Bitlerle ilgili acil....

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve beloo tarafından 13 Aralık 2008 başlatılmıştır.

13 Aralık 2008
    Konu Sahibi : beloo
  1. beloo

beloo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 31 yaşındayım titiz ve temiz bir ev hanımıyım başıma ne geldi bilemezsiniz bitlendimmm birde 3 yaşındaki oğlumda bitlendi ne olur yardım edin önerilerinizi bekliyorum

2. 13 Aralık 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Hımmm..
    Benim çocukluğumda bit şampuanları bayaa etkiliydi..
    Bir de saç boyası hemen bitleri kaçırıyormuş.. Kendiniz saçınızı boyatırsınız,oğlunuza da şampuanı kullanırsınız..:eek:
    Geçmiş olsun..
    Küçükken hemen hepimizin başına gelmiştir,üzülmeyin..:teselli:

4. 13 Aralık 2008
  5. benSelinova

benSelinova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ayıptır sölemesi bnde küçükken bitlenmiştimkaydirigubbakcemile3
    annemler başıma iyice gaz yağı sürmüşlerdi sonrada yemeni ile başımı bağlamışlardı dene bi istersn:kahve:

6. 13 Aralık 2008
  7. benSelinova

benSelinova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bide eczanelerde ilaçları çıkmış onlardan alın istersenizşakkıdı

8. 13 Aralık 2008
  9. canım geçmiş olsun bende ilkokulda bitlenmiştim hatırlıyorum annem eczaneden bir ilaç aldı berbat kokuyordu .birde tarağı vardı.o ilaçla yıkayıp tarağıyla taramıştı.titizliğinizle ilgisi yok durumun.kreşte falansa ordan birbirlerine bulaştırmışlardır.bence hemen bir ilaç alın .muhtemelen çocuğunuzdan size geçmiştir. bu arada saçınızı zeytinyağlı sabunla yıkıyorsanız onunda bit yapabileceini duymuştum.

10. 13 Aralık 2008
  11. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Olabilir canım insanlık hali zaten bu bitler temiz insanları seviyor bencekaydirigubbakcemile3

Ben ilkokulda hatta orta bir (şimdi birleşti tabide) de çok bitlendim ne yalan söyliyim şimdi,annem ilallah demişti kadıncağız:1ninca:

Eczanedeki o ilaçları çok kullandım hiiiç fayda etmedi banakötükedihüso

En son çareyi sinek ilacıyla bulduk ama çocuğa sakın bunu uygulama kendine uygulayabilirsin, bütün saçına sık bağla başını 5 dk bekle git banyoya yıka bana çok fayda etti yıllardır yanıma bit yaklaşamıyo kaydirigubbakcemile3

Yukarıda arkadaşın dediği gibi saç boyasıda senin için etkili bir çözüm olabilir :-))

12. 13 Aralık 2008
  13. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bit ilacı alın eczaneden. Şimdi ben bitlensem ne yapardım biliyormusunuz??? Hemen sinek ilacı alır kafama bi güzel sıkardım taki kafam tahriş olana kadar. Tabi sana bunu yap demem. Ama ben 6 yıl önce bitlendim hem ağladım hemde sinek ilcı sıkıp sacımı arıttım. Gene olsam gene yaparım. Ama siz denemeyin çocuğa olmaz...

14. 13 Aralık 2008
  15. kLeoPatRamM

kLeoPatRamM Guest

oyy bit dedin hemen kaşındım bi...bende bitlendiydim küçükken annem su tasını kafama vura vura yıkardı hep saçlarımı (ilaçladıktan sonra) nerdeen getirdin bunlarıııııııı !! sesi hala kulagımda : )

16. 13 Aralık 2008
  17. serenalar

serenalar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.469
    Ödül Puanları:
    163
    canım benımde kuçukken olmuştu eczaneden bıt şampuanı al bıde hergun yıka ınce tarakla tara saç boyasıda bıtlerı uzaklaştırıyorhihoyyyt

18. 13 Aralık 2008
  19. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    gaz yağı eskilerde kaldı eczaneye git canım bit ilaçları varr..bebeğine zarrar vermeden kurtula bilirsiniz..geçmiş olsunn..