden kaç kopya istendiği, basılması istenen kağıt türü ve kapağın rengi belirlenerek albüm tasarımı tamamlanıyor. Son aşamada sipariş, İnternet üzerinden veya CD’ye kaydedilerek belirtilen adreslere ulaştırılıyor.

  Geleneksel fotoğraf baskı teknolojisinden çok daha hesaplı ve pratik olarak baskı alınabilmesini sağlayacak bu çözüm, fotoğraf baskı sektörü için çok yeni bir uygulama olma özelliği taşıyor. Bu uygulama ile fotoğraflar için ayrıca bir albüm alma, fotoğrafları albüme yerleştirme, sevdiklerinize ayrıca çoğaltma veya bir CD içinde unutma gibi günlük yaşamda yaşanılan sıkıntılar da giderilmiş olacak.
   
 2. 31 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 3. ece_kaan

  ece_kaan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  424
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  bu çok güzel cnm ya soğol
   
 4. 31 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 5. Nixe

  Nixe Aktif Üye Üye

  Katılım:
  31 Mart 2007
  Mesajlar:
  256
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  teşekkürler.
   
 6. 31 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 7. SENACE

  SENACE Guest

  TEŞEKKÜR EDERİM CANIM.

  SEVGiYLE KAL, HOÇÇAKAL...