bizzat denedim...

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve bademcik tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : bademcik
  1. bademcik

bademcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizzat denedim,sütümü kesinlinlikle arttırdı deyip altına imza atabileceğiniz neler var paylaşırsanız sevinirim Sevgili Anneler..
    bol su içiyorum,dinleniyorum,süt arttırıcı çaylar kullandım,bulgur-soğan-ayva-maya-bol salata yedim,günde 6 kere sağıyorum ama her sağımda 25 cc ancak geliyor sütüm..
    deneyip faydası olduğundan emin olduğunuz sütümün artmasını sağlayacak bi yiyecek-bi içecek ya da bi yöntem varsa lütfen yazın..
    bebeklerim küvözde ve sütüme çok ihtiyaçları var

2. 18 Ocak 2010
  3. emremustafa

emremustafa canım oğullarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Allah çocuklarınızı bağışlasın............Bol bol su içmek ...........Ve de kiloda almayacaksın..............

4. 18 Ocak 2010
  5. bademcik

bademcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    rahat 3 litre içiyorum..''bol'' sayılmazmı:-))

6. 18 Ocak 2010
  7. blue_

blue_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    88
    cnm öncelikle hayırlı olsun bebişin sağlıklı bir şekilde büyütürsün inşallah.benim şuan aklıma gelen semiz otu cacık olarak tüjketiyordum ben bol sarımsaklı sarımsakta sütü artırıyor.bir diğeri ise incir. tazesi daha çok arttırıyor ama kurusunuda geceden ıslayıp yiyebilirsin suyunuda içebilirsin.yeşillikler sütü arttıyor ancak maydonoz yememeye çalış çünkü sütü azaltıcı etkisi var aklıma şimdilik bunlar geldi cnm inşallah faydalı olur

8. 18 Ocak 2010
  9. emremustafa

emremustafa canım oğullarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yeterince bol.........yarasın::::)))))

10. 18 Ocak 2010
  11. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim doktorumun bana söyledikleri,
    *yeterince dinlenmek ve psikolojinin çok iyi olması
    *bol bol su içmek,sıvı tüketmek (vallahi ben 2 günde bir damacanayı bitiriyorum ama kendimi zorlamıyorum suyu çok severim ve tüketirim)
    *dengeli beslenmek öyle şu süt yapar bu yapar deyip herşeyi yememek
    *elinden geldiğince bebeği emzirmek

doktorum kısaca bana bunları söylemişti.. ama en önemli şey sıvı tüketimi ve özellikle su..anne sütünün büyük bir bölümü su olduğunu biliyoruz zaten..

12. 18 Ocak 2010
  13. lllalll

lllalll b@rış ve @loş'un @nnişi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle bebişlerin hayırlı olsun.....
    mısır gevreği ve süt mıısır sütü artırıyor (denenmiştir)
    bol sıvı tüketmek......dinlenmek....bol bol emzirip sütünün bol olacağına inanmakyerimseniben
    ama bence sütü artıran besinler kişiden kişiye değişiyor ...sütlaç soğan sütü artırıyor demişti arkadaşım denedim ve bende işe yaramadı:S

14. 18 Ocak 2010
  15. antalia

antalia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de ne zaman akşam bezelye veya pirinçten yapılmış bir yemek (pilav çorba) veya haşlanmış mısır yesem göğüslerim gece davul gibi şişmiş ve süt dolmuş ve hatta sütüm akmaya başladığı için geceliğim bile ıslanmış bir halde uyanırdım.bunlar bende süt yaptı.inşaallah size de faydalı olur denerseniz.rabbim bebeklerinizin yardımcısı olsun.sevgiler...

16. 18 Ocak 2010
  17. ecrindilos

ecrindilos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım allah yardımcın olsun bebeğin hayırlı olsun.ben kış hurmasını tavsiye ediyorum.çok işe yarıyor.benim çok şükür sütüm bollaştı.

18. 18 Ocak 2010
  19. humana' nın stil tea var canım ablam onu içiyor . ayrıca ısırgan çayı süt yapıyor. susamda sütü baya arttırıyor. biraz kavurup tüketebilirsin ya da simit yemen yeterlidir..inşallah faydasını görürsün.. mısırlı bi çorba içmişti ablam göğüslerim çatlıcak demişti sütten. komşusu yapmış mısırı haşlamışlar yoğurdu ayran kıvamına getirip mısırı ekliyolar soğuk çorba olarak içiyolar .denemekte fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Ocak 2010