Bktrdlar

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve karlarperisi tarafından 4 Aralık 2009 başlatılmıştır.

4 Aralık 2009
    Konu Sahibi : karlarperisi
  1. karlarperisi

karlarperisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    SELAM KIZLAR.ben 4 aylık evliyim 26 yaşındayım.eşimin ailesini hiç sevmedim bundan sonrada sevecegimi sanmıyorum.onlara göre ben çocukmuşum büyüyünce onları sevip işlerini yaparmışım zihniyete bakın.:1no2:senağlamaama sevdiğim insanın annesi babası ablası diye saygı duyuyordum bayramda onuda silip aldılar.bayramın 1 günü eşim rahatsızlandı geç gittik diye yapmadıklarını bırakmadılar.tabi geç gidince bütün işler büyük olduğu için iş yapmayan ,gelinleri hizmetci gibi gören görümceme kaldı.diğer eltininde bebegi var.köpürmüş biz gidesiye kadar.sonra ben ete el sürmek istemeyince eşimin ablası bana bagırdı emir verdi.bende biraz karşılık verdim bagırınca ne hakla bagırıyordu.zorlamı et elletireceklerdi.eşime kızdım beni korumadı die.eve gidince kıyamet koptu.eşimden tokat yedim pıd pıd yaptıgım için.sürekli eşime aynı konuları açtıgım için yedim.ablası ile tartıştık die değil.bayramın 4 günüde göz yaşı döktüm.4 günü babasından eşime bir mesaj geldi.tabi ben de okudum.eşime el gibisiniz falan yazıodu.eşim oraya gitti.doldurmuşlar saolsunlar.ya artık oğlunuz evli sürekli size gelip gidemexzki.haftada bir onun ailesine 1 günde benim tarafıma gidiyoruz daha ne bekliyorlar anlamadım.oğullarını kardeşlerini benimle paylaşmaya alışamadıkları için el gibisin yazdıklarını ben biliyorum eşime anlatmaya .çalışıyorum .kavga ediyoruz.eltimi ezmişler.sürekli kadın işlerini yapıyor.benden de aynısını bekliyorlar.bende yapmayınca olay büyüyor.ne bu ailede hizmet aşkı .kaynanam benden sağlam aslında.böyle bu evlilik nasıl yürür onuda bilmiyorum.babasının sözünden çıkmaıyoruz.onlara gitmek bile istemiyorum.eşimide çok seviyorum.allahım yardım etsin bana artık.dayanamıyorum.ne yapmalıyım ne olur akıl verin.

2. 4 Aralık 2009
  3. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.365
    Ödül Puanları:
    238
    4 aylık evlisin ben ise tam 17 yıllık evliyim çek çek nereye kadardedim ve geçen noktayı koydum eşime dedim ya ailen ya ben seçimini yap artık bırak kaynana ve kayınpeder kızımı bana düşman etmeye kalktı
    an tavrımı koydum en kısa zamanda tavrını koy benim gibi fazla ana kuzusunu çekme!!!

4. 4 Aralık 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Aslinda burda en cok acinacak durumda olan esin.:kahve:

Bir taraftan sen sürekli beynini yiyorsun, bir tarafanda ailesi. Zor bir durum ya..:nazar:

Esinin kizdigni bile bile neden sürekli ayni konular yüzünden tartisiyorsunki arkadasim?
    Ailesini sevmiyorsun, tamam ammennah, ama esindende bunu bekleyemezsin, adam annesine babasina haftada birgünden fazla gidemezmi yani? Aynisi senin icinde gecerli, canin istediginde Aileni göremezmisin?benneyaptımki

Kalb kalbe karsidir arkadasim, inan onlar senin onlari sevmedigni gayet iyi anliyor, ve onlarda seni sevmiyor hali ile.:hulya:

Sevgi, saygi bekliyorsan, sende göstereceksin.....hersey karsiliklidir.

6. 4 Aralık 2009
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    şu tokat olayı hazmedilecek gibi değil. bence herşeyden önce sorununuz şiddet olmalıydı kayınvalide ve kayınpeder olayından önce. konu olarakta bence, bunu açmalıydınız ve bunun üzerinde durmalıydınız. her size kızdığında şiddet uygulayacakmı eşiniz. ve bu davranışı içinn sizden özür diledi mi. 4 aylık bir evlilik ve şiddet.bence ,en büyük sorun bu...

8. 4 Aralık 2009
  9. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    beni en çok tokat sinirlendirdi
    daha 4 aylık evlisiniz ve eşin sana tokat attı
    nasıl kıyabiliyorlar ya akannehir

10. 4 Aralık 2009
  11. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    1.si tokat olayını hazmetmeyin, konuştuysanız konuşturan var, keyfinden kimse huzurunu bozmaz
    2.si sınırınızı çizin ve bunu herkese kbul ettirin, kabul etmeyeni de sallayın gitsin eşinize bu konuda patlamayın onun suçu yok çünkü, kimse ailesini seçemez
    3.sü eşiniz gitmek isterse ailesine engellemeyin, eğer geldiğinde de hareketlerinde değişiklik oluyorsa...kısacası dolduruluyorsa eşinizle güzelce konuşun
    Kimse 4 aylık geline ete elleyeceksin diyemez, ben 10 yıllık evliyim, şurda 3-4 senedir yendim et fobimi, ayrıca görümceniz ne hakla size bağırabiliyor? Benim ağabeyimin eşi benden bir yaş küçük olmasına rağmen en az ağabeyim kadar sayarım, herkes yerini bilecek bu nedir daha 4 aylık gelinle yüz göz olmalar, oğlunu doldurup huzur bozmalar Allah akıl fikir versin onlara.

12. 4 Aralık 2009
  13. karlarperisi

karlarperisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tokat olayında özür diledi ama içim hala yanıyor.ve eşim hala bana anne babasını ablasını kabul ettirmeye çalışıyor.edemiyorum artık edebilecegimide zannetmiyorum.bugünde eşimle konuşmuyoruz zaten evde mutluluk denen şey bitti.oysa ne hayallarle evlendim.eşimin ailesi tarafında gelinler resmen birer hizmetci seni oturuyor gördülermi yandın sen.bana iş yaptıramayacagız diye ölüyorlar.oraya gidince oturdugum sandalye bile batıyor.anlatılması mümkün değil rahatsızlıgımın.eşim bunları görmüyormu beni buda düşündürüyor.sırf benimle ailesi içinmi evlendi.onları sevmediğimi biliyor hala neden sevdirmeye çalışıyor.bazen beni sevmediğini düşünüyorum.

14. 4 Aralık 2009
  15. NAZ__24

NAZ__24 Semih ve Duru*nun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.017
    Ödül Puanları:
    188
    büyük konuşmak istemiyorum ama affedemicem 2 şey var eşimden yana
    1 dayak 2 sadakatsizlik yalanda dahil içine

4 aylık evlisin ve daha şimdiden tokat yediysen ailesi için bilmiyorum sonunu
    tabi bizim çenemizde çok önemli eşim bazen demiyor değil gözümün önünden git kötü olmasın
    gitmezsem kötü olur ozaman ben haksız olurum sonu geldiyse çekilceksin o tokatıda yemiceksin.
    çok afedersin sözlerim sana değil genel olarak biz kadınlar böleyiz.

16. 4 Aralık 2009
  17. gurbetten

gurbetten oğluşum seni bekliyorum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kendi görümcem sanki ıyyyyyy :eek:klava:
    sinir oluyorum sinir daha çok yenisiniz ben eskimedim ama olsun..eşimde öyle pek anlatmaz sıkıntısını bazı erkekler anlatmıyor zorlama sen gerçekleri görüyorsun çok iyi anınızda böyle gülerek canını acıtan şeyleri üzüldüm kırıldım tarzında anlat bence ama şikayet olarak değil..
    yani benim kine bu şekil anlatınca olanı mantılı bakabiliyyor ama şikayet olunca savunmaya geçebiliyor...
    kendimce fikrim izlenimim..herkesin eşi yapısı farklıdır umarım etkili olur...
    tokat olayına bi şii diyemiyorum Allah kimseye yaşatmasın hoş değil...:Saruboceq:

18. 4 Aralık 2009
  19. eflatun81

eflatun81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Yaşadığın olay üzücü.Henüz yeni evlisiniz..Zamanla oturur evliliğiniz.Evliliklerde saygı çok önemli...E arkadaşım sende kayınvaldenlere gittiğinde evin işini yap ne olacakki eksilmezsin.Hem de gözüne girersin eşinin.NEDEolsa aynı evde oturmuyosunuz azcık sabret.Görümcene de mesafe koy,bence mesafe yine saygı ve resmiyetten geçiyor...Tüm bunlara rağmen senin kişiliğine saygısızlık ediyorlarsa ozaman sinir ol bence..Kusura bakmada bu olay bana tuhaf geldi..