Bizim gibi var mı?Bebeğim altını açtırmıyor

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve landemiyoladiyola tarafından 29 Mart 2010 başlatılmıştır.

29 Mart 2010
    Konu Sahibi : landemiyoladiyola
  1. landemiyoladiyola

landemiyoladiyola Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Benim 16 aylık dünya tatlısı bir oğlum var. Allah hepimizinkini bağışlasın. Oğlumun bir de acayip bir huyu var. Merak ediyorum bir benzerimiz var mı? Çünkü gören ben böylesini görmedim diyor. Altını açmamız her seferinde bir olay. Yalnız başına alırken ayrı bir olay. Mutlaka onu oyalamam lazım. Dönüyor, kaçıyor, ağlıyor. Küçüklüğünden beri böyle. Altını açtırmak istemiyor resmen. Ayakta bağlıyorum. Bazen yüz üstü yatıyor. Çok acayip şekillere giriyoruz. Var mı böylesi? Ne yapabilirim?

2. 29 Mart 2010
  3. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ayyynen benim oğlanı anlatmısın altını açmak bi eziyet sırt üstü yatmak istemiyo dönecek emekleyecek kurt var bunların popişinde herlade yok yok kurt değil benimkine kobra yılanı kaçmış töbe töbe

4. 29 Mart 2010
  5. landemiyoladiyola

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Oh çok şükür, dünya varmış, yalnız değiliz:) Açtırsa ayrı açtırmasa ayrı dert di mi? Açmayı başarsak bile bağlayamıyoruz ki tekrar.

6. 5 Nisan 2010
  7. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bakıcısı varmı yoksa senmi bakıyorsun çocuğuna?

8. 5 Nisan 2010
  9. landemiyoladiyola

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    ben bakıyorum hayatım ama şöyle ben freelance çalışıyorum. ara sıra çıkıyorum o zaman annem yada kayınvalidem bakıyor. birkaç saat sürüyor ama ilk defa yarın tüm gün olmayacağım yanında. ne yapar çok düşünceliyim aslına bakarsan:) sen çalışıyorsun sanırım bakıcısı var bebeğinin?

10. 8 Nisan 2010
  11. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeğinin altını başkalarının yanında açma ve mümkün oldugunca senden başkası açmasın.
    eger yapıyorsanız pipisini sevmeyin,yerim senin pipini poponu gibi cümleler kullanmayın..
    bunlar genelde yaptıgımız şeyler bende bilmiyordum fakat bu konuda uzman bir psikoanalistden ögrendim..sakin bir odada sadece ikiniz olun ve sadece sen altını değiştir..basit gibi görünen çok önemli bir konu....

12. 9 Nisan 2010
  13. landemiyoladiyola

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    sağol hayatım.. peki nedenmiş çok merak ettim. zira bugüne dek altını açarken hep yanımda birini istedim, o oynatsın birşeyler göstersin bende alayım diye uğraştım. babası evdeyken filan hep ikimiz uğraşıyorduk. niye böyleymiş ki? çok moralim bozuldu şimdi. bugüne dek bunları çook yaptımda:KK43:

14. 10 Nisan 2010
  15. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım bende yerim seni falan diyordum ama artık yapmıyorum.
    bilinç altına yerleşip takıntılara sebep oluyormuş.
    tabi ki daha birsürü açıklaması var ama ben uzman olmadıgım için kelimelerle anlatamayabilirim.
    ama bu konuda seminerlere katıldım kitaplar makaleler okudum.
    psikoanalist nusret kaya nın internetten videolarını izleyebilir, kitaplarını okuyabilirsin..

16. 10 Nisan 2010
  17. landemiyoladiyola

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    sağol canım okuyacağım mutlaka. inan her alt açmamız olay. görenler böyle bebiş hiç görmedik diyor. her seferinde ne yapacağımı, nasıl oyalayacağımı şaşırıyorum. iyi olsunlar, canları sağolsun da, ne yapalım problemimiz de bu olsun:) sevgiler..

18. 19 Nisan 2010
  19. turkan2002

turkan2002 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim kızım da malesef yer yer kaçıyor üstelik 22 aylık.Beni çok kızdırıyor bu konuda.Nasıl rahat ediyor anlamıyorum.Benim bildiğim çocuk altı pisken özellikle kaka yapmışsa eğer rahat edemez.Ama bizimki çok tuhaf ya.Hiç rahatsız olmuyor.Düzelirler işallah diyebiliyorum sadece...