Bitkisel Ürünlerle Kesin Sonuç

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve NUROZBK tarafından 1 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1 Nisan 2010
    Konu Sahibi : NUROZBK
  1. NUROZBK

NUROZBK __SANAT SANATÇISI__ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar. aranızda hormanal ve normal tüylenmeden rahatızı olan bir çok kişi var.
    ve ben denenmiş 2 tüy dökücüleri size belirtmek istiyorum..KESıN SONUÇ VERMıŞTıR...

HAMAM OTU ( en çok adana da bulunur.) NU SU ıLE KARIŞTRP KREMSı BıR KIVAMA GETıRıN. VE ıSTEMEDĞıNıZ TÜYLERıN ÜSTÜNE SÜRÜN.. 5.10 DK SONRA SıLıN .

HAYıT SUYUNUDA ıSTENMEYEN TÜYLERıNıZE SÜREBıLıRSıNıZ.

NANE YAPRAĞINUDA KAYNATP SÜREBıLıRSıNıZ YADA 2 3 TANE NANE YAPRAĞINI ÇıĞNEYıN..

umarım faydalı olur... tşkler

Son düzenleme: 3 Nisan 2010
  2. 2 Nisan 2010
  3. zerree

zerree Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayıt suyunu açıklarmısın canım

4. 2 Nisan 2010
  5. yaren_sila

yaren_sila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayit suyu nedir :1shok:

6. 2 Nisan 2010
  7. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    hamam otu bitki değildir,"zırnık"tır,kireç gibi bir maddedir,kesinlikle kılları güçlendirir,kıl köklerini çok hızlı bir şekilde harekete geçirir onarım için.
    eskiden hamamlarda kıllardan arınma için kullanıla gelen bir madde olduğundan adı hamamotu kalmıştır..

hayıt tohumu kastediliyorsa ki genellikle "prolaktin"i düşürmek için tavsiye ediliyor fakat araştırdığım bilgiler üzerine hayıt tohumunda değil hayıtın yaprağında bulunuyor antiprolaktin madde.
    bunun yerine daha yüksek miktarda antiprolaktin ieçren "sinirli ot"çayı içilebilir ,yaprağında yüksek miktarda bulunur,günlük 8-10 mg alınmalıdır bu bitki..
    nane yaprağındada östrojen benzeri kimyasallar vardır ,denenebilir ama daha etkili bitkiler varken şahsen ben nane yerine daha etkili olabilecek bitkiyi tüketirdim...
    keten tohumu ,çörek otu gibi......

8. 2 Nisan 2010
  9. nadirem

nadirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Hamam otunun acısına ve kokusuna nasıl dayanıyorsun?kafamçokkarıştı Ben de aynı senin yaptığın gibi kullanmıştım ama acısından yerimde duramadım.Üstelik de jiletten hiç farkı yok.Hamam otunun tüyleri yok ettiği biliniyor ama eski kitaplara göre eşek sidiğiyle karıştırıp sürünce tüyler yok oluyormuş.:uhm:

10. 2 Nisan 2010
  11. NUROZBK

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayıt suyu Faydaları

Diğer isimleri:
    Ayîd, Ayit, Beşparmakotu
    .

Etki ve Kullanışı:
    M.ö. 450'de hayıttan ilk olarak bahseden tıbbın babası kabul edilen Hipokrat'tır. Yüksek ateş, başağrısı, gazlanma ve idrar arttırma için ama en önemlisi günümüzde de devam eden şekliyle kadın hastalıkları için tavsiye etmişlerdir. Adet düzensizliklerinin giderilmesinde etkilidir. Adet gecikmesi, göğüs ağrısı, sancı, kramp ve depresyon, kalp ağrıları gibi semptomların giderilmesinde veya azaltılmasında etkilidir. Hayıt meyvesi içerisindeki eterli uçucu yağların ve diğer sinerjetik bileşiklerin hipofiz bezi üzerinde pozitif etkileri vardır. Bilindiği gibi hipofiz bezi pek çok vücut hormonunun dengesinden sorumludur. Hayıt meyvesinin adet öncesi gerginlik semptomlarına faydası en az 2 hafta içinde kendini açıkça belli eder. Fakat, en iyi sonuç için hayıt meyvesi en az 3 ay süre ile alınmalıdır. Adet öncesi sendromlarda, adet kanamalarındaki spazmlarda, menopozla ilgili bazı şikayetlerde ve süt veren kadınlarda süt eksikliğinde, adet dönemlerinde endokrin düzensizliklerinden kaynaklanan sinir ve cilt problemlerinde ve akne tedavisinde kullanılır.

12. 2 Nisan 2010
  13. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    evet hayıt meyyvesindede proklatini engelleyici "aucubin" etken maddesi bulunur ama yaprağında daha yüksek miktarda vardır,meyvesinde ise eser miktarda bulunur,lakin bu "aucubin" maddesi "sinirli ot" bitkisinde çok çok yüksek miktarlarda bulunur
    hayıt bitkisinde kadın hastalıklarına etkili tek madde "aucubin" kimyasalıdır,benim elimde bilimsel veriler var,hangi bitkide ne var görebiliyorum,dileyen istediği bitkiyi sorabilir...

kadınlarda prolaktin fazlalığı adet düzensizliğine sebep olur ve en sık görülen adet düzensizliği sebeplerindendir,reglin ilk gününden başlanıp sabah-akşam 1 tatlı kaşığı çayı demlenerek 21 gün içilebilir,günlük doz 8-10 mg geçmemek kaydıyla....

14. 2 Nisan 2010
  15. NUROZBK

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet teşkkürler :)

bir bitki vardı adını unuttum aklıma geldğinde sorabilirmiyim acaba ?

16. 3 Nisan 2010
  17. anestezist

anestezist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaş kendini tüysüzleştirmektense ,etrafındakileri tüylü yapmaya çalışıyor böylece çok tüylüler arasında az tüylü olarak kalacak heralde :roflol:

18. 3 Nisan 2010
  19. NUROZBK

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tüy sorunum yok olanlar faydalansın :KK66:

araştırma yapılırsa her yerde yazıyor anestezist