bizde kara verdik

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve gocmen tarafından 21 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : gocmen
  1. gocmen

gocmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar artık anne olmanın zamnı geldibenim için henüz değil ama bizde yılbaşından itibaren bebek planları yapmaya başlıyoruz. Ben bu dönemi çok sağlıklı geçirmek istediğim için gerekli testleri falan yatırmak istiyorum nelr yaptırmam lazım ve bunları yaptırmaya ne zamn başlamam lazım?

2. 21 Ağustos 2007
  3. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    canım hadi hayırlısı diyelim ben valla hamilelik öncesi hiç bi test yaptırmadım yeni hamiş olduğum zaman hastane hepatitten tut kan idrar kangrubu vb gibi bi çok testi yapıyor zaten ama istersen eşinle kan grublarınıza baktırabilirsin uyuşmazlık varmı diye ama dediğim gibi hastane bunların hepsini istemişti benden

4. 21 Ağustos 2007
  5. gocmen

gocmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    internnet okumuştum test yaptırındiye hamileyken şuan bişey yaptırmamız gerekmiyor ölemi zaten eşimle benim kan gruplaramız aynı o knuda problem yok yani

6. 21 Ağustos 2007
  7. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    canım istersen yinede bi kadın doğumcuya danış ben iki hamişliğimdede test yaptırmadım dediğim gibi hastaneye ilk gidişinde senden bi dünya test istiyolar zaten..

8. 21 Ağustos 2007
  9. gediz

gediz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tebrik ederim.Hayırlısı olsun.Allah bebeğini kucağına almayıda nasip etsin:)
    Sen hamile kalıpta doktora gidince dr ne gerekiyorsa tahlil isteyecek zaten:)

10. 21 Ağustos 2007
  11. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım bence folik asit kullanmaya başla planlanan hamilelikten üç ay önce kullanılmaya başlanması gerekiyor

12. 21 Ağustos 2007
  13. gocmen

gocmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hepinizin iyi dilekleri için teşekkür ederim folik asit ve kızamıkçık için doktara gitmeye çalışıcam kızamıkçık geçirmedim. bide folik asit ne işe yarıyor

14. 21 Ağustos 2007
  15. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    folik asit kullanmalısın hamile kalmadan önce başlanıyor canım testlere gelince ben iki hamileliğimde de hamile kalmadan önce test yaptırmadım ama sen yine de bir uzmana danış canım

16. 18 Ekim 2007
  17. gocmen

gocmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    EEE zamanı geldi deme bebek için onay verdik. 12 ekimde hastalandım en son inşallah kasım ayında bebek haberini yazarım buraya çok mutluyum korunmayı bırakmak bile beni çok mutlu etti. inşallah rabbim arattırmaz bize kısa zamnda yavrumuzu verir.a.s:1rolleyes:

18. 18 Ekim 2007
  19. bedef

bedef Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle inşallah en kısa zamanda hamiş olursun ve sorunsuz olur...
    öncelikle şunu söyliyeyim önceden test lerini yaptırman senin için ve gelecekteki bebeğin için çok önemli.ben bir yıl önce test yaptırdım ve dr bana hiç bir sorununuz yok eğer hamile olsaydınız bebek ile ilgili bütün değerleriniz uyumlu dedi ve ben çok huzurlu oldum.ve testleri yaptırmak tahlil sonuçlarını almak hemen bir günlük yada bir haftalık bişi değil.eğerki bir sorunun çıkarsa ki inşallah çıkmaz bunlarla uğraşmak daha uzun sürüyo.birde hamile olduğunu düşün o hamile halinle hastanelerde uğraşman daha zor olur diye düşünüyorum.
    yani tüm bu söylediklerim senin açından kolaylık olsun diye...
    ve şunuda söyleyeyim eşinde muayene olsun.
    biz iki yıldır uğraşıyoruz bebek için ve hala sonuç yok meğer eşimde varikosel varmış.yani bir yıl önce eşiminde muayenesini yaptırsaydık şimdiye belki bebeğimi kucağıma almıştım...bence sen ve eşin tüm muayenelerinizi şimdiden yaptırın...
    inşallah hiç bir sorununuz çıkmaz.hade kolay gelsin..