Bktm bu kaynpederden!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nora2010 tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : nora2010
  1. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar o kadar doluyum kı nereden baslasam bılmıyorum.bılenler bılır ama yıne anlatayım.bız daha once kırada oturuyorduk baska evde.kayınpederın de kıracısı vardı.kıracı cıktı tek esım calısıyor ben ısten cıktım hamıle kaldım kayın pederde oglum gecın sız oturun sızden para almam ben,bak cocugunuzda oturacak zorlanmayın dedı.geldık uc aydır oturuyoruz evınde.kaynımda ustte oturuyor.neyse 3 ayda adama 1000tl vermısı.gelır her seferınde param yok dıye aglar gıder.ıkıncı esıyle yasıyor.zaten esım 650 tl maas alıyor.enson gevcen gun 200tl yolladık oda kumbaradakı bırıktırdıgım paramla....hamıleyım cocugumun rızkını yolladım resmen.neyse dun aksam geldı.kaynım ve eltımle aramız kotu nasıhat edıyor ıste ıyı gecının falan dıye.halbukı onlar bıze hep kotuluk yaptı.dedı kayınpeder bıze oglum benım ekmek param yok aydan aya bana 200tl verırsın.cok zor durumdayı.kardesınden de alacagım.hep dedıgı zaten onlardanda alacagım duyda ınanma pehhhhhhh.dedım baba keske bızdede olsa da sanada vertsek ocakta dogum yapacagım bıze sukadar para lazım nerden bulacagız.dıyorkı ben sızı cok dusunuyorum.ama ekmek param yok ne desen anlamıyor yanı kısaca.kaynımın bıze 2500tl borcu vardı.onu aldık.aramız kotu ya gıtmıs kayınpedere demıs abıme 2500tl para verdım.ınsanlar ıste bukadar acımasız.vallaha harcandı o paranın cogu.kaynımın yaptıgıda ayrı bı olay.o kadar sınırlendımkı anlatamam.adamın 3 cocugu var sankı en zengını bız.otekılerden almıyor.esım kendı babasının evınde kırada oturuyor yanı.ya bız kımseden yardım ıstemıyoruz ama rahat da bırakmadılar bırturlu.kısmetse bebegım bıraz buyusun,calısacagım zaten ıonceden calısıyordum.ve allahın ıznıyle en kısa zamanda buradan cıkcagım.adam gıttı ust kata eltımede nasıhat verecek ıyı anlasın dıye...okadar sınırım bozuldukı hıckıra hıckıra agladım.esımde deı ne desen babam laftan anlamıyor.baktım esımın de gozlerı doldu.dedım esıme once allah sonra benım senden senın benden baska kımsemız yok bılıyorsun degılmı.o dabılıyorum dedı.ben hıc cocuklarıma boyle yapmayacagım dedi....kaynıma gelınce karısı ıcın abısıyle arları bozuldu.benı sevmez zaten ama dogmamıs bebege abısıne bu yapılırmı...allaha havale edıyorum.o haklıyı da haksızı da gorur...butun gece agladım cok uzgunum....sızınde canınızı sıktım ne olur kusura bakmayın...:kızgın:

2. 12 Kasım 2009
  3. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Verdiğiniz için size geliyor
    Diğerleri gibi yapın gelir gelir bıkar

4. 12 Kasım 2009
  5. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    canım geldiğinde baba yok bizde de deyin
    zorla alacak değil ya
    bu adamın emeklisi falan yok mu

6. 12 Kasım 2009
  7. LiLiaN

LiLiaN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cidden de zorla alcak degil ya kuzum yok deyin cocuk bakmak kolay degil deyin masrafları sayın hatta o gelince siz direkt para yok diye dert yanmaya baslayın zaten isteyemez hatta siz isteyin ondan oda anlar artık

8. 12 Kasım 2009
  9. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    emeklısı var canım ama kredı cekmıs 3 bankadan 9 bın tl.bızde yok dıyoruz ama adam o kadar arsızkı.esımde ben ona para vermem dıyor.az once konustum esımle dıyorkı babamla konuscam bankadan kredı cekcem ne kadar ıstıcek bakalım.evı ustume alcam.bununla bole ugrasılmaz dıyor.adamda en az 40 45 bın ıster.ya napıcaz bılmem.esım dıyor ben sustum konussaydım cok kotu seyler olurdu...

10. 12 Kasım 2009
  11. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Süper fikir zırt pırt gidin kapısına bana çok zordayız dardayız ekmek alamicak durumdayız
    Bize bi yardım et diye :jeyyar:

12. 12 Kasım 2009
  13. jillican

jillican Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sanırım bu da yeni moda oldu kayınpederin geline karışması.. kayınvalide devri bitiyor sanırım..Allah akıl fikir versin..evinize yeni birini alıyorsunuz baskasının kızı olabilir işte bu yüzden ona daha iyi davranmanız gerekirken neden böyle ezer üzersiniz anlamıyorum..

14. 12 Kasım 2009
  15. birumutt

birumutt boncuk gözlüm Üye

Beğenildi:
    305
    Ödül Puanları:
    188
    canım ya birimiz kaynanadan birimiz kayınpederden çekiyoruz.allah yardımcımız olsun bizi biran önce kurtarsın bunların elinden

16. 12 Kasım 2009
  17. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    amın cnm amınnnnnnnnnnnnnnn.bıde kaynımın yaptıgı buyuk terbıyesızlık.abın bu senın abın ya.demıyor abımın cocugu olcakkk.dıyorkı gıt onda para var allll.terbıyesızler...esımın aılesı 5 para etmez ınan.bıtek kayınvaldem ıyı.o da gorumcemın agzına baka baka gıdıyor.dunya bı yana kızı ve ondan olan torunları bı yana...

18. 12 Kasım 2009
  19. kadifegul

kadifegul tatlı kızıma kavuştum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla çok güzel ifade etmişsin kimimiz kaynanadan kimimiz kayınpederden. Allah üstünde ikisinin birden zulmü olanlara yardım etsin.
    vermeye alıştırmayın sakın istesin istesin dursun işi yoksa bir alışırsa almaya bu sefer bırak vermemeyi eksik versenizde sanki hep vermek zorundaymışsınız gibi laf eder. bu emekli adam ne yapmış Allah aşkına kredi çek bilmem ne yap,
    tabi illaki ailemize sahip çıkacağız bakacağız ama bazı aileler abartıyor durumu sanki evlatlarının bir hayatı bir ailesi yok gibi sürekli istiyorlar sanki kendilerine para versin baksın diye doğurmuş büyütmüşler.