Bıyık lekemden kurtuldum

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve sally80 tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sally80
  1. sally80

sally80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Daha önce de forumlarda yazmıştım bir yolunu ancak tam anlamı ile uyguladım ve bıyık lekemden 20 günde kurtuldum arkadaşlar. Aslında tüm yöntemlerin karması oldu diyebilirim:))
    1- Her sabah tüm yüzümü yıkadıktan sonra Avenne nin termal suyu ile sadece bıyık bölgemi yıkadım.(Bu suyu forumda görmüştüm tam almaya niyetleniyordum ki daha önce aldığım aynı markanın güneş kremi hediyesinin bu su olduğunu gördüm.İyi de oldu para vermemiş oldum:)
    2-Gün içinde sürekli Bepanten krem sürdüm bıyık bölgeme
    3-Eğer dışarıya çıkmam gerekiyorsa mutlaka ve mutlaka yüksek koruyuculu güneş kremi sürdüm.(Marka farketmez ama dediğim gibi yukarıdaki markayı aldım yanında hediyesi)
    4-Her gece yatmadan önce yüzümü yıkadım. Daha sonra iyice kurulayıp bol Bepanten sürdüm. Hemen ardından bebek pudrasını iyice sürdüm. Pudrayı sürerken elimle yaymadım kremin üzerine yapıştı zaten.Bebek pudrası olarakta herhangi bir marka olur diye düşünüyorum. Ben Nivea nınkisini kullandım.Yattım uyudum mışıl mışıl..

Şu anda bıyık bölgemdeki lekeden kurtulmuş durumdayım ama devam ediyorum yukarıdaki işlemlere. Gerçekten çok rahatsızdım. Sürekli elimle kapatıyordum. Son zamanlarda pudrasız sokağa çıkamaz oldum ki hiç sevmem makyajı. İşyerindeki çaycı bile sordu almıyor musun bıyıklarını diye. O farkettiyse diğerleri haydi haydi farketmişlerdir diyorum. Rezalet..Umarım sizin de işinize yarar. Dediğim gibi bunlar benim kullandığım markalar ama daha ucuz markalarla da deneyebilirsiniz diye düşünüyorum.Ben elimde olanları değerlendirdim sonuçta..zemuszemus :lepi:

2. 29 Mayıs 2010
  3. nick_im

nick_im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bephantene iyi geliyomuş ya çok okudum böyle iyi geldiğini...bende niveanın bebek pudrasını aldım.bi de nivea işik önleyici krem..krem çok güzel gece sürüyodum ince tabaka halinde yedirmeden sabha pürüzsüz bi cildim oluyo..gözenekler kapanmaya başladı....gündüz de pudra yapıyorum....sivilce lekeleri var benim biraz yüzümde onlar hafiflemeye başladı...

4. 30 Mayıs 2010
  5. ayla_te

ayla_te Aşk'larıyla çok mutlu (:(Kocişi ve kızı) :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayy heveslendim şimdi bende kaç yıldır vardı senin leken cnm ? ben uzun süredir buna çare arıorum :/ bisürü şey denedim şu an naturaline serum aldım deniorum bitsin bunları yapıyım bide geçmezse :KK43: artık kurtulmak istiorum valla yaa

6. 30 Mayıs 2010
  7. ayla_te

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bide bu aldıgın güneş kremi nedir yanında hala hediye olarak veriliomu acama termal su ? bende alıyım öyleyse eger kaydirigubbakcemile2

8. 30 Mayıs 2010
  9. ayla_te

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tmm cnm buldum avene emulsion 50 + avene termal suyu hediye dio fiyatı 48 tl dogrumu cnm cvp verirsen cok mutlu olurum :)

10. 2 Haziran 2010
  11. sally80

sally80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Doğru arkadaşlar. O markanın yanında hediyesiymiş. Ben de 50 TL ye aldım eczaneden... Umarım herkes şu lekelerden kurtulur. Ben de 29 yaşıma kadar yoktu. O yaştan sonra bela oldu.

12. 3 Haziran 2010
  13. beyazmelekyildiz

beyazmelekyildiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    salliy80 canım merhaba öncelikle bıyık lekenden kurtulduguna çok sevindim aynı poroblem bendede var neyi denediysem hiç biri fayda etmedi senin msj okudum çok şaşırdım yani benimki doğum lekesi degil sonradan oldu neden oldu anlayamadım bepanten kıremin yanında tonikle temizledigimde aynı işlemi görürmüyüm sence """"ne dersin

14. 4 Haziran 2010
  15. sally80

sally80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba canım. Umarım en kısa zamanda kurtulursun. Bana sorarsan işin can alıcı noktası bebek pudrası derim. Yaklaşık 5-6 yıl kadar önce şimdiki gibi değil ama çok daha hafifte olsa bıyık bölgemde oluşan bir karaltı vardı. Her gün usanmadan sadece bebek pudrası sürdüm yattım ve geçti. Ama tabi yaşla birlikte daha fazla çaba göstermek gerekiyor.Şu anda yukarıda saydıklarımın hepsini yapmaya devam ediyorum. Zaman zaman peeling maske yapıyorum, zaman zaman çaya atmadan önce limonun suyunu sürüp biraz bekletiyorum( limonun asidi işe yarayabiliyormuş) Yüzüme lazerle bir işlem ya da kimyasal peeling yaptırmak istemiyorumç O yüzden bu tarz doğal yöntemleri deniyourm.
    Ama dediğim gibi ilk mesajda saydıklarımı düzenli yapıyorum. Diğerleri arada bir.İstersen önce bepanten - tonik iklisini dene ay kadar. İşe yaramazsa benim dediklerimi de yaparsın. Sonuçta bunların zararı yok yüzümüze. Ama bebek pudrasını tavsiye ederim.

16. 4 Haziran 2010
  17. beyazmelekyildiz

beyazmelekyildiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım merhaba nasılsın seninle karşılıklı gelip bir konuşamadık senin dedigini uyguluycam inşanlah benimkide geçer öpüyorum seni by by

18. 4 Haziran 2010
  19. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    benimki de sonradan oldu,bepanten kullanıyorum sürekli ama,pudrayı hiç denemedim,yaz günü kapatıcı kullanmaktan sıkıldım yaa,