Bitkisel Şampuanların Hepsi Çöpe!!

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve seda06 tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

4 Kasım 2009
    Konu Sahibi : seda06
  1. seda06

seda06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    2 yıldır nerdeyse denemdiğim bitkisel denen adda kullanmadığım şampuan kalmadı ama hepsi saçlarımı 2 yıl öncesinden daha beter hale getirdi saçımın diplerinde getirdigi yaralar sivilceler kabuklanmalar ve kaşıntılar cabası neymiş bitkiselmiş ozaman zararsızmış zaten bütün ilaçlarda bitkilerden yapılmıyomu ne kadar araştırılıyo kimin cildi bu bitkilere ne reaksiyon verir... bitkisel diye her duyduğum şampuana bi ton para verdiğimemi yanayım saçımın dibinde oluşan şuanki kaşıntı tortu her ne ararsan var onamı yanayım yoksa yarı yarıya kaybettiğim saçlarımamı???düşünüyorumda 26 yaşındayım 2 yılını bu bitkisel şampuana saysam 24 yıldır bitkisel şampuanmı kullanıyodum yıllardır hiç bi sorun yoktu saçımda..neyse uzatmayım 1 haftadır yıllarca çocukluğumdan beri kullandığım şampuana döndüm blendax temel bakım diye bi çeşitini o bitkisellerle ykadıktan sonra avuç avuç dökülen saçlarım çok ciddiyim en fazla 15 yada 20 tel saç dökülmüştür birdaha en bitkiselinden bile olsa onları kullanmaya tövbe ediyorum...:1no2:

2. 4 Kasım 2009
  3. zlmm

zlmm artık böyle Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    seda vallaha geçenlerde ben de dedim kendi kendime eski pantenimemi dönsem ,bi arkadaşlarım var normal sabunla yıkıolar bilekleri kadar saçları var düşün.

4. 4 Kasım 2009
  5. pamugum

pamugum Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende bitkisel almayı düsünüyodum ama bunu okuyunca vazgectim :KK43:

6. 4 Kasım 2009
  7. seda06

seda06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla ben döndüm artık.. mankenler sanatçılar bitkiselmi kullanıyo hiç sanmıyorum aaahhhhhhh ahh saçlarımın ve kafa derimin bu hale geleceğini bilseydim yemin ederim denemezdim bile...

8. 4 Kasım 2009
  9. seda06

seda06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evdeki herkes kendimi bildim bileli blendax kullanır hepsinin saçı benimkinden güzel anneminki bile benimkinden gür 55 yaşında..

10. 4 Kasım 2009
  11. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    valla ben artık zeytinyağlı sabun kullanıyorum..şampuanları oldum olası sevmemiştim..birkaç aydır sabun kullanıyorum.

12. 4 Kasım 2009
  13. seda06

seda06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sabunuda denedim hemde ne sabunlar BİTKİSELL!!..kükürtlü,bıttım,defn,zeytinyağlı,elmalı bence hepsinin yapımı aynı amaç insanları psikolojik olarak rahatlatmak onlarada tövbe...

14. 4 Kasım 2009
  15. ela

ela Guest

sedaantalyayaa resmen beni anlatmışsın valla iyiki böyle bir konu açmışsın içimi dökmeye yer arıyordum çok iyi oldu.
    2 yıldır bitkisel şampuanlara o kadar para döktüğümemi yanayım yoksa saçlarımı kaybettiğimemi yanayım kaybettim çünkü saçlarımda inanılmaz tıkanmalar kepekler daha bir sürü madde işgal etti ve dökülmelerimin sebebi onlar çıkıverdi çok üzgünüm.
    geçen gün dermatoloğa gittim sedolin pirdolin verdi onları kullanıcam dönüşümlü kafamdakiler arınmaz başka türlü maf oldu kafam resmen ya ve bitkisel şampuanların yaptığını düşünüyorum kuruttu zaten en önemli sebep diplerim acayip kurudu.
    şimdi bu doktorun verdiği şampuanlar bitince ne kullansam diye düşünüp duruyorum ama bitkisel istemiyorum artık.:eek:lmaz:

16. 4 Kasım 2009
  17. ela

ela Guest

bu arada benim annem 45 yaşında saçları çok gür ve blendax kullanıyor.

18. 4 Kasım 2009
  19. seda06

seda06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynen söylediklerine katılıyorum saçımın dibi kupkuru dokununca bile acıyo kaşıyamıyorum artık doktor banada yazdı bi şampuan anti diye bişeyle başlıyoda yok onu da almam artık yemin ederim her aldıgım BİTKİSELL!! şampuanı dibini görmeden çöpe attım neymiş en az 3 ay kullanacakmışım sonuna kadar kullansam onları heralde kel kalırdım bi tutturmuşlar bitkilerden yapılıyomuş doğalmış ozaman zararsızmış, ilaçlarda hep bitkilerden yapılıyo ozaman hepsini alıp yutalım mutlaka bi yerimize faydası dokunur acaip sinirliyim ya saçımın dibine elimi götüremiyorum annem babam hep derdi bu kadar uğraşma biz bitkiselmi kullanıyoruz diye keşke zamanında dinleseydim okadar saçımı kaybetmeden önce...:gitme: