Biz kimiz......

Konusu 'Türk ve Türkiye Tarihi' forumundadır ve kibela24 tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

  23 Eylül 2008
  Konu Sahibi : kibela24
 1. kibela24

  kibela24 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  6.278
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  Biz Kimiz?

  Biz,

  1354 yılından itibaren Osmanlı Türk İmparatorluğunun Trakya ve Balkanları fethetmesiyle birlikte Anadolu'dan rasgele değil yedi-göbek Türk aileler arasından özenle seçerek getirip, oraya yerleştirdiği EVLÂD-I FATİHAN'ız...  Biz,

  1877-1878’de doksan üç harbi de denilen, savaşta Plevne Müdafaası’nın komutanı şanı büyük GAZİ OSMAN PAŞA’nın yolunda O’nun azim ve kararlılığında olduğumuzu defalarca ispat etmiş olan Balkan Türkleriyiz.

  Biz,

  1913’de, Anadolu’daki Millî Mücadele’den önce, Bulgar çetecilere karşı kurduğu millî kuvvetlere KUVA-YI MİLLÎYE ismini veren ve bu ifadeyi ilk defa kullanan Batı Trakya Türkleriyiz.

  Biz,

  1913’de Anadolu’da yedi bin yıllık Türk tarihinde ilk muhtar Türk Cumhuriyeti olan BATI TRAKYA TÜRK CUMHURİYETİ’ni kuran istiklâl aşığı kahraman Türk Cumhuriyetçilerinin torunlarıyız. Biz, 1914’de, Cihan harbinde batılı emperya-listlere karşı “Cihad-ı ekber” ilan edildiğinde on binlerce gencinin Bulgar hududunu geçerek Osmanlı Türk ordusunda gönüllü olarak görev aldığı RODOP TÜRKLERİYİZ.

  Biz,

  19 Mayıs 1919’da M. KEMAL ATATÜRK’ün Samsun’a ayak basmasıyla başlayıp, Türk egemenliğinin 24 Temmuz 1923’de Lozan’da bütün dünyaca kabul edilişine kadar geçen döneme adını veren Türk Kurtuluş Savaşı’nın, tümen ve daha üst derece komutanlarının yüzde yetmişinin doğum yerleri olmasıyla iftihar ettiğimiz RUMELİ TÜRKLERİYİZ...

  Biz,

  1923’den sonra Büyük Atatürk’ün “Oraları özbeöz Türk toprağıdır, ileride Türkiye Cumhuriyeti’nin Tuna Vilâyeti olacaktır!” diyerek göçlerine ve mübadelelerine izin vermediği TUNA TÜRKLERİYİZ.


  Biz,

  1984’de Bulgaristan’daki komünist yönetimin Bulgarlaştırmak istemesi üzerine, her türlü hakkını savunmak üzere mücadele eden, dinini ve milliyetini terketmeyen, Türk Dünyası’nın ayrılmaz parçası Bulgaristan Türkleriyiz.


  Nihayet Biz,

  Anavatana gelip yerleştikten sonra, kimseden bir şey dilenmeyen, çalışkan, üretken, Türkiyemizin tüm yasalarına sadakatla bağlı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinden yana TÜRK OĞLU TÜRKLERİZ...