Blog açmak istiyorum, nereden başlayacağımı bilemiyorum

Konusu 'Sorularınız & Sorunlarınız' forumundadır ve pembeev tarafından 11 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2012
    Konu Sahibi : pembeev
  1. pembeev

pembeev Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Hanımlar merhaba,

Günlük yaşam üzerine, her telden paylaşımlar yapacağım bir blog oluşturmak istiyorum fakat nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum.
    Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa yardım edebilirler mi?

Nasıl oluşturacağım, nasıl duyurabilirim , sanırım en önemlisi kendimi tanıtma sorunu olacaktır.

Yardımlarınızı bekliyorum..
  2. 11 Mayıs 2012
  3. LadyKaka

LadyKaka tutmayın küçük enişteyi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Vallahi demin bunu düşünüyordum, ben de 2007den beri blog okuyorum ve açmayı düşünüyorum. Ama yeterli zamanın olması temel şart, benim zamanım olmadığından bir türlü başlayamadım hep erteledim, şimdi ise blog camiası aldı başını gitti. Hatta bence hoş olmayan yerlere gitti ya neyse:KK19:

Açarsan haber ver takipçin olalım:KK52:
  4. 11 Mayıs 2012
  5. LadyKaka

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    İşin teknik kısmıyla ilgili bilgin var mı? Yani blogger ve ya wordpressten alan adı alıp tema falan düzenleyebilir misin mesela?
  6. 11 Mayıs 2012
  7. pembeev

pembeev Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Hoş olmayan derken ne kastettin anlayamadım canım:KK43:

Açarsam haber veririm:), sen çok uzun dönemdir takipçiymişsin ama, bence asıl sen açmalısın :)
  8. 11 Mayıs 2012
  9. pembeev

pembeev Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Yanlış tabirler kullanırsam kusura bakmayın:)
    Mesela az önce blogger'da sanırım(Gmailinki:)) orda denedim biraz bişeyler yapabiliyorum gibi...
  10. 11 Mayıs 2012
  11. LadyKaka

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Hoş olmayan derken şunu kastettim, başlarda amaç paylaşımdı. Ne bileyim, ilk okumaya başladığım blogger mesela ne kadar tatlı bir bayan, halen de bozmadı maşallah neyse bu bayanın tek derdi diktiklerini paylaşmak, bu sayede insanlar yol gösteriyor falan. Ama şimdi bazı bloglar reklam billboarduna döndü resmen, ben bundan hoşlanmıyorum açıkçası çünkü bir makyaj bloğunda bir ürün tanıtımı okuyorsam tarafsızlık beklerim ben. Yoksa reklam tvde de var.

Ben açarsam dikiş, örgü, el işi ile ilgili yaptıklarımı paylaşacağım bir blog açarım o da çok zaman alır.

Ha bak bir de ne giydimciler var, saygı duyuyorum paraları var alıyorlar giyiyorlar Allah arttırsın ama ne bileyim, bana hoş gelmiyor. Dışarda o kadar aç varken ben birinin 1500 dolarlık çantasını okumaktan zevk alamıyorum.
  12. 11 Mayıs 2012
  13. pembeev

pembeev Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Anladım canım, mesela benim de dikkat ettiğim nokta da şu, mesela ürün tanıtımı isteyen bir firma ürünlerini blog yazarına gönderiyor, hediye adı altında ve tabii ki güzel yorumları kapıyor, e çok takipçisi olan bir yazara da böylelikle çok hediye gelmiş oluyor, gelsin tabi ki sıkıntı orada değil ama tarafsızlık nerede kalıyor

Diğer ne giydim olayını ben de kesinlikle tasvip etmiyorum, modayı tamam bi şekilde takip edip, fikirlerini, giyim önerilerini sunabilirsin ama dediğin gibi kimsenin ne kadar pahalı giyindiği kimsenin ilgi alanına girmemeli..
  14. 11 Mayıs 2012
  15. LadyKaka

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At

Yok canım ben çok biliyorum sanki:KK1:

Kendin uğraşıp çözebilirsin teknik kısmını, internette dolu makale var. En basitinden Google amcaya sor "blog kurma aşamaları", "tema oluşturma" vs vs. Başta insan ne arayacağını bile bilemiyor ama okudukça kafanda bir şeyler belirir zaten, ne arayacağını da bilirsin. Ama en kısa yolu bu işi anlayan birinden yardım al, ben öyle yapacağım şayet yaparsam :) Ne bileyim belki kocandan/sevgilinden, erkek kardeşinden, kuzeninden. Erkekler bu işlerden anlıyor:KK34:

Ha bak nasıl tanıtıcam demişsin ya, işte asıl mesele o. Ne yazık ki bloggerlar arası gruplaşma çok, özellikle moda alanındakilerde. Ama böyle kendi hayatlarının güzelliklerini sunan ev hanımlarının blogları ve kendileri daha mütevazi. Onların aralarına kaynamak zor olmaz. 10marifet.com a takıl, orada da bir çok blogger bayan marifetlerine link veriyor. Yorum bırakıp fikir alışverişinde bulunarak kendini tanıtabilirsin.
    Son düzenleme: 11 Mayıs 2012
  16. 11 Mayıs 2012
  17. pembeev

pembeev Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Tamam canım, adresi hemen not ettim, eğer cesaretlenip açarsam bi blog, oralarda takılıcam.

benim eşimin, arkadaşlarımın falan da bu konularda pek bilgisi yok,ama dediğin gibi, bilen birinden yardım almak gerekir.

Blogu olan biri yok mu burdaa:)))))
    Son düzenleme: 11 Mayıs 2012
  18. 11 Mayıs 2012
  19. dilara23

dilara23 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben de hep istemişimdir, ama hiçbir fikrim yok,