birtürlüü söylemiyor:(:(

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve xxtalyaxx tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

28 Şubat 2010
    Konu Sahibi : xxtalyaxx
  1. xxtalyaxx

xxtalyaxx hayat buysa gerçek nedir? Üye

Beğenildi:
    1.697
    Ödül Puanları:
    188
    kızlar benim sorunum yiğenimle ilgili abimin kızı... 2.5 yaşında.. herşeyi okadar iyi biliyorkii.. ama tuvalet alışkanlığını bir türlü kazanamadıı...annesi her defasında kendiyle birlikte tuvalate götürüyor.. ama yok inatçı yapmıyor... bir ara aslında söylemeye başlamıştı.. ama o dönem ikinci bir bebek kardeş geldii.. ve fazla ilgilenemeyince.. artık söylemiyorr.. sanırım kardeşide kıskanıyor... tuvalet nerde diyoruz.. kuytu yerleri gösteriyor evde.. masa altı sandalye altı.. çünkü kendi hep oralara girip yapıyor... yaptıktan sonrada yaptım diyip geliyor.. hemen altı değişsin diye... annesi bazen korkutmak için değişmicem pişik olsun acısın diyor... bu sefer babannem var diyor...biraz şımarttık aceba ondanmı böyle olduu yaa... aynı evde yaşıyoruz ve üç aydır tek konumuz eylül hanımın tuvaletisempatiksalakcinni çok zeki bir kızz aceba kardeşi kıskanıyor ondan söylemiyor olabilirmiiCADIARZU

2. 1 Mart 2010
  3. elem77

elem77 ege ece çiçek bahçem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bu bir sabır işi çocuktan önce annenin hazır olması gerekir.Ben oğluma çok zor öğrettim ama 3 gün zorlandım sonrası çok kolay oldu.ama şimdi kardeşte varmış Allah kolaylık versin.

4. 2 Mart 2010
  5. xxtalyaxx

Beğenildi:
    1.697
    Ödül Puanları:
    188
    sağol canım.. her yolu denedik desek yeridir.. annesi en çok ilgileniyor tabi ama bazen bizde götürmeye çalışıyoruz belki bizdeyken yapar diye ama yok.. altını açık bırakıyoruz sürekli bu seferde üstüne yapıyor söylemiyor..

6. 2 Mart 2010
  7. sude0616

sude0616 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    113
    canim muhtemelen kardes gelmesi tuvalet egitimini zorlastirmis eee sizin simartmanizinda tabiki payi var:))))))))))))))) ama cozumsuz degil anladigim kadariyla bu aralar baya sorun etmissiniz belki bu sekilde ilginin kendisinde kaldigi cozmustur yegenin biraz kendi haline birakin bence soyle 1 2 ay mayisa kadr mesela lafini bile etmeyin bakalim bu sefer ilgi cekmek icin ne bulacak minik cadi:))))

8. 2 Mart 2010
  9. xxtalyaxx

Beğenildi:
    1.697
    Ödül Puanları:
    188
    evet birde onu denemek lazım.. bu şekilde tuvalet dedikçe onla ilgilendikçe hoşuna gidiyor belkide.. resmen koşturmaca oynuyoruz evdekaydirigubbakcemile3

10. 2 Mart 2010
  11. sude0616

sude0616 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    113
    simdiki cocuklar cok akilli bu sekilde kardesine degilde ona ilgi gosterdiginizi gorduyse geldigini bile bile altina yapiyo olabilir gidip gizli yerlerde yapip yaptim demeside bunun bi gostergesi bence:))

12. 4 Mart 2010
  13. defne0707

defne0707 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde oglumda aynı sorun var napıcam diye kara kara düşünüyordum bende kanal d de doktorum programında sabiha paktunayı izledim bu işi eglenceye döndürün sakın baskı yapmayın diyor simdi biz lazımlıga yaparken sarkı söylüyoruz çiş çiş çık dısarı çık sonrada tuvalete dökerken el sallıyoruz bay bay çiş falan oyun oynuyoruz yani denemenizi tavsiye ederim:lepi:

14. 5 Mart 2010
  15. xxtalyaxx

Beğenildi:
    1.697
    Ödül Puanları:
    188
    canım resmen dalga geçiyor bizimle yumurcak.. çişim geldi diyor götürüyoruz.. kapıyı kapatıyor bizide kovuyor wcden başlıyor şarkı söylemeyekaydirigubbakcemile3yankı yapıyor ya hoşuna gidiyor herhalde suyla oynuyor felan ama yapmıyor tuvaletini.. bazende tehdit ediyor 5 dak önce götürdük diyoruz... altıma yaparım bakk heee diyor bizee:1shok:mecbur götürüyoruz yine ama tık yok.. normalde günde 4 defa afedersiniz büyük tuvaletini yapan çocuk şimdi inatlığından bezi çıkardık diye zar zor 1 defa yatmadan önce yapıyor.. annesi popolin şarkısını kaka kakalin kakalin lazımlığa diye değiştirip söylüyor artıkkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

16. 6 Mart 2010
  17. sude0616

sude0616 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    113
    ama bence bu kadr tolerans gostermeyin yasi ilerledikce problemler olusabilir elbette asla zorlamayin ama bu durumu kullanmasinada izin vermeyin

18. 8 Mart 2010
  19. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.511
    Ödül Puanları:
    238
    Kesinlikle kardeş faktörü...
    Üzerine varmayın, sonra yine denersiniz çocuk 2.5 yaşında geldi kesinlikle bu alışkanlığı kazanacak diye bir kaide yok, her çocuğun yapısı farklı, sorun yaptığınızı gördüğü için kullanıyor bu durumu, bir süre hiç mevzusunu dahi etmeyin, unutsun iyice, eve gelen yeni kardeşle dikkati üzerine çekmeye çalışıyor, kardeşi gibi annesi altını bağlasın istiyor...