Biz kadınlar neden eşlerimizin/sevgililerimizin ailelerinden ilgi bekliyoruz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gonul1977 tarafından 8 Nisan 2009 başlatılmıştır.

8 Nisan 2009
    Konu Sahibi : gonul1977
  1. gonul1977

gonul1977 Guest

Sitede düzenli olarak her gün eş aileleleri ile ilgili sıkıntıları okuyorum, bazıları hakikaten ciddi boyutlarda ama bazıları da çok fazla beklentiye girmekten kaynaklanan sorunlar bence, bu hatayı bende yaptım, sonuçta o sizin aileniz değil eşinizin ailesi ve hiç bir zaman size öz çocukları kadar yakın olmayacaklar sanırım önce bunu kabullenmemiz gerekiyor, örneğin; eşler bu tarz sıkıntıları çok fazla yaşamıyorlar çünkü onlar bu tür beklentilere girmiyorlar, dolayısı ile hayal kırıklığıda yaşamıyorlar bizim gibi!! Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

2. 8 Nisan 2009
  3. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Her şey karışılıklı sonuçta.Dediğinde de haklısın ne kadar beklenti o kadar hayal kırıklığı,en güzeli beklenti içinde olmamak ve onların anne babamız olmadıklarının farkında olmak.ışte o zaman hayat daha kolay olur; ancaaaaak onlar da ilgi konusunda beklenti içinde olmamalılar ama saygı beklemek hakları benim de fikrim bu.

4. 8 Nisan 2009
  5. adaylaarda

adaylaarda iyi düşün:iyi olsun :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    doğru söylüyorsun erkekler farklı düşünüyorlar
    onlar mantıklarıyla hareket ediyorlar bizde kalbimizle
    bizi onlarla ayıran en büyük fark bu zaten :nazar: :nazar:

ben sanmıyorum hiç bir gelinin el üstünde tutulmak,pamuklara sarılmak gibi bir dileği olduğunu
    sadece bizlere biraz daha saygılı davranılmasını ve çocuklarının ayrı bir aile oldukları kabullenmelerini istiyoruz.o kadar :1hug:

6. 8 Nisan 2009
  7. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kesinlikle katılıyorumkaydirigubbakcemile5

8. 8 Nisan 2009
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.570
    Ödül Puanları:
    363
    Evliliğimin başından sonuna kadar hiç bir zaman sevgi,ilgi beklemedim kocamın ailesinden..
    Sadece saygı ve beni olduğum gibi kabul etmelerini istedim..:nazar:
    Benim karakterimi,huylarımı değiştirmeye çalışırlarken beni kaybettiklerini geç de olsa anladılar..:1closedeyes:

10. 8 Nisan 2009
  11. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hiç bir beklentim yok,uzak olmalarından başka...
    sevmeyecekleri aşikar.bu yüzden gölge etmesinler,başka ihsan istemez.

12. 8 Nisan 2009
  13. ebru82

ebru82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    en dogrusu beklentinin olmaması ama benim beklentilerim var çünkü onlar benden hep bişeyler bekliyolar karsılıgında da benim de istemeden de olsa beklentilerim oluyo..mesala cumartesi gunu görümcem geldi ist oturuyo tatile geldi.ben yemege cagırdım.yeni evime gectim acaba ne getirir diye aklım dan gecırdım el ele yapıyo sonucta..ama sagolsun güle güle otur bile demedi..bi karıiş suratla geldiiiii gitti.böyle insanlardan hiçbişey beklememöeyi ögreniyorum gecte olsa

14. 8 Nisan 2009
  15. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    eşimin ailesinden hiç bir zaman sevgi, ilgi beklemedim
    kendi ailemin sevgisi ilgisi bana yetiyorda artıyor çok şükür
    gerçi eşimin aileside herzaman çok ilgilidir bana karşı ama ben bunu beklemedim, olmasada olurdu benim için bir eksiklik hissetmezdim açıkcası

16. 8 Nisan 2009
  17. gonul1977

gonul1977 Guest

Ya arkadaşlar msj lardan da anlaşılacağı üzere biz kadınlar yapı itibari ile rekabet duygusu gelişmiş insanlarız ben bunu anladım, ya ben artık ekndi hayatımda şunu uyguluyorum, beni ister sevsin ister sevmesin, ister gelsin ister gelmesin, umrumda bile değil!! Önemli olan sevdiğim adamın bana değer vermesi benimle olması, sanırım sizin üzüldüğünüzde asıl bu eşlerin pasifliği sizi kollamaması bir aile olduğunuzu hissettirmemesi değilmi?

18. 8 Nisan 2009
  19. selkie

selkie güldeki arsız dikenim! Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ben ilgi falan istemiyorum vallahi,hayatımdan mümkün olduğunca uzak olsunlar,bana karışmasınlar yeter bana!