Bitmek tukenmeyen bilmeyen kapı kapı dolaşan dilenciler !!!

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve EU2 tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

kızlar sinirden patlamak uzereyim :kızgın:
    az once bir dilenci geldi kapıya sankii alacaklıymış gibi ard arda zile basıo kadın neyse actım para istio dedim yok kapattım kapıyı ...
    oturdum sonra gene zile basıyo kalktım gene dedim yok kardesim git dedim ...
    geldim oturdum yukarıları dolaştı belli inerken gene bastı sinirlerim zıpladı :kızgın: dedim yok dedim laftan anlamıomusun sen diye bagırdım artık ya cocuk uyuyo dedim terbiyesislik etme basma zile dedim :kızgın: git çalış kazan dedim kapı kapı dilenmekle gunmu gecer dedim elin ayagın tutuyo dedim kadın ne bagırıon diyo bana bide yaaaaa :kızgın:
    ya hayır o değil boyle binlercesi geliyo bıktım artık ya sanki biz parayı agactan topluyoz delimi ne bunlar beeeeeeee :kızgın:

2. 13 Ağustos 2009
  3. Cahil Peri

Cahil Peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bazısı hakikaten yüzsüz oluyor. ben de anlam veremiyorum. ama yüzünden anlıyorsun o insanın gerçekten ihtiyacı olduğunu ya da dolandırıcı olduğunu. o ihtiyacı olanlara içim elvermiyor hemen veriyorum ben. ihtiyacı yoksa rol yapıyorsa da günahı onun boynuna.

4. 13 Ağustos 2009
  5. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    insanların iyi niyetini kullanıyolar ama yine de kapıya geleni boş çevirme 50kuruşta olsa ver derim ben.kimin ne olduğunu bilemessin.
    sevgiler..

6. 13 Ağustos 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sizin apartmana elini kolunu sallayan girebiliyormu? bence otomat yaptırın..kim olduğunu bilmeden kapıyı açmadın..herkeste dış kapıyı kapasın

8. 13 Ağustos 2009
  9. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    asla bu tarz insanlara para vermem
    kapı kapı dolaşacak kadar sağlıklı insan fevkalade bir işte de çalışabilir..
    akşama kadar canım çıkıyo çalışcam diye...
    gitsin temizlik yapsın merdiven silsin..bazı kadınlar eve boncuk işi alıyor onu yapsın...
    bu ınsanların bu çabasını görse çevredeki insanlarda yardım eder az çok....
    asla tahammülüm yok böyle yüzsüzlere...

10. 13 Ağustos 2009
  11. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    bizede çok geliyo neredeyse hergün:kızgın:kocaelindemi oturuyosun canım ben ordayım çok geliyo böyle

12. 13 Ağustos 2009
  13. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    aama ya gercekden o anda ıhtıyacı varsa...
    tamam verın demem hayatta ama bu sekıldede dusunmuyom ben..
    bazılarında alıskanlık olmus zaten bu bellı oluyo ama herkesde aynı degılkı..

14. 13 Ağustos 2009
  15. EU2

EU2 Guest

hayır kocelinde değilim loca ... erzurumdayım ...
    kar canım tamam bir kere çalsa kapıyı anlarım ... ama kadın 3 defa caldı yaaaaa :1shok:
    yani hergun en az 5 tane geliyoalr ...
    hangi birine ben veriyim ...
    arakdasında dedigi gibi kapı kapı dolaşan birisi gayette çalışabilir...
    akşama kadar kaç kapı geziyolar o eforu çalışmaya verseler daha iyi olur ...

bir gun gene bole genc bi kadın geldi dedi işde coluk cocum ac kızım ameliyat olcak cart curt hebsinin hikayesi aynı ...
    neyse bende dedim bak genc kadınsın çalışsana dedim iş yok dedi ...
    bizimde apartmanın temizlikcisi bırakmıstı bi sure once kendimiz yıkıyorduk ...
    o geldi aklıma ve ona dedimki temzilik yaparmısın dedi yaparım ... sonra dedimki ben apartmandakilerle gorusseyim gel çalış dedim ...
    telimi bile verdim ... guya 3 gun sora gelcekti ve çalışcaktı ...
    ki ben apartmandakilerle buyuk mucadele verdim cunku yabancı hırlımı hırsızmı bilmiyoruz deip kabul etmediler en son bi kaç kişiyi ikna ettim oburleride kabul etmek zorunda kaldı ...
    ama gel gorki o kadın bidaha ne ugradı ne bişi yaptı ...
    telimi bile verdim ya :1shok:
    yani çalışmak için imkanıda cıkmıstı neden gelip çalışmadı ...
    yani alışmışlar kapı kapı dolaşıp para toplamaya ...
    çalışmak işlerine gelmiyor ...
    ve bende hergun birilerine 50 kurus vercek kadar zengin deilim ... gunde hiç gitmese 3-5 tl gider her gelene verim dedin zaman ...
    neden vereyim cocugumun rızkını sahtekarlara yedireyim benim kocam neler cekiyor o parayı kazanana kadar ...
    memleketimizde bile degiliz tayinden dolayı gocebe gibi surunuyoruz ... o şehir senin bu şehir benim ...
    ve bugunkide acaip sinirlerimi bozdu yaaa o anki sinirle bende topic actım ...

16. 13 Ağustos 2009
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Sakin ol canim.:1hug:..bazilari ciddende cok asiri derecede yüzsüz oluyor...zaten ordan anliyorsun dilenmeyi gercekten ihtiyaci oldugu icinmi yoksa kolay para kazanilan bir meslek gibi gördügnmü!!

Böylelerine kesinlikle vermeme taraftariyim.....bir defa kapini caldi, hayir yok dediginde 2.
    3. defa calmasi gercektende yüzsüzlügün daniskasi....

Dilencilik malesef toplumumuzda kanayan bir yara....ramazan ayinin gelemesi ile tamamen zivanadan cikiyorlar....ihtiyaci olandan cok bu yol ile insanlarin merhametini iyi niyetini kullananlar dolup tasiyor...:nazar:

4 sebeb haric kesinlikle dinimizdede dilenmek caiz degildir...Peygamber efendimizin bununla ilgili bir sürü ayetleri var...

Sadece

1.Son derece yoksul düsene.

2. Altından kalkamayacak derecede borc altına girene.

3. Para bulmak icin kan parası yüklenen kimseye.

4. Çok acı veren, tedavisi mümkün olmayan bir hastalıga yakalanan kimse, ihtiyaci kadar isteyebilir."

Dilencilik (yani maddi yardim istemek) haram kilinmamistir....günümüzde tabikide artik devletde yardimci oluyor...ama yinede herkese yetismesi mümkün degil....:kahve:

Iyileri kötülerden ayirmak zorda olsa elimizden geldigi kadar gercekten ihtiyac sahibi olanlara yardim etmeliyiz diye düsünüyorum...cünkü Allah (C.C.) belki onun rizkini seninle benimle göndermistir....a.s

18. 13 Ağustos 2009
  19. EU2

EU2 Guest

aynen canım ...
    yani cevremdeki ihtiyacı olan birine her zaman kapımda elimde acıktır ...
    ama boyle gunde bin turlusu gelip kapı calıyolar eski evimde inanın zilin kaplosunu sokmustum ki çalmasın die yaa eski evimde bi mahalle yukarısı yani ...
    vermedikmi cok verdik ama artık şu tv de dilencilerden cıkan milyarları gorunce hiç birine acımıyorum artık o gun bugundurde hiç birine vermiyorum ...