Blefarit kabusu..

Konusu 'Oftalmoloji - Göz Hastalıkları' forumundadır ve nnrryy tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : nnrryy
  1. nnrryy

nnrryy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bir kaç senedir blefaritle uğraşıyorum.hastaneye her gittiğimde doktor merhem ilaç vs. veriyo ama bir türlü etkisini göremedim. benim gibi belfaritten muzdarip olan arkadaşlar lütfen çözüm önerilerinizi bekliyorum:çok üzgünüm:

2. 27 Ağustos 2009
  3. mervishh

mervishh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    cnm banada bgn kondu bu teşhis sende ne gibi sorunlar var anlatırmısın

4. 27 Ağustos 2009
  5. nnrryy

nnrryy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mervishhcim benim gözümde uzun zamandan beri bu sorun var .her gittiğim doktor bebe şampuanıyla falan yıka diyo bi kaç damla verip yolluyo.ama sonuç hep aynı.blefaritin bir diğer adı da kirpik dibi intihaplanmasıdır cnm sabhları kalktığımda genellikle çapaklı ve kızarık olur gözlerim .birde acaip kaşıntı ve dewamlı çıkan arpacık da cabası tabi.kirpik diplerimde böle sarımtırak kepeklenme oluyo ve ayrıca bu hastalık tedavi edilmezse göz kapaklarında simetri bozukluğu oluyomuş.kesin bi tedaviside yok zaten sürekli temiz tutcaksın makyaj falan yapmıcaksın vs. son gittiğim doktor bana blefaroshampoo die bi göz şampuanı önerdi.bu önceden kullanıdığım lid careden daha iyi nemlendirme özelliğ var.bunu bi araştır cnm istersen...Bu arada baya bi destan yazdım aam napiim senelerdir bu dertten muzdaribim dertliyim baya::KK43::KK43: şimdiden çok geçmiş olsun cnm

6. 29 Ağustos 2009
  7. mervishh

mervishh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım sanada çok geçmiş olsun ama benim daha başlangıcıymış sanırım çünkü geçti 3 günde yani o çapaklanma batma kaşınma hepsi geçti çook ufacıcık gözümün dibinde kirpiğimin dibinde bi şişlik var o da çok hafif sorunum kalmadı yani öyle. Seninde en yakın zamanda geçer umarım canım allah yardımcın olsun

8. 29 Ağustos 2009
  9. nnrryy

nnrryy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol cnm umarım şu ilaçların bi faydasını görürüz ya:çok üzgünüm:

10. 4 Eylül 2009
  11. yesilcik

yesilcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızım oksye hazırlanırken ondada kirpik dibi iltihabı başlamıştı.Oks dönemi bittiği zaman hastalığında gerileme gözlemledik.Stresten kaynaklandığını düşündük ve hergün gözünü bebek şampuanı ile yıkadı.Şimdi gözü hemen hemen iyileşti.Umarım sizde iyileşirsiniz.Geçmiş olsun.

12. 6 Eylül 2009
  13. nnrryy

nnrryy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun sağolun.fakat bu senelerdir bende var ve temizlerken o kadar zorlanıyorum ki bilmiyorum dalinin bebek şampuanıyla yıkadım ama nafile makyaj bile yapmıorum baya zamandır.teşekkür ediyorum cewapladığınız için

14. 27 Eylül 2010
  15. tubayok

tubayok Do not wait!!! Come! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu soruna bir çözüm bulan arkadaş varsa lütfen yine yazsın

16. 2 Aralık 2010
  17. minoya2

minoya2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar.benim gözümde 4-5 senedir blefarit var.doktorlarım ilaç veriyo fakat onların da söylediği gibi nüksediyo.benim asıl şikayetim dısarı çıktıgımda en ufak ruzgar ya da esinti olsa bile gözlerimi kısma ihtiyacı duymam ruzgarlı havalarda bu çok aşırılaşıyo gözlerim resmen sulanıyo akıyo.bu hassasiyet neyden kaynaklanıyo olabilir?blefarit yaparmı?bu arada blefarit geçmezse simetri vs böle bişey yok doktora sordum bu sadece iltihap ve temizliğe ihtiyaç duyuyo.ben sürekli makyaj yapıyorum fakat her gece çok derin temizlemesini yapıyorum.blefaritle alakalı bişeyim kalmadı gözümde.ama bu blefarit denen iltihap kulak memesi arkasında kaşlarımda vs oluyo o hiç geçmiyo kremliyip duruyorum sürekli:/

Son düzenleme: 2 Aralık 2010
  18. 11 Ağustos 2012
  19. Brfnnn

Brfnnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar ben de bu durumdan muzdaribim ayrıca kesin olarak geçeceğinin bi belirtisi de yok netten araştırdığım kadarıyla.. çünkü ben de sizlerin dediği gibi somut şeyler yok hafif çapaklanma var o da herkeste olur diye biliyodum ben:/ Gözlerim bozuk doktora gittiğimde kontrolde bana söylemişti 3sene önce ama pek üstünde durmadım baya dalinle yıkamıştım çünkü açıkçası bıktım. ama bu yaz tekrar aynısını dedi doktor bi kurtuluş yok mu lanet illetten:KK43: