biz bayanlara

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve yaramas tarafından 31 Ekim 2007 başlatılmıştır.

31 Ekim 2007
    Konu Sahibi : yaramas
  1. yaramas

yaramas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

Evlilikteki sorunlar ve eşler arasındaki uyumsuzlukların nedenleri hiç şüphesiz her iki taraf içinde geçerlidir. Bazen erkek eşine karşı bir takım yanlışlar yapar ve aynı şekilde bazen de bayanlar kocasını üzecek ve Onun agresif, sorumsuz, sevgisini gösteremeyen biri olmasına sebebiyet verir.

Çoğu zaman büyük kavgalar küçük şeylerden başlar. Eğer kadınlar eşlerine nasıl davranacaklarını bilseler ve kendileri için önemsiz fakat eşleri için çok önemli olan bazı noktalara dikkat etseler, kesinlikle birçok sorun da hallolacaktır. Evlilikte mutluluk ve sevgi için kadınların eşleri için yapmaları gereken bazı önemli tavsiyeler şunlardır:

1- Eşiniz eve geldiği zaman Onu kapıda karşılayın ve güler yüzle hoş geldin deyin.

2- Onunla ilgilenin, gününün nasıl geçtiğini sorun.

3- Kazanç, malikiyet ve diğer bütün işlerinizde ''ben'' ve ''sen'' kelimeleri yerine ''biz'' demeyi öğrenin. Evlilik yani benliğin ortadan kalkıp bizliğe dönüşmesi ve başkası için var olmaktır.

4- Her ne kadar haklı olsanız bile, kesinlikle tartışmaktan sakının. Tartışmak eşler arasındaki sevgiyi öldürür. En çok seven siz olun ve susun. Daha sonra sakin bir zaman da güzellikle anlattığınız zaman mutlaka kabul edecektir.

5- Eşinizi başkasının yanında özelliklede akrabalarıyla beraberken küçük düşürmeyin, aksine daha fazla saygı gösterin.

6- Eşinizin yanında asla başka erkekleri överek konuşmayın ve başkalarının başarılarını Onun yüzüne vurmayın. Herkesin başara bildiği ve başaramadığı şeyler vardır.

7- Eğer yakınlarınız tarafından Ona bir fayda sağlanmışsa bunu minnet koyarak Onun yüzüne vurmayın.

8- Eşinizin arkadaşları ve tanıdıklarıyla haddinden fazla samimi olmamaya çalışın.

9- Eşinizin akrabaları ve başkalarıyla görüşmesini engellemeyin. Sürekli kısıtlamalar getirerek Onu sıkmayın.

10- Yakınlarına, akrabalarına özellikle anne ve babasına saygı gösterin, onların hatalarını eşinize mal etmeyin, onları sevdiğinizi gösterin ve bazen de eşinizden önce onları evinize davet edin.

12- Onun ailesi ve yakınları için çektiğiniz zahmetleri yüzüne vurmayın.

13- Evlilik maddi ve manevi her konuda ortaklıktır, kendi kazancınıza ''benim'' deyip, sadece kendiniz için harcamayın.

14- İsteklerinizin yerine gelmesi için eşinize emretmeyin, Onunda ihtiyacıymış gibi ricayla isteyin.

15- Maddi durumunu mutlaka göz önünde bulundurun, kendi istekleriniz için Onu sıkıntıya sokmayın ve anlayışlı bir şekilde karşılanmayan ihtiyaçlarınız için diretmeyin. Unutmayın, aranızda sevgi olduğu sürece o sizin için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

16- Kendinizi eşiniz için süsleyin, o gelmeden veya evdeyken en güzel elbiselerinizi giyin.

17- Eşinizin yanında sürekli durgun, sinirli ve asık suratlı olmayın. Her zaman güler yüzlü ve güzel ahlaklı olmaya çalışın.

18- Eşiniz eve geldiğinde tüm işlerinizi bırakarak beraber oturarak konuşun, Onunla ilgilenin.

19- Üzgün, sinirli ve morali bozuk olduğu zamanlarda isteklerinizi erteleyin.

20- Nelerden hoşlanıp ve nelerden hoşlanmadığını öğrenin ve hoşlandığı şeyleri yapmaya çalışın.

21- Kadın eşinden sevgi beklediği gibi, eşine de sevgi göstermelidir ve her gün mutlaka Onu sevdiğini söylemelidir.

22- O evde olmadığı zaman özlediğinizi, geldiğinde sevindiğinizi ve gelmesini dört gözle beklediğinizi belli ettirin.

23- Bir hata yaptığı zaman hemen ''sana söylemiştim'' demeyin, fikir vermek yerine Onu anlamaya çalışın.

24- Sizi düş kırıklığına uğratırsa, görmezden gelin ve Onu cezalandırmaya kalkışmayın.

25- Bir isteğinizi almamış veya yerine getirmemişse ''fark etmez bir dahaki sefere'', yine yapmazsa sabırla ,''tamam bir daha çıktığında alır mısın?'' deyin.

26- Onun incitip, kırdığınızda ve hatanızı anladığınız zaman ondan özür dileyin ve ona ihtiyaç duyduğu sevgiyi gösterin.

27- Eşiniz yapmış olduğu hatayı anlayarak, sizden özür dilediği zaman sizde hemen kabul edin. Hata ne kadar büyükse eşinizin size vereceği puanda o kadar çok olacaktır.

28- olumsuz duygularınızı erkeği suçlamadan paylaşmalısınız.

29- Evden çıkarken Onu yolcu edin, güler yüzle uğurlayıp, hoşça kal deyin.

2. 31 Ekim 2007
  3. yaramas

yaramas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    okuyum ne olur kızlar

4. 31 Ekim 2007
  5. belissima

belissima Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Ben 1 yıldır evliyim. Bir yılda evlenmeden önce bir geçmişimiz var. Yukarıda yazılanların hemem hemen hepsini yapıyorum. Eşim yanımda olmadığı zaman dayanamıyorum. 24 saat başbaşa otursak sıkılmam. Ama kendii bana karşı öyle değil. İşten geldikten sonra yatana kadar yaptığı tek şey bilgisayarın başında oturmak. Ben ne kadar ilgilensemde o bilgisayarından ayrılamıyor. Artı kaynanamgille beraber yaşıyoruz. Ve onlardan çok rahatsızım. Ailesi beni çok üzüyor. Ama eşim bunlarada göz yumuyor. ailesi ön plandaymış. Dayanamıyorum artık. Acaba çok sevdiğim için mi bunları yaşıyorum. Çok üzerine titrediğim için mi bana böyle davranıyor. Dışardan bakıyorum. Öyle kadınlar varki kocalarıyla hiç ilgilenmedikleri halde kocaları üzerlerine titreyen. Niye kocam bana karşı böyle değil diye düşünüyorum. Çok üzülüyorum. Bildiğiniz başka bişeyler yada bana tavsiyeniz var mı....
    Boşanmayı bile düşünüyorum artık

6. 31 Ekim 2007
  7. Pamuğum

Pamuğum Guest

Okudum..
    sağol canım tesekürler paylasımına.

8. 31 Ekim 2007
  9. belissima

belissima Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kimse yokmu bana yardımcı olacak...

10. 31 Ekim 2007
  11. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Benim görümcemde aynı senin gibi bi an o yazdı sandim. Oda öğretmen eşide öğretmen. Bunlar doğu görevini yaparken tanıştılar sonra istanbula yerleştiler evlendiler.Kayınvalidesiyle yaşıyor ama çok mutsuz. Eşi hep annesini tutuyor. Görümcemle ilgilenmiyor, oda senin gibi çok süslenir, güzel yemekler yapar ama yaranamas. Sonunda dayanamadı ayrı eve çıktılar ama kayınvalidesi yüzünden yine araları bozuldu bu sefer kocası eve gelmeyip kendi annesine gitmeye başladı. Şimdi elefonda konuşuyorlar flört edercesine bir görsen kahkahalar nazlar felan ama kocası eve gelmiyor yalnız yaşıyor. Onu gören daha daha yeni çıkmaya başlamışlar sanır konuşmalarıyle felan eşini çok seviyor ama adam eve gelmeyince nasıl sever bilmem. Neyse durum vahim yani. Onlarda 1.
    sene sonu boşanıcaz dediler 2 yıl oldu ama durum ne iyileşti ne kötüleşti.

12. 5 Kasım 2007
  13. yaramas

yaramas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    23- Bir hata yaptığı zaman hemen ''sana söylemiştim'' demeyin, fikir vermek yerine Onu anlamaya çalışın.

ben asla oan kendimi allatamam

14. 8 Kasım 2007
  15. yaramas

yaramas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Huzur veren kadın nasıl olmalıdır?

Erkeğinin yüreğini mutluluk ile,
    Erkeğinin kalbini sevgi ile,
    Erkeğinin düşüncelerini saygı ile
    Ve yine erkeğinin gözlerini güzelliği ile sarıp sarmalayan
    Ve de kendisini sadece erkeğine adayıp, erkeğine sadık kalan kadındır.

Buna ek olarak; erkeğini her zaman kendine aşık etmek için çabalamalı ve de erkeğinin başka kadınlara bakmaması için tüm isteklerini karşılamalı ve de tüm eksiklerini tamamlamalıdır.

16. 8 Kasım 2007
  17. ysmndmr

ysmndmr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    paylaşım için teşekkürlerr

18. 8 Kasım 2007
  19. ilgin0707