Bitkisel Formüller

Konusu 'Bitki Sözlüğü' forumundadır ve janseray tarafından 11 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  11 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : janseray
 1. janseray

  janseray Guest

  ]Bu formul doğrudan spermlerle ilgili sorun yaşayanlar içinmiş ve çok etkiliymiş.
  50 gr. Keten tohumu
  100 gr.Arısütüpoleni
  250 gr. Bala yukarıdakiler karıştırılır sabah aksam 2'şer kaşık yenir.Tok karnada alınabiliyo ama aç karna daha etkili olur diye düşünüyorum.
  Ayrıca 2 'şer kaşıkta keçiboynuzu pekmezi alınacak gene sabah aksam ve ballı karışımdan hariç olarak.
  ve gece 1 adet supravit vitamin alınacak
  Son olarakta 200 gr. kavrulmuş kabak çekirdeği yenecek günde.
  Bu formül denendikten sonra değerlerde (sayı, morfoloji.vs.) kısa bir süre zarfında % 50leri bulan artışlar görülmüş...

  ÇAKŞIR OTU ( Ferula )

  Bitki özellikleri : Ülkemizin her bölgesinde yetişir. 1-2 m. büyüklüğündedir. Etli ve parçalı yaprakları vardır. Bitkinin dış kısmında oluşan kökleri toprağın 15-20 cm. derinliğindedir ve bütün faydalı bölgesi bilhassa kökleridir. Kökleri saçaklı ve yumuşak 20-30 cm. büyüklüğündedir. Çövene benzer, fakat daha kalın ve liflidir. Toroslarda bilhassa tekeleri çiftleştirmek için verilen bir bitkidir.

  Yöresel adı: Oğlan aşı, Çağşır, Çakşur, Hiltik

  Kullanım Alanları : Cinsel kudreti arttırır, Meniyi çoğaltır, Cinsel kuvvetsizliği yok eder, Vücuda dinçlik verir, Doğurganlığı arttırır, Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler devamlı içmelidir, Kısırlığı yok eder


  SPERM ARTTIRICI KULLANILIP OLUMLU SONUÇ ALINMIŞ
  50GR ZENCEFİLTOZU,50 GR ÇAM FISTIĞI,1 KUTU ARI SÜTÜ POLENİ,30GR ARI SÜTÜ YADA(8,Lİ-6,LI KUTULARDA ARI SÜTÜ)CAM BİR KAPTA TAHTA KAŞIKLA 1 KG BALLA KARIŞTIRIP SABAH AKŞAM 1 YEMEK KAŞIGINDAN AZ YENECEK.AYRICA YUMURTA KALİTESİNİDE ARTIRDIĞI İÇİN BAYANLAR İÇİNDE UYGUNMUŞ
   
 2. 11 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : janseray
 3. janseray

  janseray Guest

  CEVİZ YAPRAĞI ( Juglans Regia )

  Bitki özellikleri : Ülkemizin her bölgelerinde yetiştiği gibi, dikilerek de yetiştirilir. Ceviz ağacı 20-25 metre kadar yükselebilen gösterişli bir ağaçtır. Genellikle bahçelerde, tarlalarda, bazen de ormanlık alanlarda yetişir. İri, koyu yeşil renkli, çevreye aromalı hoş bir koku yayan yapraklarını kışın döker. Yaprakları karşılıklı 5-9 yapraktan oluşur, oval yapraklı, alt kısımları mat yeşil, damarlı ve sivri uçludur. Kurutulduğunda rengi koyulaşır.

  Yöresel adı: Koz ağacı

  Kullanım Alanları : Raşitizm, kemik hastalıklarında etkilidir, Kan şekerini düşürür, Kolesterolü düşürür, Saç dökülmesine fayda verir, Cilt güzelliği, Romatizma, Verem, Bronşit, Peklik, Antiseptik yaralar ve kaşıntı, Uyuz, Ağız kokusu, Felçler, Rahim akıntısı, Kanı temizler, Bağırsak mukozası, Ağıziçi mukozası, İltihaplı mide mukozasında etkilidir.
   
 4. 11 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : janseray
 5. janseray

  janseray Guest

  CİVANPERÇEMİ ( Achillea Millefolium )

  Bitki özellikleri : Ülkemizin her bölgesinde açık alanlar, dağ ve ormanlık alanlar, tepeler de yetişen, 20-80 cm kadar yükselebilen, çok yıllık otsu bir bitkidir. Tüm Avrupa ülkelerinde de yetişir. Anadolu'nun özellikle kuzey ve doğu bölgelerinde sıklıkla rastlanır. Saplı bir bitkidir, sapları şemsiye biçiminde, minik tüylü dallara ayrılır.Yaprakları parçalı, tüylü ve koyu yeşil, ve sarımsı, kendine has kokulu ve yıllık bir bitkidir.

  Yöresel adı: Ayvadana, Binbiryaprakotu, Kandil çiçeği, Akbaşlı,Yaraotu

  Kullanım Alanları : Akciğer kanamalarını durdurur, Mide spazmını giderir, Rahim spazmını giderir, Regl ağrıları, Dölyatağı akıntıları, Menapoz, Varis-Hemeroid-Varikoselde çok etkilidir, Çocukların altını ıslatması, Regl düzensizlikleri, Göz hastalıklarına faydalıdır, Tüm kanamaları durdurur, Sırt ağrıları, Dölyatağı kanseri, Kızamık, Boğmaca, Miyomlar, Akciğer kanserine çok fayda verir.
   
 6. 11 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : janseray
 7. janseray

  janseray Guest

  CİNSEL SİSTEMDE ETKİLİ OLABİLEN BİTKİLER

  ADET KANAMALARI (aşırı, sancılı) :Kırkkilitotu, Çoban çantası, Aslan pençesi, Çuha çiçeği yağı.  ADET KANAMASI ( azlığı ):Civanperçemi, Biberiye, Zahter, Hayıt tohumu.  MENEPOZ : Hayıt tohumu, Aslan pençesi, Ökseotu, Kediotu, Civanperçemi.  YUMURTA İŞLEVLERİNİ ARTTIRICI :Meyankökü, Hayıt tohumu, Yeni bahar, Ginseng (balla karıştırılırlar).

  ERKEKTE SPERM SAYISI VE HAREKET AZLIĞI:Ballı karışım (Bal, Dut pekmezi, Tarçın, Polen, Anason, Zencefil kökü, Kekik, Çörekotu, Biberiye, Defne tohumu, Isırgan tohumu, K.hindistan cevizi, Karabiber, Kebabiye, Kişniş, Kitre, Mahlep otu, Meyan kökü,Tere tohumu, Topalak, Çakşı otu, Çemen otu, Çentiyane, Eğirkökü, Halile, Hardal, Havlıcan, Kakule, Karanfil, Kereviz tohumu, Kimyon, Kuşburnu, Ravent, Roka tohumu, Soğan tohumu, Maltoz, Zencefil kökü, Besbaze, Damla sakızı, Ginseng, Propolis, Vanilya, Arı sütü, Fildişi tozu, Keçiboynuzu pekmezi, Zerdeçal, Cakşır,) Bio zink (çinko minerali)  SPERM SAYISINI ARTTIRICI BESLENME DİYETİ: 5 ay süresince keçiboynuzu meyvesinin çayı içilir. Hayvansal besinler yerine sebze ve meyve ile beslenilmelidir. Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.  ERKEKTE ERKEN BOŞALMA :Şerbetçiotu çayı.  YUMURTALIK İLTİHABI (kadında):Ayıüzümü yaprağı, Kadın tuzluğu, Maydanoz tohumu, Atkuyruğu, Ardıç meyvesi.  CİNSEL İKTİDARSIZLIK (kadında) :Andız kökü, Kayışkıran, Ökseotu, Aynısafa.  CİNSEL İKTİDARSIZLIK (erkekte) :Yulaf tentürü, D2.