Blogla İlgili Öğrenmek İstediğiniz Herşey

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve canavar tarafından 22 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  22 Eylül 2007
  Konu Sahibi : canavar
 1. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.271
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  353
  Kadınlar Kulubü Blog sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Bu kısımda son yazılan 10 yazıyı ve son yazılan 10 yorumu görmeniz mümkündür.
  Ayrıca bu sayfada Kadınlar Kulubünde açılmış olan blog adetini, bugüne kadar kaç adet yazı konduğunu ve son 24 saat içinde kaç adet yazı eklendiği görmeniz mümkündür.

  [​IMG]

  Bloğuma Nasıl Giderim?
  Üst panelde yer alan "KK Blog" yazısına ve çıkan ekranda solda yer alan "bloğuma git" yazısına tıklayarak gidebilirsiniz.

  [​IMG]

  Bloğumda Nasıl Konu Açarım?

  Sol panelde yer alan 3 nolu kısımdaki yeri tıklayınca karşınıza yazı ekranı çıkacaktır. İstediğiniz yazıyı, resmi ve videoyu ekleyerek; 4 numaralı yerdeki butona tıklayarak yazınızı ekleyebilirsiniz.

  [​IMG]

  Blog Kontrol Panelinde Yazanlar Ne Anlama Gelmektedir?

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bir blog yazısındaki işaretler ne anlama gelmektedir?

  [​IMG]

  Bir bloğa nasıl abone olunur?

  [​IMG]

  Canavar' ın Notu:Kadınlar Kulubü yeni eklentisi Blog sayfalarında güzel paylaşılarda bulunmak dileğiyle
  Kolay Gelsina.s.
   
 2. 22 Eylül 2007
  Konu Sahibi : canavar
 3. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.271
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  353
  Blog kelimesi “web” ve “log” kelimelerinin birleştirilmesi ile oluşturulan “weblog” kelimesinden türemiştir. Zamanla kullanıcıların weblog yerine kısaca “blog” demeyi tercih etmeleri ile de bu günkü halini almıştır.
  Blog’ları internet üzerinde tutulan seyir defterleri gibi düşünmek mümkün.
  Blog tarihi 1997’de, Dave Winer’ın internette gezinirken rastladığı ilginç programcılık sitelerinin adreslerini Scripting News adı ile, birer cümle ile açıklayarak, yayınlaması ile başlar. Her ne kadar önceleri profesyonellerin buldukları adresleri birbiri ile paylaştığı bir “kayıt alanı” şeklinde başladıysa da, günümüzde blog tanımı çok daha farklı bir boyut kazanmıştır. Blog yazmanın, ücretsiz servislerin yaygınlaşması ile birlikte, kolaylaştırılması sonucu hemen herkes rahatlıkla kişisel düşüncelerini, ilgilerini, hobilerini, tecrübelerini (ya da kendisinden başka herkese anlamsız gelebilecek herhangi bir şeyi) özgürce yazma fırsatı bulmuştur.
  Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir. Çoğunlukla her gönderinin sonunda yazarın adı ve gönderi zamanı belirtilir. Yayıncının seçimine göre okuyucular yazılara yorum yapılabilir. Yorumlar, blog kültürünün çok önemli bir dinamiğidir; bu sayede yazar ve okuyucular arasında iletişim sağlanır. Bunun dışında, geri izleme (trackback) mekanizmasıyla, belirli bir yazı hakkında yazılan diğer yazıların belirlenebilmesi de mümkündür.

  Kısaca;Bloglar, size özel yayın alanlarıdır ve içeriğinin ne olacağını sadece siz belirlersiniz.


  Not:Kadınlar kulubünün kurallarına aykırı ve blogla alakalı olmayan tüm içerik ve yazılar silinecektir.
   
 4. 22 Eylül 2007
  Konu Sahibi : canavar
 5. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.271
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  353
  Kişisel

  Bu tür bloglar çok fazla deneyimi olmayan kişilerin bile kullanabileceği ve sayfalarını düzenleyebileceği yapıdadır ve daha çok günlük olarak kullanılırlar. Kişilerin günlük yaşamda yaşadıkları olayları, karşılaştıkları durumları okurlarıyla paylaşmasını sağlar. Bloglarda en fazla rastlanan türdür. Özellikle MSN bloglarının tamamına yakını bu türdendir.

  Temasal

  Sadece belirli bir alanda yazılan gönderilerin yer aldığı, belirli bir konuda uzman kişilerin yazdığı ve düzenlediği bloglardır. Politika, pazarlama, yemek, internet, ekonomi, tasarım, fotoğraf, programlama dilleri ve benzeri konularda odaklanmış bloglar bulunmaktadır. Türkçe olarak yayınlanan bloglarda en fazla ilgiyi yemek konulu bloglar çekmekte, sayı olarak ise bilgisayar blogları göze çarpmaktadır.

  Topluluk

  Üyelik sistemine sahip olan ve bu üyelerin yazdıkları gönderilerden meydana gelen bloglardır. Komünite olarak da adlandırılan bu türdeki blogların çoğu kendi sunucularındaki blog yazılımını kullanmaktadır. Tarihsel olarak ise, LiveJournal'da oluşan bir kültür mirasını devam ettirmektedirler..

  Şirket

  Şirketlerin kendileri ile ilgili haber ve duyurularını daha samimi bir şekilde halka açtıkları bloglar dünyada ve iş hayatında giderek önem kazanmaktadır. Türkiye'de az sayıda olsa da bazı şirketler şirket bloglarını hizmete sunmaya başlamıştır. Aslında dünyadaki akım, şirketin doğrudan değil, samimi karakterdeki bazı çalışanların desteklenmesi yoluyla bloglamaktır. Hatta en ünlü şirket bloglarını tutan Microsoft çalışanları, samimiyetlerine inandırmak için arasıra rakip firmaların ürünlerini de övmekte, reklamını yapmaktadır.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.