Bleach

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve Asmin tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

  15 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Asmin
 1. Asmin

  Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  7.824
  Beğenildi:
  193
  Ödül Puanları:
  153
  [​IMG]
  [​IMG]

  Yönetmen: Noriyuki ABE
  Senaryo: Masahiro OKUBO, Michiko YOKOTE, Natsuko TAKAHASHI, Rika NAKASE
  Tür: Shounen, Aksiyon, Dövüş, Doğaüstü Güçler.
  Animasyon: Etsuko KIMURA, Masayuki KATOU, Miho INOUE, Shinya MIKI, Akio KAWAMURA, Masaya ONISHI
  Müzik: Ryo OYAMA
  Mangaka: Kubo Tite
  Bölüm Sayısı: 214+ (Devam Ediyor)

  Kurosaki Ichigo, 15 yaşında, ruhları ve diğer olağandışı varlıkları görebilen birisidir. Annesi ölmüştür. Babası ve iki kız kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Babası bir klinik işletmektedir. Ichigo bir gün, küçük bir kız ruhuna saldıran, devasa bir yaratık görür. Bu yaratığa hollow (kötü ruh) denmektedir. Ichigo ve kız ruhu birlikte hollow'dan kaçarken, bir shinigami (ölüm meleği / tanrısı) olan Kuchiki Rukia, hollow'u yok ederek kayıplara karışır. Ichigo aklı karışmış bir hâlde evine geri döner ve shinigami'yi düşünmeye başlar. Yatağında uzanırken, Rukia odasının penceresinden içeri girer. Böylece tanışırlar. Bu sırada, başka bir hollow, Ichigo'nun evine saldırır. Rukia, Ichigo ve ailesini korurken yaralanır ve dövüşemeyecek hâle gelir. Geriye tek bir çaresi kalmıştır: Ichigo'ya kendi shinigami güçlerini vermek. Nitekim öyle de yapar. Ancak gücünün yarısını vermek isterken, Ichigo istemsizce tüm gücünü alır ve shinigami olur. Artk Rukia'nın gücü kalmadığı için, Ichigo shinigami görevini üstlenmek zorundadır.

  Karakterler:

  Kurosaki Ichigo

  [​IMG]

  Annesini küçük yaşta kaybetmiştir. Asabidir. Son derece inatçıdır. Ailesini ve sevdiklerini korumak için, kendisini korkusuzca tehlikeye atar. Ve yine sevdiklerini koruyabilmek için, elinden geldiği kadar güçlenmeye çalışır.

  Kuchiki Rukia

  [​IMG]
  Rukia, Soul Society'deki dört büyük aileden biri olan, Kuchiki klanı mensubu bir shinigamidir. Evlatlıktır. Esasen Rukongai'de yetişmiştir. Çabuk kızan bir yapısı vardır. Ayrıca çizimleri de berbattır. Ichigo'nun odasındaki dolapta yatmaya bayılır.

  Ishida Uryuu
  [​IMG]

  Son kalan Quincy'lerden biridir. Sakin ve ciddi bir yapısı vardır. Çok zekidir. Dövüşürken aklını kullanır. Shinigami'lerden hoşlanmaz. Dikiş, nakış işleriyle uğraşmayı sever.

  Sado Yasutora
  [​IMG]

  Ichigo'nun sınıf arkadaşıdır. Devasa cüssesine karşın, kimseyi incitmek istemez. Sert görünmesine rağmen, yumuşak kalplidir. Ichigo onu Sado yerine Chad olarak çağırır.

  Inoue Orihime
  [​IMG]

  Ağabeyinin ölümünden beri, tek başına yaşar. Orihime arkadaş canlısı, hassas ve iyi kalplidir. Saftır. Hayal gücü biraz uçuktur. Damak tadı ise, kimseye hitap etmez. Başlarda mutlu ve saf bir karakter iken, daha sonraki bölümlerde, kendi içinde çatışmalar yaşamaya başlar.

  Soul Society:Ölen insanların gittikleri yerdir. Seiretei ve Rukongai olarak ayrılmıştır. Seiretei bölgesinde, Shinigamiler ve asil aileler yaşar. Rukongai bölgesinde ise sıradan ruhlar ikamet eder. Rukongai 80 bölüme ayrılmıştır. 1 bölüm, Seiretei'ye en yakında olduğu için, buradaki yaşam düzenli ve huzurludur. 80. bölümde ise, yaşam çok zordur. Yoksullar ve suçlular çoğunluktadır.
   
 2. 15 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Asmin
 3. Asmin

  Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  7.824
  Beğenildi:
  193
  Ödül Puanları:
  153
  yeni basladim ben de.. henuz 20 bolum felan devirdim.. espiriler karakterler hepsi de cok cok guzel.. ne cok heycanli ne de cok siradan.. bence izlenmeye deger eglenceli dizilerden biri..
  oneririm..
   
 4. 20 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Asmin
 5. Asmin

  Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  7.824
  Beğenildi:
  193
  Ödül Puanları:
  153
  ınsan: BLEACH’in insanları genelde modern Japon evlerinde yaşıyor ve çoğunluğu ruhları göremiyor veya sezemiyor. Bununla beraber, ruhlar gigai denen insan vücutlarına yerleştikleri zaman normal insanlar tarafından görülebiliyorlar. Bazı ender insanlar doğuştan ruhları sezebilme ve onlarla savaşabilme gücüne sahip. Sıradan insanlar da, ruh enerjisinin yoğun olduğu yerlerde çok fazla zaman harcarlarsa ruhlarla iletişime geçme yetisini kazanabilirler.
  Plus: BLEACH’teki iyi huylu hayaletler plus olarak bilinirler. Plus, ölmüş bir insanın ruhudur. Bazen bir zincir, Kader Zinciri (Japonca: 因果の鎖 - inga no kusari) olarak bilinen, göğüsten çıkar ve plus’ı yaşarken kendini yakın hissettiği belli bir yere, eşyaya veya insana bağlar. Ruh bu zincir koparsa rahatça hareket edebilir ama bu aynı zamanda zincirin çürümesine neden olur. Normalde bu ruhlar, ruh gömme (Japonca: 魂葬 - kons&#333:KK66: denilen bir ritüelle şinigami tarafından Ruh Cemiyeti’ne, çürüme ciddi bir hal almadan gönderilir. Eğer ruh gömme uygulanamadan Kader zinciri tamamen çürürse, göğsünde, zincirin demirlenmiş olduğu yerde bir delik açılır. Böyle ruhlar çılgına döner ve şeytani hayaletler diye bilinen ‘’hollow’’lara dönüşürler. Eğer Kader Zinciri kasten kopartılırsa, bu manevi aşağılaşmaya neden olur.

  Şinigami: Şinigamiler (Ölüm Tanrıları) BLEACH’in ruh biçicileridir. Ruh Cemiyeti’nin asillerinden ve halkından toplanmış, gizli iç güçleri olan ruhlardır. Bütün ruhlar gibi insanlar tarafından farkedilmezler. Şinigamiler, sahibinin gücünün göstergesi olan zanpakutou yani doğaüstü kılıçlar kullanırlar. Pluslar üzerinde ruh gömme işlemini de zanpakutō ile yaparlar. Ayrıca kidoo diye bilinen dövüşürken kullandıkları büyü teknikleri vardır. Vizard diye bilinen bir grup şinigami yasal olmayan yollarla hollow güçlerini –kaldırılabilir maskeler takmak ve bazı hollow kabiliyetlerini kullanabilmek gibi- elde etmişlerdir.
  Hollow: Hollowlar, BLEACH’teki başlıca düşmanlardır. Bu şeytani ruhlar Hueco Mundo’da yaşar fakat yaşayanların ve ölülerin ruhlarıyla beslenmek için yaşayanların dünyasına seyahat ederler. Şinigamiler gibi hollowlarlar da ruhani varlıklardır ve sıradan insanlar tarafından sezilemezler. Çoğu hollow ortalama bir şinigami tarafından alt edilebilirken bazıları, seçkin şinigamiler tarafından bile yenilemez. Hollowların büyük bir kısmı insan ruhu ile beslenmeyi tercih ederken bir kısım Hollow ise kendi türünü avlamayı yeğler. Bu tip Hollowlar zaman içinde evrim geçirerek Menos'lara dönüşür.

  Yapay Ruh: Yapay ruhlar şinigamiler tarafından üretilmiştir. Hap şeklinde piyasaya sürülmüştür ve şinigamiyi gigainin içinden atmakta kullanılır. Ayrıca vücudundan ayrılmak istemeyen plusları tahliye etmek için de kullanılır. Sahibi dönene kadar girdikleri vücudu hareket ettirebilmeleri için önceden programlanmış kişilikleri vardır. Bu basit versiyona ek olarak, şinigami araştırmacıları tarafından üretilmiş ve onaylanmış bir dizi deneysel ruh vardır. Kaizō Konpaku (Japonca: 改造魂魄 - Değiştirilmiş ruh) olarak bilinen bu ruhlar, ruhsuz insan vücudunda kendilerini kullanırlar ve belirli bir özellik üzerinde (ör: hız veya kas gücü) gelişmişlerdir. Şinigamiler, ölü insanların bedenini dövüşmeye zorlamak etik olmadığından projeyi dağıtmaya ve bütün kaizō konpakuların yokedilmesine karar verdiler.Mangada sadece bir tane bulunmakla beraber animede, üç tane daha kaizō konpaku karakteri vardır.

  Quincy: Quincy, ruhani bilinci açık insanlardan oluşan ve bir zamanlar hollowlara karşı ruhsal enerjiden oluşan silahlarıyla savaşmış olan bir klandır. Şinigamilere zıt olarak Quincy, dövüşmek için çevrelerinden enerji emerler. Hollowları öldürmeyen temizlenip Ruh Cemiyeti’ne girmesini sağlayan şinigami tekniğine karşın Quincy tekniği, hollow ruhunu tamamen yok eder. Bu metotta evrenin dengesini bozma eğilimi vardır çünkü Ruh Cemiyeti’ne giren ve çıkan ruhlar eşit kalmaz. Bu durum, hikâyeden 200 yıl önce şinigamileri, Quincy’yi yok etmek için seferberlik yapmaya sevk etti. Fakat geride en az iki Quincy kaldı. Bunlardan birisi olan Uryuu ıshida, dedesinin shinigamiler tarafından öldürüldüğünü görünce shinigamilere düşman kesilir ve ilk konuşmalarında geçici shinigamilik yapan ıchigo Kurosaki' ye meydan okur.

  Bount: Animeye özgü olan Bountlar yüksek ruhsal enerjileri ve özel güçleri olan bir insan klanıdır. Ölümsüzlüğü arayan şinigami bilim adamları tarafından kazara yapılmışlardır. Bountlar hayatta kalmak için insan ruhlarını tüketirler. Teorik olarak bir Bount bunu yaparak sonsuza kadar yaşayabilir. Bountların, “sadece ölülerin ruhunu tüketeceğiz” gibi katı bir kuralları olmasına rağmen, son bir grup, daha güçlü olabilmek için canlı insan ruhlarını emmeye başlamıştı. Her Bount dövüşürken kendine has yetenekleri olan bir “oyuncak bebek” kullanır. Her oyuncak bebek emsalsizdir ve sahibinin gücünün göstergesidir. Kendilerine has bu kuklaların içerisindeki muskalar yok edilirse, bountlarda ölür.

  Arrancar: Arrancarlar Soul Society'ye ihanet eden Shinigami, Aizen tarafından hollowlara, maskelerini kırdırıp Shinigami güçleri kazandırılarak yaratılmışlarsır. Hueco Mondeo Arclarındaki baş düşmanları oluşturular. kendi aralarında sınıflara ayrılırlar. En güçlü on Arrancara Espada adı verilir ve sıralamalarını belirten dövmeleri vücularında taşırlar. 11 ile 100 numaralı Arrancarlara ise Numeros adı verilir lakin bunlar numara sıraları güçlerine göre değil Arrancar oluş zamanlarına göredir. Arrancarlarında Shinigamiler gibi kılıcı vardır. Bu kılıcı Shiniggamilerin Bankaisi gibi salabilirler ancak bu durum Shinigamilerden farklıdır. Bazı güçlü Arrancarlar( şu an için yalnızca Ulqiuorra,4. Espada,) kendilerini ikinci defa salabilirler. Ayrıca çok sert bir derileri olup kolayca hasara uğramazlar. Cero adı verilen saldırı tekniklerini kullanabilirler.
   
 6. 21 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Asmin
 7. Asmin

  Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  7.824
  Beğenildi:
  193
  Ödül Puanları:
  153
 8. 21 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Asmin
 9. Asmin

  Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  7.824
  Beğenildi:
  193
  Ödül Puanları:
  153
  byakuya kuchiki

  asik oldum resmen cok karizma bir adam ya :asigim:

  [​IMG]
   
 10. 21 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Asmin
 11. PurpleRain

  PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

  Katılım:
  29 Ocak 2008
  Mesajlar:
  8.294
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  146
  çok tatlıymış bu ya :kedi::asigim:
   
 12. 21 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Asmin
 13. Asmin

  Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  7.824
  Beğenildi:
  193
  Ödül Puanları:
  153
  bi de nasil karizma var ya anlatamam sana tucem izlemen lazim o derece herifi gorcem diye jenerik kismini bile izliyorum o derece:sm_cool:
   
 14. 21 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Asmin
 15. PurpleRain

  PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

  Katılım:
  29 Ocak 2008
  Mesajlar:
  8.294
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  146
  biraz bakayım buna ben, bakarsın izlemeye başlarım kaydirigubbakcemile3
   
 16. 21 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Asmin
 17. Asmin

  Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  7.824
  Beğenildi:
  193
  Ödül Puanları:
  153
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 21 Ekim 2009
 18. 21 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Asmin
 19. Asmin

  Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  7.824
  Beğenildi:
  193
  Ödül Puanları:
  153
  arastir derim tucam yuzu hic gulmuyor.. acayip birsey.. bilmiyorum ben cok etkilendim..

  takimlar ve takimlarin da kaptanlari tegmenleri asitanlari var..
  byakuya da 6. takimin kaptani..
  bir de kaptan aizen vardi ilk baslarda cok hoslanmistim ama fos cikti o.. neyse detay vermiiciiim :))

  byakuya ya cok tatli:asigim: