Biyoloji bölümü hakkında

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve dkydgr tarafından 8 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : dkydgr
  1. dkydgr

dkydgr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar aranızda biyoloji veya biyoloji öğretmenliği okuyan varmı? Bu benim hayalimdeki meslek diyebilirim..Ama iş bulamazsın atama olmuyor diye beni caydırıyorlar..Sizce ne yapmalıyım? Bi yanda hayallerim bi yanda hergün yine mi oraya gidiyorum diceğim bi bölümü okumak var..Öğretmen ataması olmadığını biliyorum peki bölüm mezunu olup ta iş bulabilen varmı?Lütfen yardımcı olun..

2. 8 Ağustos 2010
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım ben biyoloji öğretmeniyim,alım elbette var ama az sayıda.Bu kadar çok istiyorsan neden yapamayasın ki,sınava iyi hazırlanırsın ve atanırsın.Çok istediğin meslekten ya atanamazsam diye vaz mı geçeceksin?Moral olsun diye söylüyorum,ben 10 kişi alınırken atanmıştım,yani imkansız diye bir şey yok,yeter ki iste.
    Ama şunu söyleyebilirim öğrencilerin hiç sevmediği bir branştır,sınavlarda en az net yapılan branştır.Ama çok hayatın içindendir,kendi vücudunu,bitkileri,hayvanları,doğayı,sağlığı,besinleri biliyor olmak mutluluk verir

4. 8 Ağustos 2010
  5. Orodrethica

Orodrethica Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben sana sadece şu konuda şunu söyleyeyim ki, lütfen hayalindeki mesleği yap.İlk önce tökezlersin ama sonra gerçekten başarılı olursun severek yapılan meslek resmen insanın hayatını kurtarmak demektir.eğer bu kadar istiyorsan zaten yolun açıktır canım...:)

6. 8 Ağustos 2010
  7. dkydgr

dkydgr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    saolun arkadaşlar destekleriniz için.peki öğretmenlik değil de bölüm okusam başka yerlerde iş imkanım olabilirmi? ilaç firmalarında falan..

8. 12 Ağustos 2010
  9. mantici

mantici Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    benim eşim iolog,iş bulamadı yıllardır atanamadı ve suan dershane de p.tesi hariç çalışıyor,evliliğimizi de etkiliyor haliyle,bu nedenle ben tavsiye etmem...

10. 13 Ağustos 2010
  11. loading

loading Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben biyoloji okuyorum. daha doğrusu hazırlık okudum bu yıl bölümüme başlıcam.:eek:
    ben oku derim. iş bulmak kolay değil evet ama çoğu bölümde böyle bu. bazı üniler formasyon veriyor okurken(mesela ege) ve formasyon alınca öğretmen olma şansın da oluyor.