Bize Ne Oldu?

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve realist tarafından 30 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Biz neden bize güvenemiyoruz?Bugünlerde kafamı kurcalayan soru bu!...
    Geçenlerde ev temizliği için malum ithal zararlı madde içermeyen bir ürün almak istedim.Bir arkadaşım da bana aynı ürünün yerli üretimi çıktı,bu da zararlı madde içermiyor tamamen doğal dediği halde,bana pek inandırıcı gelmedi.
    Biz birbirimize güveni ne zaman yitirdik?Neden inanmıyoruz içeriğinin aynı dışında yazanın aynı olduğuna.
    Neden içimizdeki ard niyetlileri ayıklayamıyoruz?
    Neden ben alabildiğince dürüst davranırken ,benim dışımdaki dünyada yaşayan bazı kişiler hak yemeyi uyanıklık sayıyor?
    Neden ben başkasının hakkına saygı gösterdikçe, gözümün içine baka baka hakkımı yemeye çalışıyorlar?
    Neden ben temizlik konusunda bu kadar hassasken, yanımdan geçen adam öksürdükten sonra yere tükürüp gidiyor.
    Neden, ben pikniğe gittiğim zaman, bütün çöplerimi toplayıp arabamıza koyduktan sonra en yakın çöp konteynerine atarken, bir diğer aile tüm pisliğini bırakıp kaçıveriyor?
    İnsanlığımız nerede?
    80'lik bir ihtiyar gördüm geçenlerde.Elinde orak yol kenarındaki otları yoluyordu.''Kolay gelsin amca''dedim yanından geçerken.Kan ter içinde kalmıştı.''Şimdi soracaksın bana ne yapıyorsun diye'' dedi
    ''Hayır amca vardır bir bildiğin dedim.
    ''Dün'' dedi ''Burada iki araba çarpıştı. bu otlardan sebep birbirini göremediler.Yarın belki bir çocuk olur onu göremezler.Her şeyi de görevlilerden beklememek lazım.Birisi bana Allah razı olsun dese yeter''dedi.
    Gerçekten gözlerim doldu.Biz buyduk.Biz böyle olmalıydık.Biz böyle bir neslin çocuklarıydık.
    Giderken 80'lik amcama baktım ve ''ALLAH RAZI OLSUN SENDEN AMCA''DEDİM.

2. 30 Mayıs 2007
  3. elif_isra

elif_isra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    keşke o 80 yaşındaki amcanın duyarlılığının çok azı bizlerde de olsa.... herşey ne güzel olurdu ozaman.......emeğine sağlık....

4. 30 Mayıs 2007
  5. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    çok güzel bir paylaşım teşekkürler realist..yardım sever milletimize ne oldu da bu kadar değiştiler..

6. 30 Mayıs 2007
  7. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili realist bende dikkat ediyorum senin gibi ama düşünüyorumda herkesin yüreğini beynini para hırsı sarmış sanki,yardımı çevresindeki insanları unutuvermiş....çok yazık tabi. paylaşımın için teşekkürederim

8. 3 Haziran 2007
  9. ece_kaan

ece_kaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dünyada böle insanlar az kaldı valla

10. 3 Haziran 2007
  11. Bonus

Bonus ¬Deniz gören evdeki teras ~~ Üye

Beğenildi:
    44.051
    Ödül Puanları:
    463
    realist sağol ya bu konuyu açtuğın için.yerdengöğe kadar haklısın.bende çok hassasım bu konudaa,(ütü hariç anladın sen onu:Roflol:)hele çöp ve o tükürenler yok muuuu iğğğğ.
    ne anlıyolar böyle pislikten anlamıyorumaklım almıyo,insen nasıl bu kadar pis olabilr ki.neyse sinirlendim bak.bi hadis vardır yaaaTEMİZLİK İMANDAN GELİR diye.bence bu konuya kapak olsun.a.s