birşeyi çok istersen olmazmış, bunu anladım.

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yellowbomb tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

28 Ekim 2010
    Konu Sahibi : yellowbomb
  1. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    "birşeyi çok istersen olurmuş"
    bu atasözüne artık inanmamaya başladım...
    birşeyi çok isteyince gerçekten olmuyor ,istemeyince oluyor..
    mesela çoğu insan evliliği pek istemezken her güzelliği ile evlilik hayatı görünüyor o kişiye düğünü yakında olacaktır falan....ama bunu çok isteyen hergün hayalini kuran evlilik için yanıp tutuşan çoğu insan evlenemiyor çünkü çok istiyor....
    bakın aynı şeyi hamile kalmak isteyenlerde de görüyorum....
    buraya yazıyorlarki 1 yıl boyunca falan hergün acaba hamile kaldımmı diye düşünüp inceleyenler ,bunu çok istedikleri için sürekli test yapanlar,doktor kapısından ayrılmayanların genelde negatifle sonuçlanıyor ..ama bu kişiler bir zaman sonra yazıyor "artık bu istekten vazgemeye başlamıştım,ne kontrol ne doktor hepsini bıraktım vazgeçtim çocuk hayalinden derkennnnnnnnn hamile kaldım" diyorlar yani .çok istedikleri bişeyin peşini bırakıyorlar anca öyle oluyor.....bir düşünün sizce neden böyle kızlar...şuanda aynı durumlar içerisindeyim..kafamdan silicem artık diyorum bukadar istemeyecem belki ozaman olur diyorum yanlışmı düşünüyorum sizce
    2 konumda üstüste geldi biraz doluyumda bugecemafoldumben

Son düzenleme: 28 Ekim 2010
  2. 28 Ekim 2010
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    birşeyi gerçekten istersen olur... bu söze çok inanırım ben.
    önemli olan neyi istediğini bilmek...

eş konusunda da evliliğim ve ailesi konusun da çok şükür herşey istediğim gibi.. ama nereden baktığımda önemli.. ailesi saraylı olsun şöyle olsun evi yatı katı olsun demedim. her zaman isteğim saygılı hoşgörülü insanlardı..ve şuan çok şükür öyle bir ilişkimiz var.opuyorumnanaktan

çocuk konusunda geçen ay karar verdik. bu ay tutmadı.. diğer aylar deneriz. ama 1 sene içerisinde olmaz ve dr. da imkansız derse. evlat edinmeyi düşünüyoruz. sonuç anne olmak değil mi?:ecrin_bebek:
    birşeyi çok istersen olur... ama mantığın ve çaban çoook çok önemli...
    ben uzaya gitmeyi çok isterim. ama bu konuda çabam yok. ihtimalim yok. uzaylılar beni gelip almadıkça gidemem heralde ... sempatiksalakcinnibu gibii işte.. neyi ne zaman nasıl istediğin çok önemli...

4. 28 Ekim 2010
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.531
    Ödül Puanları:
    363
    Olur olurrr!!!
    Öyle güzel olur ki....:nazar:

Ama olmuyorsa da vardır hikmeti..:nazar:

6. 28 Ekim 2010
  7. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    istediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği içindir....

Son düzenleme: 28 Ekim 2010
  8. 28 Ekim 2010
  9. yellowbomb

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    sizde haklısınız aslında...
    ama bunlar çok dikkatimi çekmeye başladı istemeyene geliyor çoğu şey

10. 28 Ekim 2010
  11. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Sevgilin iş buldu mu??

12. 28 Ekim 2010
  13. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Çok yanlış düşünüyorsun, birşeyi çok istediğin takdirde olmuyorsa vardır bunda bir hayır demek lazım...
    Üzülme, kaybettiğin herşey sana başka bir surette geri döner...

Üzülme!

Üzülüyorsan, kaybedeceğin bir şeyler var demek ki... Kaybedeceği bir şeyi olanlar çoktan kazanmışlardır. Eline geçmeyenleri saymakla tüketme nefesini, elindekileri saymaya başla. Hepsini saysan bile, nefesini saymaya nefesin yetmeyecek demektir. Bak işte zenginsin.

14. 28 Ekim 2010
  15. PatikliPenguen

PatikliPenguen Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    evet bencede olmuyorsa bır sebebi vardır bellıkı hayırlı zaman gelmemiş daha birde bu penceren bak derim..

16. 28 Ekim 2010
  17. yellowbomb

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    yok bulsa bu raddelere gelirmiyim
    ama iş konusunu aklımdan çıkarınca aman ne olursa olsun deyince birden haber gelio biyerde eleman aranıyomuş falan die tam seviniyorum derken yine çok isterken yine olmuyor haydi baştanmafoldumben

18. 28 Ekim 2010
  19. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    ben sanırım anladım arkadaşı.. bir konuda ne kadar heycanlı ne kadar diretici olursam o şeylerin de olma ihimali uzaklaşır gibi hissediyorum ben de.. ama ne kadar sakin olup hayırlısı dersem de o zaman kendiliğinden oluveriyor..
    ben bazen bu konuda burnumu fazlası ile Allahın işine sokmaya çalıştığım için böyle olduğunu düşünüyorum. çünkü birçok şey benim elimde değil ama benim elimdeymiş gibi diretiyorum çocuk gibi olsun olsun diye kendimi tüketiyorum. ama farkına varsam aslında ne olursa olsun başıma ne gelirse sakinlikle kabul edersem işler daha çabuk yoluna giriyor Allah sanki elimden tutuyor ona güvendiğim ve Ondan ne gelirse kabul ettiğim için işlerimi kolaylaştırıyor.. sonra arada bir de tutunduğum ne varsa onları yerinden sarsıyor çok güvenme diyor..
    insan zaman zaman birşeyi çok istiyor.. çok diretiyor.. oysa onun senin için iyi olup olmayacağını bilmiyorsun.. sen direttikçe o iş senden uzaklaşıyor olması güçleşiyor.. biraz oluruna bırakma lazım..

eskiler ne demiş bi de;

su akar yolunu bulur..